Vstupenky online

Letošní etapa rekonstrukce zimního stadionu je hotova

Tisková zpráva • 26.08.2019

Zimní stadion Na Lapači prochází již několik let, vždy mezi sezonami, rekonstrukcí. Ta letošní si vyžádala více než 16 milionů Kč bez DPH. Nynější etapa oprav zasáhla především stranu budovy u hlavního vstupu. „Celková částka rekonstrukce je téměř 16,3 milionu bez DPH, byla hrazena z rozpočtu města, dotací ve výši 800 tisíc korun přispěl Krajský úřad Zlínského kraje. Práce byly zahájeny začátkem dubna,“ sdělil starosta Vsetína Jiří Růžička.

Jako nové jsou šatny pod tribunou na sezení včetně hygienického zázemí, kancelář správce stadionu, místnosti ledařů, elektrorozvodny, dílny elektroúdržby a prostor hlavního vstupu. Dále došlo k úpravám prostoru prodeje vstupenek a hygienického zázemí pro veřejnost v přízemí i v prvním patře. „Součástí oprav se stala výměna veškerých inženýrských sítí, tedy elektrorozvodů, vody, kanalizace, vzduchotechniky a topení. Nový bude také potřebný nábytek,“ doplnil místostarosta Tomáš Pifka.

„Tato etapa nebude poslední. Momentálně řešíme budoucí rekonstrukci střechy a pláště zimního stadionu,“ dodal Růžička. Rekonstrukci oceňuje i jednatel klubu VHK ROBE Vsetín Daniel Tobola: „Jsme rádi, že stadion prošel úpravami, všem se nám tu bude lépe pracovat, trénovat a hrát.“ Stavební práce provedla vsetínská firma TESP Contract s.r.o. která se stala vítězem výběrového řízení.

Krytý zimní stadion Na Lapači byl dostavěn v roce 1985. K jeho postupným opravám dochází už od roku 2009, kdy přešel do majetku města Vsetína. V tomto roce proběhla oprava strojovny chlazení. O rok později došlo na kompletní rekonstrukci strojovny, chladicího zařízení a výměnu mantinelů. S ní byla spojena i výměna střídaček, trestné lavice, boxu časoměřičů, sítí nad ochrannými plexiskly a pořízení nových branek. V roce 2011 následovala rekonstrukce osvětlení a ozvučení.

O pět let později se město pustilo do zásadnějších prací, jejichž cílem je vybudovat sportovní stánek odpovídající současným požadavkům. Rok 2016 přinesl instalaci nového systému chlazení ledové plochy spojenou s položením nové podkladní betonové vrstvy a dodávku dvou světelných tabulí s časomírou, to vše za 10 milionů korun bez DPH. Rok poté následovala rekonstrukce šaten domácích na straně u náhonu, všech bufetů a části hygienického zázemí pod tribunou na stání, a také vybavení šaten. Tato etapa si vyžádala investici 11,5 milionu korun bez DPH. V loňském roce přišla na řadu rekonstrukce druhé části šaten pod tribunou na stání, dalšího sociálního zázemí, vybavení šaten nábytkem a nové nadstřešení střídaček v celkové hodnotě 9,7 milionu korun bez DPH. Kromě toho byl loni za jeden milion korun bez DPH také instalován nový kamerový monitorovací systém uvnitř i vně stadionu.

Jiří Žůrek, Jana Raszková, město Vsetín