Jednou takový zápas zažije každý hráč, usmívá se pětibrankový střelec Miroslav Janošek

Helena Hegeďová • 05.02.2017

Břeclav platila v dalším ze soubojů vsetínských juniorů za favorita. Valaši se ale rozhodli, že využijí početní převahy jejich týmu a připíšou si proti Lvům, kteří se ještě v minulé sezóně setkávali v rámci druhé ligy s „áčkem“ Vsetína, čtvrté vítězství v řadě. „Ze začátku se jim dařilo využívat protiútoky. My měli více střel a více ze hry, ale góly dávali oni,“ řekl k ne příliš příjemné první půlce zápasu vsetínský kapitán Miroslav Janošek. Soupeř dokázal odskočit na propastný rozdíl čtyř branek, což neodpovídalo předváděné hře. „Nehráli tak dobře, aby nám vstřelili tolik branek,“ vracel se k zápasu devatenáctiletý útočník Vsetína, který v druhé polovině zápasu předvedl gólovou smršť, když pěti brankami zaskočil Břeclav a poslal do vsetínské kasičky další tři body.

Jak byste zhodnotil dnešní zápas?
Dnešní zápas hodnotím rozhodně pozitivně. Škoda jen toho začátku, protože jsme na ně hned nevletěli. Postupem času jsme ale začali využívat toho, že jich dnes bylo málo a začaly nám ty góly padat. Hráli jsme dobře z obrany a zúročilo se to.

Vaše hra ale na začátku nebyla špatná. Co bylo důvodem neúspěchu?
Ze začátku se jim dařilo využívat protiútoky. My měli více střel a více ze hry, ale góly dávali oni.

Břeclav dokázala odskočit na propastný rozdíl, jak jste to vnímali? Nebylo to frustrující?
Štvalo nás to. Za neúspěch v podobě inkasovaných branek mohly hlavně individuální chyby. Po celou dobu zápasu jsme měli více ze hry, dokázali jsme dostat soupeře pod tlak a vytvořit si série šancí. Nehráli tak dobře, aby nám vstřelili tolik branek.

Vy sám jste vstřelil pět branek a zápas jste tak týmu de facto vyhrál. Jak to vnímáte?
Jednou takový zápas zažije každý hráč. Někdo možná jednou za sezónu, někdo jednou za kariéru… Jsem rád, že mi to dneska vyšlo a potvrdili jsme to výhrou, jelikož pokud bych dal pět branek a nevyhráli bychom, tak by to bylo o něčem jiném. Pět gólů je sice pěkná vizitka, ale za většinu z nich mohou mí spoluhráči. Jednou jsem tečoval krásnou střelu od beka, pak jsem to dvakrát dostal do samostatného nájezdu. Je to práce celého týmu a jsem strašně rád, že to tam dnes tak padalo zrovna mně a že jsem tím pomohl k výhře.

Soupeř byl vyloučen častěji než vy a s tím přišly také přesilové hry. Jak jste dnes vnímal tento aspekt hry?
Před zápasem jsme si říkali, že je jich dnes málo, a že když začneme bruslit, tak oni přestanou stíhat. Bylo to přesně tak a z jejich strany přišly fauly. Také jsme si říkali, že je důležité, abychom se nedovolených zákroků vyvarovali my, což nám také vyšlo.

Třikrát jste se dostali do oslabení a byla z toho jedna vstřelená branka a žádná inkasovaná, čemu to přisuzujete?
V týdnu jsme oslabení trénovali, protože jsme věděli, že nedisciplinovanost je v našem týmu velká. Věděli jsme, že to budeme potřebovat a snažili jsme se na to myslet i v průběhu zápasu. Potom při samotném oslabení bylo důležité hlídat si hráče především na modré čáře. Také jsme je do ničeho nepouštěli, a gól v závěru to celé zpečetil jako dobře odehrané oslabení.

Závěr zápasu byl zcela v režii vašeho celku, jaká byla taktika do poslední třetiny?
Břeclavi už došly síly, hráli jen ve dvanácti lidech. Bylo to na nich vidět už na konci druhé třetiny, a tak jsme se na to o přestávce upozornili. Šli jsme do toho agresivně, hráli jsme dobře zezadu a dokázali jsme svou výhodu přeměnit na góly.

Připsali jste si již čtvrté vítězství, jaká je nyní nálada v kabině?
Atmosféra je výborná. Letos se sešla v kabině skvělá parta lidí a jsem rád, že můžu být součástí. Trošku mě mrzí, že se nám nepodařilo urvat víc bodů v první polovině sezony, protože většina zápasů byla vyrovnaná a často k výhře chyběl jen kousíček. Myslím, že tým máme kvalitní a jsem rád, že se nám to v posledních zápasech daří i dokazovat.

Příští zápas odehrajete na ledě Uherského Brodu, co od zápasu očekáváte a jak se na něj připravíte?
V této fázi sezony už toho moc nového nenacvičíme, takže se i příští týden budeme muset držet osvědčených věcí, hrát z obrany, vyvarovat se zbytečných faulů a myslím, že dopředu nám tam nějaké góly spadnou. Myslím, že pokud budeme hrát se stejným nasazením jako v posledních zápasech, tak můžeme tu vítěznou šňůru ještě protáhnout.