K baráži chybí dorostu poslední krok. Nesmíme to podcenit, burcuje Žárský

Helena Hegeďová • 12.03.2023

Dorostenci VHK bez většího zaváhání zvládli první dva domácí semifinálové zápasy a Sokolov porazili poměrem 8:1 a 6:2. Třetí utkání je čeká na ledě soupeře, kde už v pondělí mohou stvrdit postup do baráže. „Sokolovští to určitě budou zkoušet za každou cenu urvat a bude to těžký zápas,“ přemítá před utkáním útočník Miroslav Žárský. Jak se ohlíží za dvojící vítězných duelů na Lapači?

Máte za sebou úvodní dva zápasy semifinále. Jaké byly?
Myslím si, že jsme oba zápasy odehráli dobře, i když v tom druhém už jsme trošku polevili. Pořád jsme si ale drželi náskok a měli jsme utkání pod kontrolou. Hlavně jsme měli lepší začátky než po celou základní část, kdy jsme měli horší první třetiny. Celkově bylo dobré, že jsme se dostali do formy ještě před play-off zápasem proti Polsku a držíme si to.

Právě v pátek vám hlavně povedený vstup zajistili vítězství...
Začátek se nám hodně povedl. Potom jsme od druhé třetiny trošku ubírali, ale stále jsme nepolevili natolik, abychom utkání neměli pod kontrolou. Z tohoto pohledu to byl dobrý zápas, ale musíme to přenést také do pondělního duelu. Měli bychom taky ještě trošku zapracovat na koncovce, protože do šancí se dostáváme, ale měli bychom je také proměňovat.

„Věřili jsme si na ně, ale čekali jsme to těžší.“

Čekali jste takový průběh zápasů?
Věřili jsme si na ně, ale čekali jsme to těžší. Hlavně co se týče toho druhého zápasu, protože ve čtvrtek za sebou měli přece jen dlouhou cestu a byli ještě rozležení z autobusu. V pátek jsme to tedy čekali ještě o něco těžší, ale bylo to rychlé.

Utkání doprovází také velká množství vyloučení. Čím to je?
Je to play-off a je to všechno vyhecované. Jsou ta různá sekání a podobně, ale to je prostě normální.

Co očekáváte od pondělního zápasu?
Tlak bude určitě z obou stran, protože my bychom měli a oni musí, protože hrají o záchranu. Určitě to budou zkoušet za každou cenu urvat a bude to těžký zápas.

Taky vás čeká dlouhá cesta...
Já si myslím, že když jsme přijeli dřív, třeba hodinu a půl, nebo hodinu a tři čtvrtě před zápasem, tak to bylo v pohodě. Dokázali jsme se do toho dostat a odehrát utkání dobře, akorát jsme měli ještě slabší první třetiny. Chvíli nám to trvalo, a proto bychom se na to v tomto případě měli určitě zaměřit.

Nyní vedete 2:0, jaký je to pocit?
Je to samozřejmě výborný pocit. Každý z nás si přál, aby byl průběh semifinále přesně takovýto. Myslím si, že náš tým potvrzuje dominanci ze základní části, což je dobré. Poslední krok ale bývá většinou nejtěžší, protože už je to 2:0 a někteří už se můžeme vidět v baráži a myslet si, že to máme vyhrané. Určitě to nesmíme podcenit a musíme do toho jít naplno.