Mládež čeká důležitý víkend, staršímu dorostu začíná nadstavbová část

Daniel Bechný, Miroslav Janošek • 10.12.2014

Starší dorost VHK Vsetín skončil po základní části RAKO Extraligy bohužel na posledním místě. Dlouho Valaši drželi předposlední příčku, ale nakonec je většinu času poslední Poruba dokázala přeskočit. Do skupiny B nástavbové části tak zelenožluté naděje vstupují na 10. místě, tj. poslední místo, které zaručuje záchranu v soutěži. Od 9. Poruby je však dělí jen horší skóre. Důležité zápasy ovšem čekají i Juniory, kteří se v pátek představí v Přerově a v neděli budou zajíždět do Hradce Králové. Mladší dorostenci též nezahálí ve čtvrtek se utkají v Brně s Warriorem a v neděli budou hostit Přerov.

Mladší dorost

Vsetínské mladší dorostence čekají do Vánoc ještě dva důležité zápasy. Oba odehrají Valaši na domácím ledě. V prvním případě změří své síly svěřenci trenéra Jenáčka s Přerovem, který se drží na první příčce skupiny E o udržení v extralize mladšího dorostu. Vsetín se nachází na druhém místě a na vedoucí Zubry ztrácí 6 bodů. V posledním zápase vsetínští těsně přehráli Warrior Brno a získali dva body za výhru v prodloužení. Přerov se naposledy představil na domácím ledě, kde porazil Havířov poměrem 4:1.

A bude to právě Havířov, který se 23. prosince představí na Lapači. Havířovský AZ se nachází na předposlední příčce tabulky a od poslední Poruby ho dělí pouhé dva body. Přijďte tedy den před Vánocemi povzbudit mladší dorostence, kteří budou dělat vše proto, aby si pod stromeček nadělili plný počet bodů.

Starší dorost

Starší dorost Vsetína začíná nástavbu 12. 12. na domácím ledě, kdy hostí Písek. Začátek zápasu je naplánován na 16:30. Utkání nemá papírového favorita. Hosté z písku jsou na 11. místě B skupiny, které znamená sestup do 1. ligy, jenže je od Vsetínských borců dělí pouze bod. S jistotou můžeme říci, že kdo v tomto utkání prohraje, tak se alespoň dočasně posune na druhou sestupovou příčku. Písek v dosavadním průběhu soutěže získal 12 bodů a rozhodně nenechá domácím nic zadarmo. Ještě jednou připomínám začátek utkání v pátek 16:30 na vsetínském zimním stadioně.

Sotva odezní dozvuky zápasu s Pískem, přivítá Vsetín opět soupeře z jižních Čech. Tentokrát to bude celek z Českých Budějovic. Tady už je favorit o něco jasnější, Budějovice se po základní části umístily na 6. příčce B skupiny RAKO Extraligy. Jelikož je od 4. příčky dělí jen 3 body, nepřijede ani tento tým jen na výlet. Zelenožlutí budou mít jistě co dělat, ale určitě budou chtít do druhé části sezóny vstoupit s co možná největším bodovým ziskem. Zápas započne v sobotu, 13. 12. ve 12:45.

Petr Lainka

Na závěr pozvánka přímo od aktéra zápasů, kapitána starších dorostenců Petra Lainky.

"Všichni, kdo můžete přijďte se v pátek a v sobotu podívat na starší dorost a hlavně nás podpořit v bojích ve skupině o sestup proti týmům z jižních Čech a vzdálit se od sestupu! Věříme, že s Vaší podporou nám to půjde snadněji."

Junioři

Juniory čekají 2 venkovní zápasy. V pátek 12. 12. se představí na Přerovském ledě a nebudou to mít snadné, jelikož Přerov je momentálně s bodovým ziskem 9 bodů druhým týmem B skupiny o postup do DHL Extraligy juniorů.

V neděli poté zajíždí na led lvů z Hradce Králové, kteří jsou jednimi z favoritů na postup, ačkoliv okupují 3. příčku s přídělem 6 bodů. Zelenožluté Juniory určitě nečeká lehký víkend, ale o to sladší bude případný bodový zisk.