Měl jsem proměnit více šancí, mrzí Lukáše Frydrycha

Helena Hegeďová • 25.08.2018

Zápas proti Havířovu nerozehráli Vsetínští úplně nejlépe, což si myslí také devatenáctiletý útočník Lukáš Frydrych. „Myslím si, že v první třetině jsme makali málo a oni z toho těžili,“ přiznává. Havířov je tradiční soupeř, proti kterému se nikdy nehraje snadno. „Bohužel, dneska to nevyšlo, ale příště zas můžeme vyhrát," neztrácí optimismus střelec jediné vsetínské branky.

Lukáši, jaký pro vás byl dnešní zápas?
Byl to hodně náročný zápas a ukázal nám spoustu věcí, které ještě musíme přepracovat, abychom jsme pak přes sezónu mohli hrát ve větší pohodě.

Jak se Havířov prezentoval?
Havířov hraje pro soupeře náročný hokej a jejich kluci dnes hráli opravdu dost dobře. Já už proti nim hraju asi třetím rokem, takže aspoň přibližně vím, co od nich čekat. Myslím si ale, že dneska hráli velmi dobrý hokej a bylo to pro nás složitější.

Měli nad vámi navrch?
V první třetině určitě. Myslím si, že to jsme makali málo a oni z toho těžili, v této pasáži nás určitě přehrávali.

I vy jste si ale následně dokázali v útočném pásmu vytvořit šance...
Ano, ale stalo se, že nám to tam nevyšlo, protože jsem chtěl místo střely přihrát. Spadlo nám to tam až na konci zápasu. I já sám jsem měl proměnit více šancí, ale s tím už se teď bohužel nedá nic dělat.

Jak vypadala, vámi již zmiňovaná, branka ve třetí třetině?
Já jsem čekal před brankou na přihrávku, která mi pak přišla na hůl. Byl jsem tam sám, takovou šanci už bych měl opravdu dát.

Vaše formace byla celkově hodně vidět, jak se vám zdála spolupráce?
Kluci jsou fajn a myslím si, že nám to dneska celkem šlo. Doufám, že to tak bude i nadále.

Byl jste na ledě i při brance v prodloužení, jak vypadala tato rychlá akce?
Dostal jsem nahrávku a potáhl jsem to přes mantinel. Přihrával jsem dozadu, kde si to kluci mezi sebou ještě vyměnili a zakončili. Já jsem ten gól popravdě ani moc nepostřehl, abych se přiznal (směje se). Takže tak.

Berete to dneska jako prohru, nebo počítáte i branku v prodloužení?
Já si upřímně myslím, že jsme prohráli. Bohužel, dneska to nevyšlo, ale příště zas můžeme vyhrát. V minulém zápase u nich se ukázalo, že se s nimi dá hrát a můžeme zvítězit.

Vy jste na Vsetín přišel z Komety Brno, jak k vašemu angažmá došlo?
Nabídku jsem dostal přes vedení klubu a pokud dostanete takovou možnost, tak prostě musíte říct ano. Takový tým s obrovským jménem se neodmítá.

Už jste si stihl zahrát i za A-tým, jak se vám hrálo tam?
Je to určitě něco jiného, styl hokeje je odlišný od mládežnického. Pro mě je to určitě cenná zkušenost.

Jak to vidíte s dalšími zápasy za áčko?
Myslím si, že to budou spíše příležitostné starty a budu hrát hlavně tady v juniorce.

Foto: HC Kometa Brno