Musíme dávat víc gólů, hodnotí utkání Radim Hruška

David Sokol • 18.10.2017

Ve středečním utkání WSM Ligy cestoval Vsetín přes celou zemi až do Karlových Varů, kde čelil aktuálně vedoucí Energii. Přes vyrovnaný průběh utkání domácí mužstvo pomalu zvyšovalo náskok a po šedesáti minutách svítilo na ukazateli skóre 3:0 ve prospěch Energie. Na ohlasy k utkání jsme se ptali Radima Hrušky.

Ve druhém kole sezóny jste Energii na domácím ledě porazili v prodloužení, jaká byla očekávání před dnešním duelem?

Doma to byl začátek soutěže, vítězství bylo super. Čekali jsme, že to bude těžké utkání, že to nebude jednoduché, Energie hraje nahoře. Víceméně jsme jeli s tím, že můžeme překvapit, ale ne že to tady odevzdáme.

V tabulce dělí oba kluby vcelku značný rozdíl, jaký to mělo vliv na psychiku týmu?

Na to nemyslíme. Sice jsme na chvostu, ale spousta zápasů nám utekla a pořád se učíme. Myslím si, že se to bude zlepšovat.

Většinu utkání jste dokázali se soupeřem držet krok, nakonec se však domů vracíte s prázdnou. Co zápas rozhodlo?

Rozhodlo, že jsme se tolik netlačili do brány, měli jsme málo střel. Ale na druhou stranu nás z vnějšku moc nepouštěli (hráči Energie, pozn. red.), hráli dobře a rozhodly naše chyby, náš nedůraz před brankou.

Na venkovních kluzištích jste zatím nedokázali zvítězit, na čem je potřeba zapracovat?

Kromě Kladna to byly všechno výsledky o gól nebo o dva, samozřejmě musíme dávat víc gólů, tlačit se víc do brány a vyvarovat se chyb, které nás potom stojí zápasy.

V Karlových Varech jste strávil dvě sezóny, jak na toto období vzpomínáte?

(úsměv) Samozřejmě vzpomínám v dobrém, mám na Vary hezké vzpomínky. Mám tu spoustu kamarádů a byl jsem tady spokojený.