Jakub Čuřík má jasno, nejdůležitější je srdíčko, bojovnost a nasazení

Helena Hegeďová • 10.04.2017

„Při takovéto atmosféře nemůže člověk vypustit jedinou vteřinu na ledě,“ usmíval se po zápase Jakub Čuřík. Nasazení Vsetínských se ve čtvrtém kole kvalifikace vyplatilo a ve velmi důležitém utkání si připsali dva body. „Myslím, že jsme si to i zasloužili, protože jsme byli více na kotouči,“ zhodnotil jednatřicetiletý útočník výhru v prodloužení ve druhém zápase s týmem Havlíčkova Brodu. „Teď je to všechno v našich rukách, v Jablonci musíme zopakovat minimálně takovou bojovnost a nasazení jako dneska.“

Věděli jste před kvalifikací, do čeho jdete? Měli jste o soupeřích přehled?

Měli jsme videa ze semifinále mezi Havlíčkovým Brodem a Moravskými Budějovicemi. Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Havlíčkův Brod má tým postavený vesměs na první pětce, z toho dva hráči jsou tam ještě výraznější, ti skoro neslezou z ledu. Byli jsme na ně nachystaní, ale v tom prvním zápase jsme nepodali optimální výkon a myslím si, že dneska jsme všichni od začátku dřeli, štěstíčko se otočilo k nám a zaslouženě jsme získali dva body.

Jaký byl tedy rozdíl mezi těmito dvěma zápasy?

Dnes tu bylo srdíčko, bojovnost, nasazení. Při takovéto atmosféře nemůže člověk vypustit jedinou vteřinu na ledě. Už před začátkem jsme si říkali, že na ledě musíme nechat všechno, což se také potvrdilo.

Mohla mít na předchozí zápas vliv také delší pauza mezi zápasy?

Když se nezadaří, tak se vždycky hledá příčina. My jsme se ale pak dívali na video, kde jde vidět, že nikdo z nás nepodal optimální výkon. Možná jsme bruslili a nějaké gólovky jsme tam měli, ale bojovnost, kterou jsme předvedli dnes, tam chyběla.

Jak byste tedy ve zkratce popsal dnešní zápas?

Neskutečný. Všichni věděli, o co se dneska hraje, takže se dostavila i nervozita. Zaplaťpánbůh, že jsme dneska ten druhý bod ubojovali a ukopali, ale nervy to byly. Teď je to všechno v našich rukách. Myslím, že jsme si to i zasloužili, protože jsme byli více na kotouči.

Jak byste srovnal vaše dva soupeře v boji o WSM ligu?

Havlíčkův Brod je určitě nepříjemnější, čímž neříkám, že Jablonec je o něco horší. Tady ale Jablonec hrál defenzivně a vypadá to, že na tom také svoji hru zakládá. Snažili se chodit hlavně do protiútoků. Začátek zápasu, který tady odehráli, byl opatrnější a z nás to spadlo až po gólu Kuchardy (Radima Kucharczyka). O něco málo je tedy podle mě kvalitnější Havlíčkův Brod, ale na tohle se teď nemůžeme koukat a ve čtvrtek jedeme do Jablonce s tím, že musíme vyhrát za tři body.

Co bylo tedy zlomem v defenzivní hře Vlků? Přeci jenom první třetinu vzdorovali úspěšně.

První gól je nahlodal a od druhé třetiny jsme měli fyzickou převahu. Jsme tady všichni profíci, trénuje se ráno a za celý rok jsme dobře připraveni, takže si myslím, že už jim potom začaly odcházet síly a neměli energii na to, aby to otočili. Nám to tam naopak napadalo a v závěru jsme si v klidu pohlídali.

Další zápas s tímto týmem vás čeká ve čtvrtek, co bude nejdůležitější?

Karty jsou rozdány jasně. Nejspíš pojedeme zase o den dříve, tedy ve středu, dobře se nachystáme a musíme zopakovat minimálně takovou bojovnost a nasazení jako dneska. Když k tomu všichni takhle přistoupíme, tak to tam urveme a přivezeme si domů postup, přál bych se to nejen kvůli nám a naší celoroční práci, ale také kvůli fanouškům. Dneska tu byla neskutečná atmosféra, už při suché přípravě bylo plno.

Jak se podle vás hraje soupeři, který přijede na takhle přeplněný stadion?

I soupeři se tady musí hrát fantasticky. Řekl bych, že vsetínští fanoušci jsou srovnatelní třeba s těmi na Kometě, kde je taky neskutečná atmosféra. Každému bych vřele doporučoval, aby se sem přijel podívat třeba jen jako divák a tu atmosféru si zažil, protože je to něco neskutečného.