Mistráky budou o něčem jiném, věří Radovan Zelenka

Václav Trávníček • 28.08.2010

Ani na osmý pokus se hokejistům Vsetína nepodařilo vyhrát v základní hrací době. Přestože nebyli horším týmem, opět ztratili utkání v posledních minutách hry. Tentokrát se stejná písnička opakovala v pátečním přípravném duelu s Valašským Meziříčím. „Schází nám víc taktické disciplinovanosti v závěrech zápasů,“ věděl po utkání obránce Radovan Zelenka, který stojí těsně před podpisem smlouvy na Lapači. „Příští týden bych ji měl podepsat. Mám zájem ve Vsetíně hrát,“ řekl.

Jak by ses představil vsetínským fanouškům?
Celou svoji dosavadní kariéru jsem strávil v mládežnických kategoriích Skalice. Mezi mé největší úspěchy patří dorostenecký mistrovský titul a třetí místo s juniorkou. Tenhle rok mám první zkušenost se seniorským hokejem.

Mluvíš dobře česky, máš u nás rodinu?
Ne ne, to je tím, že jsem zkrátka Záhorák ze Skalice. Čeština pro nás není problém. A navíc studuji ve Zlíně, takže jsem si na češtinu zvykl a naučil se ji.

Pro angažmá ve Vsetíně sehrálo tvé studium ve Zlíně svoji roli, že?
Přesně tak. Na zápasy a utkání můžu jezdit společně s kluky ze Zlína, což je pro mne ideální.

Kdy vlastně proběhl první kontakt mezi tebou a klubem?
Zavolal jsem panu Juríkovi a ten mi pověděl, že by o mne možná měl zájem. Domluvili jsme se, že budu první měsíc trénovat s juniorkou Skalice a do Vsetína jezdit pouze na přípravná utkání. Ale jakmile začal mančaft trénovat na Lapači, připojil jsem se k týmu.

Znáte se s trenérem Juríkem?
Znám se s jeho synem. Prakticky první kontakt s trenérem proběhl právě přes něj.

Jak na tebe vsetínské vsetínské prostředí působí?
Kolektiv je určitě dobrý, kluci mne mezi sebe dobře přijali. Myslím, že zatím chodí na přípravné zápasy docela dost lidí. Na nás bude, abychom zlepšili výkony a přilákali fanoušků do hlediště ještě víc.

Čím to je, že se vám ještě nepodařilo vyhrát v základní hrací době?
Těch důvodů je víc. Možná v tom hraje roli i smůla, ale ve většině případů jsme to projeli v posledních minutách. Schází nám víc taktické disciplinovanosti v závěru zápasů.

Není to částečně i problém fyzické kondice?
To si nemyslím. Spíše je to skutečně o taktické vyzrálosti, která nám chybí. Nedaří se nám prostě udržet vedení a dovolíme soupeři v posledních minutách vyrovnat nebo otočit utkání. A taky bychom měli zlepšit důraz před bránou a zakončení. Podařilo se nám totiž zatím vsítit vždycky jenom maximálně tři góly.

Máš povědomí o druhé české lize? Znáš některé soupeře Vsetína?
Znám. Minulý rok jsem se jezdil dívat na domácí utkání Hodonína, kam to mám ze Skalice kousek. Vím zhruba jak se hraje a o co jde. Znám i trochu to prostředí.

Jaké tedy může mít Vsetín v nadcházející sezóně ambice?
Chtěli bychom se dostat do play off. Ale těžko soudit podle přípravných utkání, mistráky budou skutečně o něčem jiném. Cíl by ovšem měla být první osmička.

V obranné dvojici nastupuješ s Pavlem Zavrtálkem. Jak máte rozděleny úkoly?
Nějaké specifické úkoly nemáme, ale šlape nám to dobře. Navzájem se doplňujeme a nedostáváme moc gólú. Myslím, že by ta spolupráce měla fungovat i během sezóny.

Pro tebe osobně bude druhá liga přínosem?
Určitě, především na sobě ale musím pracovat. Taky je pro mne priorita dokončit školu, takže to mám tak nějak jedno s druhým.

Máš ambice dostat se i do vyšší soutěže?
Jak jsem říkal, musím na sobě makat a uvidíme, co bude. Netroufám si odhadnout, do jaké soutěže bych se mohl propracovat. Možná do první české ligy a nebo bych se mohl uplatnit doma ve Skalici. Hrát slovenskou extraligu za rodné město, to by byl můj sen.

V pátek jste v derby změřili síly s Valašským Meziříčím. Co říká tobě jako nevalachovi tohle derby?
Viděl jsem, že v hledišti i v obou mužstvech je určitá rivalita. Je jenom dobře, že taková derby máme. Člověk se pak na utkání víc vyhecuje.

Jak se tedy těšíš na odvetu příští pátek ve Valmezu?
Těším se, ve Valašském Meziříčí jsem ještě nehrál. A doufám, že soupeři příští týden oplatíme páteční porážku!