Vstupenky online

Hokejisté VHK přehráli fanoušky, Ašer vstřelil čtyři branky

Michal Veselý • 17.06.2009

Hokejisté VHK mají za sebou první přípravný přátelský zápas. Tentokrát se nejednalo o hokejový duel, ale o fotbalové střetnutí. Svěřenci kouče Hlobila změřili síly se svými fanoušky a vůbec je nešetřili - vítězství v poměru 8:5 bylo nejen přesvědčivé, ale hlavně zasloužené. Snad jim první výhra dodá chuť do dalšího tréninku. „Tak dobrý zápas jsem nečekal,“ přiznal se brankář Libor Haschka.

VHK Vsetín – Fanoušci Vsetín 8:5 (5:3)
Branky VHK Vsetín: Ašer 4x, Vaněk, Černý M., Plšek, Černý L.

Hokejisté VHK vstoupili do utkání s velkou chutí a více než polovinu prvního poločasu nepustili svého soupeře na svou polovinu. Brankář fanoušků podal znamenitý výkon a jen díky němu bylo skóre stále vyrovnané. Fanouškům Vsetína se nakonec podařilo dostat do dvoubrankového vedení, o které ale přišli během tří minut, když se krásným blafákem uvedl Lukáš Plšek. Jakmile se hokejisté dostali do vedení bylo o vítězi jasno, fyzický fond Valachů byl úplně někde jinde a fanoušci odolávali nájezdům jen stěží. Na vítězství měl největší podíl střelec čtyř branek Jakub Ašer. Hráče Vsetína bylo možné vidět v různých rolích, v brance pomáhaly tyčky Liboru Haschkovi, v útoku zářil Lukáš Plšek a fauly si vypomáhal Daniel Vaněk. Stejně jako na ledě se tvrdou ranou blýskl „útočník“ Michal Černý. V obraně si své povinnosti plnili na jedničku Jozef Šimek a Petr Bezouška. Za hráče VHK nastoupil i Luboš Černý, jinak hráč Rožnova. Nejvíce se zápasem bavil ale miláček vsetínského publika Josef Mikeš. Branku sice nedal, připsal si jen jeden faul a potupné „housle“. Utkání, kterému přihlížela zhruba stovka diváku, hokejisté zaslouženě dovedli do vítězného konce. Pochvalu zaslouží i vedení klubu, které zařídilo pro všechny zúčastněné občerstvení.

Ohlasy trenérů:
Viktor Hlobil (VHK Vsetín): „Zápas se mi líbil moc, určitě to splnilo účel. Klukům to určitě něco dalo. Hlavně začátek se hrál ve vysokém tempu a šlo vidět, že kluci už mají něco natrénované. Ten závěr byl už i díky skóre takový všelijaký.“

Boixsosnois (Fanoušci): „Já jsem spokojený s úrovní zápasu i s přístupem obou stran. Hrálo se zaujetím a hlavně fér. Šlo vidět, že to všechny bavilo, jak hráče na hřišti, tak diváky v hledišti.“

FANOUŠCI VSETÍN. Zleva: Gruz, Flašar, Palica, Pasta, Tally. Pod nimi zleva: Krtek, Kaštan, Balsoj, Kuchař, Sui, Vashek.

Rozhovor s hvězdou zápasu - Jakubem Ašerem

Jakube, jak se těšil na úterní zápas?
Těšili jsme se dlouho, jednak že si s vámi zahrajeme a potom taky, že nebudeme mít klasický trénink, ale příjemnější fotbálek. Jednoznačně jsme se těšili od doby, kdy jsme se to dozvěděli.

Takže to bylo příjemnější než tréninkový dril?
Určitě, i když jsme asi byli více zpoceni než normálně. Tempo to mělo výborné, v hale bylo velké vedro, tak si myslím, že nám to hodně dalo.

Byl jsi nejlepší hráč zápasu, vstřelil jsi 4 branky, věnuješ se fotbalu?
Ne, vůbec ne, už dlouho ne. Jako dítě jsem si fotbal zahrál, vyrůstal jsem na Halenkově, tam jsem si šel občas zahrát. Teď už na to není čas, hraji jen s klukama před zápasem a nebo na tréninku.

Říkal mi Dan Vaněk, že jste si už dlouho dopředu i plánovali pětky, ve kterých nastoupíte …
Je to tak, měl jsem štěstí, že jsem se vlezl do druhé pětky (směje se). Tím, že to skládal Dan Vaněk, to bylo jasně dané, já jsem zjistil až v den zápasu, že mi dovolí nastoupit.

Zahráli jste si úplně všichni, co trénujete ...
Ano, všichni jsme si zahráli, bylo nás 12 a tak jsme to točili na dvě pětky a někdo vždy ob jedno střídání nehrál.

VHK VSETÍN. Zleva: Masér p. Markytán, Marek Knebl, Jozef Šimek, Jan Pšeja, Petr Bezouška, Michal Černý, Viktor Hlobil. Pod nimi zleva: Luboš Černý, Dalibor Gergela, Daniel Vaněk, Lukáš Plšek, Libor Haschka, Josef Mikeš, Jakub Ašer, Daniel Tesařík.

Šlo vidět, že jste na tom fyzicky lépe než my …
Měli bychom být (opět se směje). Ještě budeme v tréninku pokračovat, určitě to vylepšíme.

Vyhráli jste 8:5, tak jsme vám ani nevzali chuť do toho trénování …
Bylo to super. Dobře jsme si zahráli, mělo to úroveň, mělo to šťávu, mně se to líbilo. Myslím, že všichni můžou být spokojení, klobásky jsou taky dobré. Není opravdu co vytknout.

Fanoušci to brali jako poděkovaní za výbornou sezónu, jak jste to brali vy?
My jsme to brali taky tak. Jsme rádi, že jsme se mohli potkat osobně. Jak jsme se bavili po zápase, bylo by dobré udělat i ten velký fotbal. Bylo by to fajn.

Zítra vás čeká klasický trénink, to už tak příjemné nebude?
Asi nás čeká trénink v Ústí. Budeme tam asi dělat nějaké opičárny s činkami.

Jak se těšíš na led a na novou sezónu?
Určitě se těším, všechno to směřuje k tomu ledu. Mimo toho fotbálku není letní příprava moc oblíbená, ale je to potřeba. Na led se těším, viděl jsem už vypsané přípravné zápasy.


V utkání docházelo i na nefotbalové situace, v jedné z nich Pepa Mikeš s fanouškem Flašarem..

Autorem fotografie č.1 je Julius FICEK

banner pod článkem