Na oba týmy mládeže čeká zápas se Zlínem

Anna Pavlína Sedláčková • 18.10.2018

Vsetínští junioři se už s Berany setkali dvakrát a zatím byli pro Valachy tyto zápasy vítězné. V tomto týdnu se utkají v pátek na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. Zato dorostenci se v této sezóně s tímto týmem utkali teprve jednou, hned v prvním kole, a jako většina jejich zápasů i tento skončil prohrou. Junioři se ještě v sobotu utkají s Přerovem, kterého v minulém zápase porazili 2:0.

Junioři se opět utkají se Zlínem. Budou mít takové štěstí jako v předešlých zápasech?
První zápas předminulého týdne vsetínští junioři odehráli s Vítkovicemi, které jsou na prvním místě výsledné tabulky, a tak to pro vsetínské juniory nebylo nijak dobré utkání. Od začátku byla vidět převaha Vítkovic. Už v první třetině se jim podařilo nasbírat 3 góly. Ve druhé části zápasu domácí Vsetín vstřelil jednu branku, a také vyměnil svého brankáře, to však nepomohlo a hostům se podařilo navýšit své skóre o 5 gólů. Ve třetí třetině padl na každé straně stejný počet gólu a výsledné skóre tedy bylo 3:10 z pohledu Vsetína. V druhém zápase se vsetínští junioři utkali s Třincem, kde se jim už ve druhé minutě podařilo vstřelit gól. O šest minut později však Třinec vyrovnal. Nakonec se odcházelo za stavu 2:2. V dalších třetinách se už jen Vsetínu podařilo navyšovat své skóre. V nadstavbě nepadl žádný gól, a tak o všem rozhodly nájezdy, kde se Vsetínu podařilo ukořistit jeden bod a tak si do tabulky dohromady připsali 4 body.

Nejproduktivnějším útočníkem je nadále Daniel Klímek, kterému se již podařilo sesbírat 13 bodů (6+7). Mezi obránci to je Tomáš Ondračka (1+5), který se už několikrát ukázal i v A-týmu. Úspěšnějším vsetínským brankářem je jednoznačně David Sachr (90,12%).

ZÁPAS: PÁTEK 19. 10. ZLÍN – VSETÍN 15:00
Zlínu se v posledních zápasech moc nedařilo. V utkání s Třincem Berani inkasovali gól již v 5. minutě. Druhá třetina byla bez gólu. Ve třetí části zápasu měl Zlín několik šancí vstřelit gól, žádné ale nevyužil a místo toho puk skončil v jejich bráně. Podařilo se jim sice skórovat 3 minuty před koncem zápasu, na vyrovnání však bylo pozdě. V nadstavbě se domácímu Zlínu vedlo líp a získali na své konto jeden bod. Zápas s Přerovem nedopadl jinak. Ze začátku byl vyrovnaný, ve třetí třetině však Zubři nastříleli Beranům 3 góly. Utkání tedy skončilo 6:3 pro domácí Přerov. Z nadstavby se Zlínu podařilo získat aspoň 1 bod tabulky.

Nejaktivnějším útočníkem je Matěj Sebera, neboť má na kontě 8 bodů (2+6). Tadeáši Tafalovi se podařilo v rámci obránců nasbírat nejvíc bodů a to dohromady 6 (2+4). Úspěšnost zlínského gólmana Daniela Hufa je 92,9%.

ZÁPAS: SOBOTA 20. 10. PŘEROV – VSETÍN 16:00
Junioři z Přerova mají na svém kontě o jednu výhru méně jak Vsetín, a jsou tak ve výsledné tabulce zatím na pátém, čili předposledním, místě. V minulém týdnu hráli nejdříve s Havířovem, kterým byl poražen 3:0 v základní hrací době. Nadstavba skončila remízou, tak o všem rozhodly nájezdy, odkud si jeden bod připsal AZet. Druhé utkání už bylo veselejší, protože nad Zlínem vyhráli 6:3. V poslední třetině měli několik šancí, kterých využili, a to jim zajistilo výhru. Nadstavba opět nebyla pro Zubry vítězná, ale i tak mají na svém kontě o 3 body víc.

