Kapitán dorostu Velikovský nazývá věci pravými jmény: Konec jsme vypustili

Helena Hegeďová • 05.03.2020

V devatenáctém kole skupiny o udržení se mimo jiných prosadil také kapitán vsetínského dorostu Jakub Velikovský, jednalo se o jeho první úspěšnou střelu v této sezoně. „Naznačil jsem útočníkovi na modré a nahodil puk na gólmana. Ten můj pokus asi neviděl a propadl mu mezi nohama,“ popsal obránce.

Jakube, v zápase s Technikou padlo celkem jedenáct branek. Jak se v takovém utkání hraje?
Hrajeme pod tlakem. Osobně mám radši, když máme velký náskok a můžeme si hrát svou hru.

Náskok jste si vytvořili až v druhé třetině a Technika vás začala dotahovat. Co se stalo?
Asi jsme mysleli, že je po zápase. Konec jsme vypustili, což se nám nesmí stávat. Musíme hrát až do poslední minuty.

„Když mám příležitost, tak neváhám a pošlu to na bránu.“

Očekávali jste takovýto průběh?
Ani ne, ale věděli jsme, že se bude hrát až do konce a nedají nám to jen tak zadarmo. Chtěli jsme udržet náskok, který jsme si ve druhé třetině vytvořili, akorát se nám to nepovedlo. V tomhle ohledu se musíme ještě zlepšit, dotahovat zápasy až do konce.

Vstřelil jste čtvrtý gól Vsetína. Jak vypadal?
Adam Turek mi to nahrál z rohu, naznačil jsem útočníkovi na modré a nahodil puk na gólmana. Ten můj pokus asi neviděl a propadl mu mezi nohama. Jsem za to rád.

Dostáváte se často do podobných situací, jako je ta, z níž padl gól?
Ano, snažím se co nejlépe pracovat na modré a taky střílet. Když mám příležitost, tak neváhám a pošlu to na bránu.

„Hlavním cílem je samozřejmě udržet extraligu, ale první místo by bylo super.“

Do konce soutěže vám zbývají už jen tři zápasy a držíte se na čele tabulky. Jak těžké, nebo naopak lehké, je se namotivovat?
Motivaci určitě neztrácíme, protože chceme vyhrávat. Rozhodně to není tak, že bychom na konci sezony něco vypustili. Tábor, který je teď pátý, má před sebou ještě pět zápasů, takže pro nás by bylo určitě ideální a super vyhrát ještě nějaké zápasy a získat co nejvíc bodů.

Chcete udržet první příčku ve skupině?
Hlavním cílem je samozřejmě udržet extraligu, ale první místo by bylo super. S aktuálním umístěním panuje spokojenost.

Tento týden vás ještě zápas s Jihlavou, která je na druhém místě. Jak si myslíte, že bude tento duel vypadat?
Já si myslím, že to bude vypadat podobně jako poslední zápasy. Nahoru, dolů, bude se hrát hokej a bude to hodně těžké. Budeme se snažit předvést to nejlepší, co v nás je, a v Jihlavě vyhrát.