Muži VHK začali společnou letní přípravu

Michal Veselý • 02.06.2009

Příprava na hokejovou sezónu v podání vsetínského A týmu je tady. První červnový den se zhruba patnáctka hokejistů sešla na stadionu Na Lapači, aby mohla společně zahájit přípravu na následující ročník. Letní příprava pod vedením trenérů Hlobila a Plachtoviče bude probíhat až do 2. července. Po ní dostanou hokejisté volno a na konci července je čeká trénink na ledové ploše. „První trénink zvládli kluci dobře, šlo vidět, že doma jen neleželi,“ chválí své svěřence kouč Hlobil.

Čtyřikrát týdně, od pondělí do čtvrtka, se budou vsetínští hokejisté připravovat na následující sezónu. Nemají před sebou nic jednoduchého. Na přivítání je čekal výběh do Ústí do Vsetína, kde absolvovali hlavně vytrvalostní trénink. „Ze začátku budeme trénovat hlavně vytrvalost, později přejdeme do rychlosti,“ říká o náplni tréninků trenér Hlobil.

První společný výběh se stal málem osudný obránci Šimkovi. Slovenský zadák se i přes zranění lýtkového svalu obětavě zúčastnil první tréninkové jednoty, všichni spoluhráči mu ale utekli a opora defenzivy Valachů se ztratila. Nebýt pana Tršky, otce mladého zadáka Petera Tršky, který následoval skupinu běžců autem, nevíme, jak by to s Jozefem Šimkem dopadlo. „Mám natáhlý sval, když kluci zabrali, tak se mi všichni utekli a já jsem se ztratil, naštěstí mě pak objevil pan Trška a do Ústí mě zavezl,“ říká s úsměvem obránce Šimek.

Nejen běhaní a vytrvalostní a rychlostní tréninky čeká na hráče VHK. V plánu je také posilovna, která je na programu od příštího týdne. „Zbývá ji ještě dovybavit,“ doplňuje obránce Jozef Šimek.

Kouče Hlobila potěšil přístup jeho svěřenců. „Kluci to dnes odmakali opravdu poctivě, byli sedření,“ hlásí spokojeně po prvním dnu letních galejí první muž střídačky. S týmem se připravoval i Marek Knebl, jenž byl z kádru vyřazen v průběhu vyřazovacích bojů.

Kdo se zúčastnil prvního tréninku: Lukáš Plšek, Libor Haschka, Petr Bezouška, Daniel Tesařík, Jozef Šimek, Jan Pšeja, Daniel Vaněk, Michal Černý, Marek Knebl, Jakub Ašer, Josef Mikeš, Peter Trška. S týmem trénuje i Marek Dubec, hráč Trenčína.