Kopřiva: Chceme hrát pro naše diváky

Jan Hrbáček • 23.08.2006

O s t r a v a - Letní přípravné období pomalu končí a co nevidět tu máme první extraligové kolo. V dalším přípravném utkání se Sarezou Ostrava sáhli vsetínští trenéři k netradiční strategii, když po celý průběh zápasu střídali pouze po dvou útočných formacích. "Hráli jsme pouze na dvě lajny, chtěli jsme kluky zatížit fyzicky a samozřejmě s výsledkem nejsme spokojeni, chtěli jsme tady vyhrát," řekl trenér Břetislav Kopřiva a vrátil se k ne příliš povedenému utkání, které nakonec skončilo remízou 3:3.

Vsetínský tým zkoušel přes léto mnoho hráčů, většina z nich se však v kádru neudržela. Naposledy tady neuspěli italský brankář Michel Favre, který se již vrátil domů a slovenský útočník ze Skalice Tomáš Vaško. Naopak novou smlouvu si svými výkony vysloužil českobudějovický forvard Vladimír Škoda. V kádru tak zbyli se statusem "test" už jen obránce Igor Bobček a útočníci Marek Grill s Jakubem Krausem.

"Zatím zůstávají všichni, akorát Bobček s námi dnes nebyl, protože je nemocný. Máme teď v kádru 4 kompletní pětky a 2 další hráče, takže zatím není důvod někoho uvolňovat. Uvidíme, jestli se nám podaří mužstvo doplnit nějakým zkušeným hráčem, který už má něco za sebou," osvětlil Kopřiva.

Naopak situaci kolem Ondřeje Hrušky nechtěl vsetínský asistent moc komentovat. "Já vlastně ani nevím, kde přesně Ondra je. Údajně ho zkoušeli v Liberci. Nicméně v jeho případě není situace zdaleka tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát."

V souvislosti s utkáním se Sarezou přišla řeč také na možné posílení některými hráči na střídavý start. "Myslím že na to určitě dojde. Všude v první lize jsou kvalitní hráči a viděli jste dnes Šebestu, jak dobře hrál. Pokud nám kluby vyjdou vstříc, určitě toho využijeme ke zvýšení konkurence." V průbehu sezóny by se tak mohl ve Vsetíně objevit na střídavý start např. obránce Dušan Brincko.

Vsetín si přeje v nadcházející sezóně hrát důstojnější roli v extralize, než tomu bylo minulý rok. Alespoň k tomu bude mít větší klid po uzavření extraligy. "Určitě chceme hrát dobře i když se nepadá. Chceme hrát hlavně pro naše diváky, kteří na nás chodí. Musíme pravidelně bodovat, hlavně doma, ale nebude to jednoduché."