Juraj Jurík: Do měsíce chceme mít tým na 90 % hotový

Redakce • 26.07.2018

Díky reorganizaci mládežnických soutěží se po čtyřech sezonách fanoušci mohou na Lapači opět těšit na juniorskou extraligu. Tu povede Juraj Jurík, který na Vsetíně už v minulosti působil jak u týmu juniorů tak i mužů. V současné chvíli se o místo v týmu uchází téměř čtyři desítky hráčů a stále je možné, že se nějací další hráči na zkoušku připojí. „Do tří až čtyř týdnů chceme mít tým na 90 % hotový. Bodoví hráči jako Matiaško a Roman Půček nám budou chybět,“ říká na startu přípravy hlavní trenér Juraj Jurík.

Trenére, po sedmi letech opět na Lapači. Jaké okolnosti předcházely vašemu návratu na Vsetín?
Po skončení sezony to vypadalo, že zůstanu ve Dvoře Králové. Byli jsme už předběžně domluveni ale nakonec se rozhodli pro někoho jiného. Hledal jsem si tedy nové angažmá. Dozvěděl jsem se, že na Vsetíně hledají trenéra juniorů. Zavolal jsem Radimovi Tesaříkovi a absolvovali jsme společné schůzky i s Danem Tobolou. Řekli jsme si co od toho čekají oni, co já a dohodli jsme se na spolupráci.

Vnímáte nějaké změny tady na Vsetíně od doby, co jste zde působil naposledy?
Jsou novější kabiny (směje se). Myslím si, že ten nádech Vsetína tady zůstal pořád stejný.

Těšil jste se na znovunavázání spolupráce s lidmi tady na Vsetíně?
Samozřejmě, ale v dnešní době si člověk musí vážit každé práce a když nějakou práci dostanete, tak je to nějaké ocenění té práce předešlé. Je to signál toho, že lidé o vaší práci vědí a váží si jí. Jsem rád, že jsem se na Vsetíně dohodl.

Posledních osm let jste trénoval muže, nyní juniorský tým.
Když jsem přišel na Vsetín poprvé, trénoval jsem juniorku a poté jsem přešel k mužům. Trénoval jsem juniorku i v Prostějově. V podstatě jsem prošel téměř vším. S touto kategorií od žáků nahoru tedy mám zkušenosti.

Na sezonu se s vámi připravují téměř čtyři desítky hráčů. Kde jste je sháněli?
Všeobecně jsme vyhlásili try-out do juniorské týmu. Kostru mužstva už máme nějakou z loňské sezony. Bohužel přijdeme o Romana Půčka, který míří do zámoří a pryč už je Michal Matiaško. Tedy hodně bodoví hráči, co budou chybět. Sháněli jsme hráče na zkoušku i sami, ale hlásili se nám sami i agenti. Na základě nějakých doporučení a našich výhledů jsme si hráče na zkoušku vybrali. Ten výběr však stále pokračuje.

Je už nyní po pár dnech na ledě vidět, kdo by mohl mít předpoklad toho, že do týmu zapadne?
Ještě to je brzo. Aspoň týden nebo dva. Možná po prvním týdnu budeme už dělat nějaké třídění a pak to bude pokračovat. Je však stále možnost, že mohou někteří hráči ještě přijít.

Kdy chcete mít hotový tým?
Chceme mít tým z 90 % hotov do tří až čtyř týdnů.

Na co se zaměřujete v první trénincích?
Je to taková klasika. Obratnostní bruslení, aby se kluci zapracovali a pracujeme už i na kondici. Nezvykle brzo hrajeme zápasy už i mezi sebou. Trénujeme dvoufázově, abychom viděli nové hráče a dokázali si je nějak porovnat s těmi našimi. Zkrátka musíme vidět, jestli noví hráči zapadají do našich předpokladů nebo ne.

Od kterých přípravných zápasů očekáváte, že vám do skladby mužstva nejvíce napoví?
Myslím si, že máme samé kvalitní soupeře, takže těžko říct. Paradoxně s asi netěžším soupeřem začínáme na Kometě. Následuje turnaj v Přerově, kde by měly být mužstva výkonnostně kolem nás. Tam si asi uděláme obrázek, jak na tom jsme. Chceme to však ladit tak, aby naše výkonnost gradovala se startem soutěže. Je pravda, že výsledky v přípravě můžou být důležité pro psychiku, ale pořád to nejsou body do tabulky.

Seznam juniorů trénujících na ledě

• Brankáři: Viktor Chrástecký, Jakub Málek, David Sachr, Lukáš Chromý.
  • Obránci: Tomáš Ondračka, Šimon Jenáček, Martin Kožený, Martin Lašák, Martin Mikulenčák, Patrik Zeman, Matěj Vávra, Michal Fojtášek, Ondřej Kollár, Marek Houser, Tomáš Pípa, Matěj Sviták, Marek Nadymáček, Vojtěch Pernický, Jan Marek.
  • Útočníci: Marco Lukačka, Daniel Klímek, Adam Zetocha, Jan Vašenka, Ján Petriska, Tomáš Krupa, Michal Koňařík, Vojtěch Vrána, Lukáš Lysák, Tomáš Tulpa, Adam Holba, Viktor Novosad, Tadeáš Pospíšil, Jaromír Cypris, Tomáš Zemánek, Matyáš Veselý, Tomáš Goras.

Program přípravných zápasů juniorů

• 2.8. Kometa Brno - Vsetín 18:00