Mladší žáci si prodloužili sezonu turnajem v Jaroměři

Redakce • 02.04.2019

Poslední tři březnové dny strávili vsetínští mladší žáci na turnaji v Jaroměři. Soutěž, která nesla název WINNWELL CUP 2019 je také Memoriálem Josefa Veselého, jenž byl dlouholetým funkcionářem klubu v Jaroměři. V silné konkurenci týmů se Valaši nakonec umístili na nepopulárním čtvrtém místě.

Týmy:

Skupina A:

• VHK ROBE Vsetín
  • HC Orli Znojmo
  • SC Kolín
  • HC Slavoj Zbraslav
  • HCM Jaroměř

Skupina B:

• Jungadler Mannheim
  • HC Letci Letňany
  • Mountfield Hradec Králové
  • HC Příbram
  • East Bohemia

Soupiska týmu VHK ROBE Vsetín:

Brankáři:

9. HC Letci Letňany
  10. HC Slavoj Zbraslav

Nejlepší útočník turnaje: VHK ROBE Vsetín - Frolo Jakub

Hodnocení turnaje trenérem Lubomírem Konečným:

• Musím ocenit výbornou organizaci celého turnaje a vysoce kvalitní obsazení jednotlivých týmů na turnaji. V soutěžní sezoně jsme se moc nepotkávali s týmy, které by na naše mužstvo vytvářely takový tlak, jako na tomto turnaji. Přesvědčili jsme se o tom hned v prvním zápase s Jaroměří, kdy jsme prohráli výsledkem 2:1. Další tři zápasy se nám podařilo vyhrát a postoupit do semifinále a do bojů o medaile. Tak, jak jsme ale zmínil hned na začátku tyto zápasy se nám nepodařilo vyhrát a nakonec jsme obsadili nepopulární 4. místo. Kluci by takové zápasy potřebovali hrát i v soutěžní sezoně, aby si na větší zápasové tempo zvykli. To je námět třeba na příští rok, kdy budeme muset hráčům domlouvat např. přátelské zápasy s mužstvy, které nepotkáváme v soutěži, ale hrají ročníkové soutěže. Jen tak se můžeme rovnat konkurenci a hodnotit posun našich hráčů, jak po stránce týmového výkonu, tak v individuálních dovednostech. Celkově jsem rád, že se kluci postupně důstojně vyrovnávali jednotlivým týmům a odehráli dobré zápasy. Musím rovněž poděkovat jejich rodičům, kteří po celou dobu turnaje skvěle fandili a kluky povzbuzovali.