Vstupenky online

Junioři hájí neporazitelnost, starší dorostenci budou chtít odčinit nulový víkend

Dominik Tobola • 19.09.2014

S třetím zářijovým víkendem přichází mimo dalšího vystoupení mužského VHK také zápolení vsetínské mládeže. Tři kategorie - dvě dorostenecké a juniorská - vstoupily do svých soutěží velmi rozličně. Zatímco mladší a starší dorost z dosavadních čtyř utkání zvítězili jen jednou, junioři jsou po prvním víkendu stoprocentní. Jenáčkovi svěřenci zdolali s přehledem Frýdek-Místek a Karvinou. Povedou si stejně úspěšně i v hanácko-slezské zkoušce?

Junioři: Za pět minut dvanáct složený tým zvládl první víkend na výbornou. Budeme pokračovat?

Junioři již za několik minut (psáno těsně před začátkem utkání) pohostí na Lapači Jestřábi z Prostějova. Hanáci v prvním dvojkole pokaždé dospěli až k samostatným nájezdům. Nejprve na ledě Hodonína zvítězili konečným výsledkem 2:1. V neděli pak v malé hanácké bitvě podlehli na domácí půdě nováčkovi z Uničova - 4:5 po sn. Vzhledem k žádnému předešlému souboji v poslední době se nedá předpokládat, který celek je v tomto střetnutí favoritem.

Opavský Slezan, kam Vsetínští zajíždí ke čtvrtému kolu, je po prvním víkendu překvapivě bez bodu a na chvostu tabulky. Červeno-bílá skvadra prohrála v prvním kole na ledě silného Přerova. V neděli pak tradiční druholigový tým z česko-polského pohraničí překvapil tým naopak z česko-slovenských hranic. Drtiči z Hodonína brali všechny body za těsné vítězství 3:2. Valachy tak čeká bezpochyby těžká bitva, severomoravská hra vždy obsahovala velké množství tvrdých střetů.

Jak už bylo zmíněno, loňský juniorský extraligista měl před začátkem soutěže problémy se složením mužstva a chvíli se dokonce uvažovalo o konci juniorského hokeje pro tuto sezonu. Leč situace se díky náročné práci nakonec vyvinula směrem k lepším zítřkům. Ty nastaly pro Valachy díky mnoha navrátilcům ročníku 1994 v čele s loňskou oporou vítkovické juniorky, která s nimi v roce 2013 vybojovala dokonce titul mistra České republiky. Ondřej Slováček se vrátil do svého rodného celku s vidinou co nejlepší možnosti rozehrát se k výkonům, jenž jsou hodny jeho talentu. Vrátili se také Michal Štědrý a Michal Hryciow, kteří pravidelně budou naskakovat i za první mančaft.

Do branky se jako jednička chytla posila ze Zlína. Lukáš Stojar v loňském roce působil v juniorce Beranů jako dvojka za Svobodou. Hned v prvním dvojkole pomohl zelenožlutým svými jistými výkony k plnému počtu bodů. Nebylo by od věci, kdyby v tomto trendu pokračoval a vítěznou sérii spolu se svými spoluhráči natáhli na co možná nejdelší čas.

Starší dorost: Bude to boj. Avšak je třeba bojovat, zelenožlutí mají před sebou těžké dvojkolo

Svěřenci trenéra Zdeňka Čecha vstoupili do sezony s jasným cílem. Tvrdou prací se prokousat k vytoužené záchraně extraligové příslušnosti. V prvním kole a derby ve Zlíně však přišla tvrdá a svižná facka. Berani uštědřili svým nedalekým protivníkům debakl 10:0. Valaši se ale stačili hbitě oklepat a v době, kdy Vsetínem vála vůně Valašského záření, zdolali na Lapači jednoho z největších soků v boji o udržení. Ostravská Poruba podlehla 1:2.

Na toto vítězství se bohužel o dalším víkendu nepodařilo navázat. Ba naopak. Bechný a spol. byli nejprve opět deklasováni, a to na ledě Třince poměrem 13:0 a hned o další den později nestačili na dalšího severomoravského zástupce z Havířova. Prohra 1:5 poslala tým z města, které leží na břehu řeky Bečvy, ke chvostu RAKO extraligy staršího dorostu.

19. a 20. září čekají valašské bojovníky další těžké testy. Ve škole bychom asi tyto testy pasovali do kategorie pololetních písemek. Ano, souboje s extraligovými baštami a tradičními kluby v České republice. Zelenožlutí nejprve v pátek přivítají Kometu Brno, den nato jedou na horkou půdu ostravských Vítkovic. Souboj se čtvrtým týmem tabulky můžete sledovat na vlastní oči i vy, vsetínští fandové, pokud přijdete v pátek 19. září v půl páté na Lapač.

Mladší dorost: Weintrittovy hřebce čeká důležitý souboj s Přerovem

Nejmladší extraligovou kategorii ve valašské metropoli čeká v neděli 21. září velmi těžké utkání. Proti Přerovu budou stát svěřenci trenérů Weintritta a Fojtů hrdě a odhodlaně, aby zdolali svého soupeře z Hané. Malé derby proti tradičnímu sokovi startuje úderem 13. hodiny. Pokud jste pravý fanoušek a máte čas, jistě se na představení mladších dorostenců přijdete podívat.

Pouť za záchranou odstartovala zelenožlutá mašina podobně jako jejich starší kolegové. Ze tří utkání si připsali jediné vítězství za tři body. Porazili Warrior Brno 3:1. Minulý víkend ve znamení výjezdů do průmyslového centra severu Moravy, tedy Ostravy, skončil neúspěšně. Ve Vítkovicích Vsetín podlehl 1:5, minulou neděli pak v městské části Poruba na místním stánku 1:3. Reparát bude tedy skládán pro změnu tuto neděli. Tak co, přijdete se podívat?