Na úvod zápasové přípravy změří Vsetín síly s Trenčínem

Jan Tajzler • 06.08.2019

Čekání je u konce. Již ve čtvrtek se fanoušci mohou opět těšit na hokejové dění na Lapači. Vsetín v rámci přípravy na třetí sezonu ve druhé nejvyšší soutěži přivítá celek Dukly Trenčín. Loňský čtvrtfinalista slovenské Tipsport ligy už za sebou zápasový křest má, naopak Valaši si zápasové tempo v letošní sezoně vyzkouší poprvé. Utkání startuje na Lapači v 18:00. Na zápas platí jednotné vstupné 80 Kč. Pokladny se otevírají v 17:00.

Vsetín se s Trenčínem střetl naposledy v rámci přípravných zápasů před dvěma lety. Zelenožlutí tehdy po dlouhých letech zamířili na Rona cup a domácí Duklu přetlačili 3:1. Zajímavostí nadcházejícího přípravného utkání bude setkání Jána Pardavého s Jiřím Dopitou, bývalí parťáci z jedné útočné formace se podíleli na zisku mistrovského titulu Vsetína v roce 2001, ve čtvrtek se střetnou coby trenéři svých mužstev. V dresu Trenčína by se rovněž měl objevit vsetínský odchovanec Lubomír Štach.

Omlazený Trenčín čeká druhé přípravné utkání

Trenčínská Dukla skončila v loňském ročníku slovenské extraligy na šestém místě a do čtvrtfinále na ní připadl soupeř z Nitry. Červenožlutí bojovali s favoritem statečně, ale nakonec sérii nezvládli, prohráli 2:4 na zápasy a sezona jim skončila.

Před nadcházejícím ročníkem se s tradičním klubem rozloučila řada opor. Za všechny jmenujme především Branka Radivojeviče, kterého si fanoušci mohou pamatovat i z extraligového působení na Lapači, nebo Petra Ölveckého. Nyní v Trenčíně budují nové mužstvo, které by mělo být postaveno na mladých dravých hráčích z vlastní klubové líhně. Svěřenci Jána Pardavého začali zápasovou přípravu v úterý v Brně proti extraligové Kometě, ve čtvrtek pokračují právě ve Vsetíně. „První dva zápasy využijeme na to, aby je odehráli převážně mladí hráči, noví hráči a ti, kteří jsou u nás na zkoušce. Nechci říkat, že nám nejde o výsledek, ale potřebujeme v úvodu vidět ty hráče, kteří ještě nemají smlouvu a nebo jsou v juniorském věku,“ uvedl trenčínský trenér pro klubový web.

Jeho výběr na Kometu nakonec nestačil, v Brně prohrál 1:4. Duklu zradily především přesilové hry, z nabídnutých sedmi, z toho dvou ve hře pěti proti třem, využili jedinou. Nedostatky ve vlastní defenzivě vedly ke tříbrankovému manku již v úvodní dvacetiminutovce, ve zbytku utkání Trenčín tahal za kratší konec a Kometa v sestavě s Tomášem Plekancem dokráčela k hladkému vítězství. Dá se tedy očekávat, že slovenský extraligový zástupce si bude chtít spravit chuť v utkání na Lapači.

Sestava Trenčína v prvním přípravném utkání: Tomek – Štach, Kajínek, Sládok (C), Rajnoha, Švec, Janík, Alderson, J. Mikyska, Šišovský, Sádecký, Luhový, Čacho, Smirnov, Pelech, Jakubec, Maniaček, Košecký, Dužek, Lapšanský, Hlinka.

Hokejová tombola se vrací! Vyhrajte permici na celou sezonu

Už v prvním přípravném utkání před nadcházející sezonou se fanoušci mohou těšit na oblíbenou hokejovou tombolu. Před utkáním a po dobu dvou třetin se budou kolem i na stadionu prodávat tikety do hokejové tomboly. Tiket koupíte tradičně za 50 Kč. Ve třetí třetině se pak bude losovat výherce, který na konci zápasu na ledě obdrží šek s vítěznou částkou.

Máme však pro vás ještě speciální dárek! Mimo vítěze hokejové tomboly budeme losovat ještě jednoho výherce, který obdrží permanentku EXTRA na stání. Držitel tak bude mít zajištěný celosezónní vstup na zápasy VHK ROBE Vsetín.

Valaši se těší na zápasové tempo

Zatímco Trenčín už má zápasový křest v nové sezoně za sebou, Vsetín se na svůj úvod teprve připravuje. Valaši nastoupili na ledovou plochu vinou technických problémů až o týden později. Přesto by se tato jednotýdenní absence neměla na jejich přípravě výrazněji podepsat.

Vsetínský celek prošel během pauzy výraznými změnami především v útoku, kde uvítal hned šest posil. Z Litvínova se na Valašsko vydal pověstný prvoligový kanonýr David Tůma. Nabídce neodolal ani přerovský odchovanec Vlastimil Dostálek, z Havířova přišel Branislav Rehuš, z Prostějova Lukáš Volf a extraligové zkušenosti by na Lapači rád uplatnil také Martin Procházka. Změna se uskutečnila také v brankovišti, kde se k Davidu Gábovi připojil Ondřej Bláha z Havířova. Výčet posil prozatím uzavírá obránce Martin Dudáš, jenž Valachy přišel posílit ze slovenských Košic, kde se právě s Trenčínem v minulosti střetával.

V prvních přípravných utkáních se dá očekávat, že trenéři budou hledat především ideální složení jednotlivých formací a herních variant, jak ostatně nastínil i trenér Luboš Jenáček: „Kluci budou poprvé hrát v sestavě, která se samozřejmě může mnohokrát změnit. Ze startu budeme tedy hledat optimální vazby tak, aby v jednotlivých útocích, obranách i pětkách fungovala ta správná chemie. To je to hlavní, co by měla přípravná utkání splnit. Věříme, že už třeba v zápase s Trenčínem uvidíme dobrou spolupráci hráčů. Samozřejmě první utkání bývá vždy těžké, když jdete z tréninku do ostrého zápasu, ale podmínky jsou pro všechny stejné. Navíc každý radši určitě hraje zápasy, než trénuje, takže se těšíme.“

Pokud se ve čtvrtek na stadion nedostanete, můžete sledovat podrobný textový online přenos, který obstará vsetínská redakce.