Na Lapač ve středu dorazí pražská Slavia, složí Valaši vítěznou gratulaci?

Jan Tajzler • 04.10.2021

Středeční kolo přivede na Lapač atraktivního soupeře z hlavního města. Duelu s pražskou Slavii bude předcházet slavnostní ceremoniál, během kterého Valaši pogratulují k 80. narozeninám legendárnímu trenérovi Horstu Valáškovi, jenž se Vsetínem dokázal postoupit do extraligy a v roli nováčka získat i mistrovský titul, aby jej i obhájil. Vsetínští určitě budou chtít, aby slavnostní duel dopadl vítězstvím pro domácí barvy. Zda se Vsetínu podaří i čtvrtý domácí duel dovést do vítězného konce, na to budou přicházet odpovědi od středečních 17:30. Vstupenky koupíte zde (klikněte).

Partner utkání:

Spraví si Slavia chuť po nezdaru s Duklou?

Hokejisté pražské Slavie prožili celkem povedený vstup do letošního soutěžního ročníku. Přemožitele doposud nalezli pouze ve dvou utkáních, když překvapivě padli v Kolíně 3:4 a v sobotu nestačili na domácím ledě při slavnostním utkání jihlavské Dukle, které podlehli vysoko 3:7. Pražany podobně jako Valachy trápí marodka převážně v defenzivních řadách. Proto se rozhodli sešívaní angažovat formou střídavých startů americko-norského obránce Hakona Nilsena, jenž působí v extraligovém Kladně.

Slavia bude v letošní sezoně spoléhat na vyvážený útok, a že vsadila dobře zatím dokazuje fakt, že hned čtyři z pěti nejproduktivnějších borců dosavadního průběhu soutěže oblékají sešívaný dres. Mimořádně produktivní je trio Tomáš Knotek (6+10), Petr Kafka (4+11) a navrátilec Lukáš Žejdl (6+5). První pětici ligové produktivity pak uzavírá další slávista, ovšem tentokrát obránce Daniel Krejčí (2+8). Před začátkem sezony posílil sešívané také Patrik Machač, kterého si vsetínští fanoušci mohou pamatovat z krátkého hostování na Lapači v úvodu loňské sezony, momentálně však jeho jméno figuruje na marodce. Útok Slavie budí velký respekt, a pokud pomineme poslední utkání s Jihlavou, dokazuje to zatím ve všech zápasech. Slavia vede z ligových týmu v úspěšnosti střelby, když promění přes 13 procent svých pokusů. Výborná je také v přesilovkách, s procentuálním využitím početních výhod na úrovni 36,11 % je nejlepší v lize. Vsetín tak rozhodně nečeká nic jednoduchého.

Defenzíva Pražanů stojí na mladých nadějných hráčích, ovšem momentálně jsou mimo hru Tadeáš Hejda s Mikulášem Hovorkou, i proto Pražané sáhli k angažování Nilsena z Kladna. Před sezonou z Kladna dorazil také Matyáš Zelingr. Stejně jako loni budou sešívaní v brankovišti sázet na Martina Michajlova, jehož úspěšnost zákroků je však celkem nízko na úrovni necelých 86 procent, záda mu kryje mladý Roman Málek, ten je na tom po třech duelech o něco lépe, když pochytal 91,2 procent soupeřových střel a průměrně inkasoval 2,2 branky v jednom utkání. Slavia je momentálně na 3. místě tabulky se ziskem 15 bodů.

Potvrdí Valaši domácí formu i proti Pražanům?

Vsetín se vrací do domácího prostředí znovu po týdnu, mezitím zajížděl k sobotnímu utkání na led Litoměřic. Na severu Čech nezačali Valaši nejlépe, v první třetině nebyli dostatečně v tempu a ztráceli jednobrankové manko. V prostředním dějství sice vyrovnal svou první trefou ve vsetínském dresu Michal Gago, ale domácí kališníci pak ve třetí části odskočili do dvoubrankového vedení. Kontaktní branku ještě stihl v 57. minutě obstarat Roman Vlach, ale na srovnání navzdory vysoké střelecké převaze už Vsetínští nedosáhli.

V Litoměřicích poprvé za Vsetín nastoupil lotyšský obránce Aleksandrs Jerofejevs. Marodka vsetínské defenzívy nadále čeká na uzdravení Lukáše Buchty a Jiřího Říhy, jenž na Slavii také působil. V útočných řadách Valaši nadále postrádají Luboše Roba, Adama Zemana a také Juraje Majdana, stále nemůže zasáhnout do hry ani potrestaný Miroslav Indrák.

Valaši budou proti Slavii sázet na domácí prostředí, ve kterém zatím letos neztratili ani bod. Navnadit fanoušky vyrážejí hráči samotní již v úterý při pochodu městem, více o této akci se dočtete zde. Zahájení zápasu se Slavií bude předcházet slavnostní ceremoniál, při kterém zástupci vsetínského klubu pogratulují k životnímu jubileu 80. let Horstu Valaškovi. Nenechte si ujít tento slavnostní okamžik i možnost zážitku z atraktivního utkání.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Gába – Ondračka, Smetana, Štach, Jerofejevs, Hryciow, J. Jenáček – Gago, Jonák, Š. Jenáček – Březina, Vlach, Apolenář – Půček, Kucharczyk, Klímek – Hořanský, Berger, Vítek.

Slavia Praha: Michajlov (13. Málek) – Krejčí, Veber, Barák, Zelingr, Havel, Nilsen, Duda – Kafka, Knotek, Žejdl – Všetečka, Vlček, Kružík – Doležal, Poletín, Ondráček – Pšenička, Šteiner, Michnáč.