Mezi útočníky je nejúspěšnějším hráčem Přerova Lukáš Zmeškal (4+5). Nejaktivnějším obráncem je David Takáč (2+3). Přerovský gólman Michal Postava má úspěšnost 92,86%.

Sestavy v minulém kole:
Vsetín: Sachr – Lašák, Zeman, Jenáček, Pernický, Kožený, Houser – Jindra, Klímek, Zetocha, Vrána, Veselý, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Vašenka, Frimel.
Zlín: Kořének – Janošek, Hamrlík, Jaroněk, Bednařík, Pavlas, Talafa – Václavek, Hefka, Handl, Pröschl, Weintritt, Lekeš, Podešva, Leška, Kozubík, Luža, Fajkus, Sebera.
Přerov: Šimonů – Kopeček, Tischer, Takáč, Bieniek, Gréč, Moučka – Ryšavý, Kristek, Hradil, Borot, Indrák, Krátký, Chytil, Zmeškal, Kylnar, Tarnoczy, Mašín, Pěcha.

Podaří se dorostu tentokrát vyhrát?
Dorostenci ze Vsetína se ve výsledné tabulce drží zatím na 8 místě. V minulých kolech se utkali s Olomoucí a Vítkovicemi. Už ve druhé minutě prvního zápasu minulého týdne se Vsetínu podařilo skórovat, a když padl i 2. gól v té samé třetině vypadalo to na výhru Valachů. Olomouc se ale jen tak nevzdala a snížila náskok Vsetína. Od tohoto okamžiku to šlo s hosty dolů. V půlce druhé třetiny domácí Olomouc nasázela Valachům 3 góly. Ve třetí třetině valaši sice vstřelili dva góly, ale to na výhru nestačilo. Druhý zápas se odehrál na vsetínském Lapači. První gól byl vstřelen až ve druhé třetině Vítkovicemi, které byly zrovna v oslabení. Valachům se sice podařilo na začátku třetí třetiny vyrovnat, hosté však svůj náskok obnovili a zápas tak skončil 1:2 z pohledu Vsetína.

Nejúspěšnější útočníky Vsetína patří Boris Babeliak (6+6) a Jan Půček (4+8), kteří mají každý po 12 bodech. Mezi obránci to je Václav Kočí (6+4), který má oproti ostatním obráncům docela velký náskok. Úspěšnost vsetínského brankáře dorostenců Davida Tkadlece je 85,56%.

ZÁPAS: SOBOTA 20. 10. VSETÍN – ZLÍN 12:00
Zlín je jednoznačně jedním z výherních týmů. Byl zatím poražen pouze Vítkovicemi a Třincem. V minulém týdnu se utkal s oběma týmy z Brna. První zápas se odehrál na zlínské půdě s Technikou. Berani v každé třetině vstřelili jeden gól. Brněnskému týmu se podařilo skórovat až ve třetí třetině. I nadstavba skončila vítězně pro domácí tým. Na druhý zápas s Warriorem vycestovali Berani do soupeřova města. Tady se jim dokonce podařilo nastřílet sedm gólů. Nadstavba tady vypadala stejně jako v předešlém utkání, vítězně pro Zlín.

S velkým náskokem vede v kanadském bodování Lukáš Chludil, kterému se daří spíše v asistencích, kterých má na kontě už 13, samotných vstřelených gólů má 5. Už ne tak velký náskok před ostatními obránci má Filip Šindelek (4+5). Úspěšnost gólmana Patrika Hamrly je 93,42%

Vsetín: Tkadlec – Machů, Mikula, Velikovský, Kočí, Dořičák, Kuchařík, Kunst – Bednařík, Rybár, Jurek, Babeliak, Urban, Půček, Dědek, Turek, Čajanová.
Zlín: Hamrla – Nábělek, Valda, Šimášek, Sýkora, Burian, Šindelek, Čapka – Chludil, Tomeček, Ševčík, Čechmánek, Mojžíš, Laciga, Ramert, Frömel, Kráčalík, Jakeš.