Na samotný střet si nevzpomínám, říká mladý reprezentant Šenkeřík

Tomáš Čekal • 29.12.2010

Úterní zápas mistrovství světa hráčů do dvaceti let mezi Kanadou a Českou republikou (7:2) nedohrál bývalý vsetínský obránce Petr Šenkeřík. Ve dvacáté šesté minutě jej totiž klasickým stromem poslal na led Kanaďan Zack Kassian. Je to přesně ten zákrok, který se zdá být pravidly neošetřen, takže se neví, zda se jedná, nebo nejedná o faul. Ani jeden z hráčů utkání nakonec nedohrál. Zatímco Šenkeříka z ledu odnesli na nosítkách, Kassian inkasoval trest pěti minut plus do konce utkání.

I když se mohl mladý český reprezentant po zákroku vyspat, jeho následky stále pociťuje. „Včera jsem se cítil líp. Teď se moc dobře necítím. Nejel jsem s klukama na trénink, zůstal jsem na pokoji. Uvidím, jak to bude vypadat večer.“ Šenkeřík, který ve vsetínském dresu strávil sezónu 2008/2009, si průběh duelu s Kanadou pamatoval. Jinak je to však se samotným zákrokem. „Předchozí část si vybavuju. Vím všechno. Jen si nevybavuji situaci, kdy mě trefil. Tam mám výpadek,“ popsal obránce Komety Brno střet nedaleko středového kruhu a dodal: „Pamatuju, jak jsem udělal kličku hráči na střed a pak už jen jak mě budil doktor.“

Poté, co jej lékaři odnesli z ledové plochy, překvapivě nenásledoval transport do nemocnice. Možná i proto, že už byl Petr při vědomí. „Zůstal jsem na stadionu. Doktoři říkali, že není poškozená mícha, že to bude asi jen otřes mozku. Do nemocnice jsem nejel,“ řekl nejdůležitější informaci o svém stavu.

Hráč s číslem devět už se díval i dopředu. Jeho budoucí start v následujících zápasech je však ve hvězdách: „Bude záležet na situaci. Pokud mi bude lépe, můžu nastoupit. Pokud ne, nebudu hrát. Uvidí se, jestli je to otřes mozku, nebo ne,“ mluvil tiše.

Fanouškovi by se mohlo zdát, že se stal Šenkeřík v poslední sezóně mucholapkou na zranění. Už v Havlíčkově Brodě, kde z Brna hostuje, totiž inkasoval nepříjemný úder od Gengela. „To utkání jsem naštěstí dohrál. Tam jsem dostal hokejkou do krku. Kdybych mohl, dohraju i včerejší zápas, ale protože jsem na chvíli ztratil vědomí, byl jsem rád, že jsem v pohodě,“ líčil Šenkeřík.

Sám si asi juniorský turnaj v Americe představoval jinak, než že bude ležet na pokoji. „Doufám, že ještě budu moci nastoupit. Kdyby ne, hodně by mě mrzelo po takovém zákroku vynechat celé mistrovství.“

Fotografie: Michal Slavík, Martin Pavlík