Na určitých herních situacích musíme ještě zapracovat, uvědomuje si Okuliar

Filip Bazala • 06.09.2013

Svěřenci Juraje Jakubíka mají za sebou téměř celou přípravu na sezónu. Před startem je však ještě čeká utkání s Hodonínem, které odehrají na ledě Drtičů. „Musíme ještě zapracovat na komunikaci, taktice v přesilových hrách a jiných herních situací,“ má jasno před generálkou Filip Okuliar. „Poslední zápas přípravy chceme pojmout už jako mistrák,“ prozradil plány generálky na sezónu Juraj Jakubík. Vsetín v přípravě stále čeká na vítězství v hostujícím prostředí poté, co nedokázal porazit venku ani Nový Jičín, který tak zaznamenal pomyslný první a zároveň poslední bod v přípravě.

Vsetín poprvé v přípravě na venkovním hřišti neprohrál, ale ani nezvítězil. Remízový stav 1:1 tak příliš nepotěšil, ale ani neurazil. Na jediné brance Valachů se podílel mladý obránce, který již na Vsetíně působil v minulé sezóně. „Po neúspěšných zápasech venku jsme se snažili zahrát trochu takticky, což se nám částečně podařilo. Uhráli jsme remízu, ale mohli jsme i zvítězit, šance jsme měli,“ zhodnotil zápas Filip Okuliar.

Příprava zatím ukazuje to, co již několik sezón Valachy trápí. Venkovní utkání zkrátka Vsetínu nejdou a i sami hráči marně hledají důvod, proč tomu tak je. Jak dosavadní průběh hodnotí staronová posila v obraně? „Partie jsme myslím si dobrá, ale herně máme stále mezery. Musíme se hlavně připravit na start ligy, abychom posbírali body,“ má jasno Okuliar.

Výkony slovenského obránce z Trenčína přesvědčily Juraje Jakubíka natolik, že s ním počítá do sezóny. „Jsem stále po zranění kolene a do hry se ještě pomalu dostávám. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet,“ přiznal ještě mezery ve výkonech. Filip Okuliar se v loňské sezóně na Vsetíně příliš neohřál, důvodem bylo poraněné koleno, ale nyní je zpět a připraven na sezónu. „V předminulé sezóně jsem hrál za Hodonín, poté jsem zkoušel štěstí v Rakousku, ale tam jsem neuspěl. Hledal jsem tak angažmá blízko domova,“ odkryl, kudy vedla cesta na Vsetín.

Před Valachy je poslední přípravný zápas, který dle slov Juraje Jakubíka budou chtít pojmout hráči jako zápas mistrovský. „V obraně musíme ještě zlepšit komunikaci, z hlediska taktiky také je třeba zapracovat na přesilovkách a herních situacích,“ má jasno o slabinách Okuliar. „V kabině jsme si řekli, že bychom chtěli hrát rozhodně play-off, nejlépe z co nejlepšího místa. Zkrátka tak, abychom začínali na domácím ledě, tak snad se to letos podaří,“ odkryl své plány se Vsetínem Filip Okuliar.

Jakubík: Zápas s Hodonínem chceme pojmout už jako mistrák

Trenér Vsetína po zápase s Novým Jičínem nebyl spokojen se vstupem do zápasu, kdy se jeho svěřenci opět nechali vylučovat a museli čelit několika minutám, které nebyly jednoduché a vygradovaly v branku soupeře. „Na tom stále pracujeme, protože není možné, abychom vstoupili do zápasu a hráli tři až čtyři minuty v oslabení,“ řekl po zápase nespokojeně trenér Jakubík.

Valachy čeká poslední přípravný zápas, který se označuje tradičně jako generálka na soutěž, který startuje už v sobotu 14.9. zápasem Vsetína s Orlovou na zimním stadionu na Lapači. S čím tým Vsetína do Hodonína ke generálce pojede? „Do zápasu s Hodonínem půjdeme tak, jako kdybychom už hráli první mistrovský zápas,“ říká jasně slovenský kouč. „Chceme si zkusit už morálku, maximální nasazení, jak herní tak silové. Zkrátka tak, jak by měl mistrovský zápas vypadat,“ pokračoval směrem k poslednímu zápasu přípravy Jakubík.

Na soupisce zelenožlutých je stále příliš mnoho jmen, i když bylo avizováno, že se kádr bude zužovat. Před posledním zápasem s Hodonínem, který Vsetín chce pojmout již mistrovsky je jasné, že někdo bude muset z kola ven, nebo se situace změnila? „Pravděpodobně budeme ještě zužovat, protože nás navíc posílil Robin Ševčík, takže pravděpodobně nás bude muset jeden hráč opustit,“ potvrdil novou posilu a zároveň další zúžení kádru Juraj Jakubík.

V brance Valachů se tlačí na post jedničky hned tři brankáři, kteří v přípravě podávají velmi dobré výkony. Před sezónou by mělo být jasné, kdo bude jednička. „Již vím, kdo bude jedničkou, ale zatím si to nechám ve své hlavě,“ zakončil rozhovor trenér Jakubík.