Někdy je lepší před play-off spadnout zpátky a zamakat, říká Radim Kucharczyk

Redakce • 09.03.2020

Nejzkušenější hráč Valachů Radim Kucharczyk se v těchto dnech spolu se svými spoluhráči připravuje na třetí prvoligové play-off v řadě. Svěřenci trenérů Jiřího Dopity a Luboše Jenáčka obsadili po základní části třetí místo. Ve čtvrtfinále tedy vyzvou šesté Litoměřice. „Někdy se může stát, že hůře postavený v tabulce překvapí a postoupí,“ upozorňuje čtyřicetiletý útočník, který v základní části nasbíral 36 bodů (17+19).

Sobotní utkání na ledě Přerova jste dotáhli do samostatných nájezdů a nakonec získali bod, kterým jste si pojistili konečné třetí místo po základní části. Jste spokojení?
Proti Přerovu jsme měli špatnou první třetinu. Zaplaťpámbu jsme v ní inkasovali jen dva góly. Pak jsme naši hru srovnali a myslím, že od poloviny zápasu jsme byli lepší. Vstřelili jsme dvě branky, srovnali na 2:2. Pak jsme inkasovali na 2:3, ale v power-play utrhli alespoň ten bod. V prodloužení jsme byli lepší a samostatné nájezdy už jsou buď, a nebo. Celkově získaný bod je pro nás dobrý.

V prvním kole play-off vyzvete Litoměřice. Sledovali jste, jak se vyvíjí ostatní zápasy, které se mohly promítnout do konečného postavení v tabulce?
Po očku jsme sledovali utkání Chomutova v Havířově, ale vysloveně jsme si soupeře pro čtvrtfinále nevybírali. Jenom jsme čekali, kdo na nás vyjde. A že jsou to nakonec Litoměřice? Těžko říct, jestli je to pro nás dobře, nebo špatně. Za sebe si myslím, že je to pro nás asi dobře. Ale někdy se může stát, že hůře postavený v tabulce překvapí a postoupí, takže těžko říct.

V základní části se vám proti Stadionu dařilo, v čem je ale síla Litoměřic?
Litoměřice měly hodně dobrý start do soutěže, prvních deset patnáct kol hrály na čele, pak šly tabulkou trochu dolů. A jejich devíza? Mají v kádru šikovné kluky, kteří jim dělají body, asi se na ně víc zaměříme. Stejně jako asi oni se zaměří na někoho u nás. Tak to prostě v play-off je. Myslím, že rozhodnout by mohli gólmani, věřím tě našim.

V posledních utkáních se vám příliš nedařilo, nastal nyní čas hodit vše za hlavu a soustředit se na vrchol sezony?
Nechci říct, že bychom to vyhledávali, ale možná je lepší před začátkem play-off trochu dostat na hubu. Spadnout zpátky, zamakat, dobře potrénovat a jít do vyřazovacích bojů víc nadržení, než kdybychom v závěru základní části všechno snadno vyhrávali. Myslím, že zápas s Přerovem už měl nádech play-off, asi se to líbilo všem. Teď nás navíc čeká poměrně dlouhá pauza, takže bych z těch třech čtyřech proher v závěru základní části moc nedělal vědu.

Čeká vás dvanáct dní bez mistrovského zápasu, jak bude vypadat váš program?
Čeká nás přípravné utkání s Šumperkem, pokud se nic zvláštního nestane. Zápas vám dá vždy víc než trénink, kvůli tomu se to dělá. Jinak budeme poctivě trénovat a pilovat přesilovky a oslabení. V play-off tyto věci dělají strašně moc. Také se zaměříme na kondici, protože později už na to nemusí být prostor.