Hokejisté A-týmu se zúčastnili T-Mobile Olympijského běhu

Redakce • 23.06.2023

Ve středu 21. června se na Vsetíně v okolí Panské Zahrady uskutečnila za parného odpoledne akce s názvem T-Mobile Olympijský běh pod záštitou Valachia Run. Vsetínští hokejisté Adam Hořanský a Robin Staněk byli za domácí A-tým vysláni jako ambasadoři pro tuto akci. Zúčastnit se měl i další fanoušek běhu Štěpán Bláha, nicméně ten kvůli zdravotnímu stavu nemohl závodit a tak ho na poslední chvíli zastoupil marketingový manažer VHK Patrik Kopáč.

Různí běžci, různá místa, olympijská myšlenka. To je heslo, se kterým je propojen T-Mobile Olympijský běh už několik let. Jde tedy o běžeckou akci, která vždy probíhá ve stejném čase na různých místech republiky i v zahraničí. Letos se běželo až na 91 místech České republiky a počet běžců se vyšplhal na 72 236! Jedním z oněch míst byl tedy i Vsetín.

Hokejisté VHK Robin Staněk a Adam Hořanský společně s marketingovým manažerem Patrikem Kopáčem se zúčastnili T-Mobile Olympijského běhu ve Vsetíně.

Za velkého horka celou akci zahájily děti svými mini-běhy, které startovaly dle ročníků narození na jednotlivých trasách 300, 600, resp. 900 m a celkově se jich na startu sešlo 86! V duchu olympijské myšlenky, kdy není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, je vyhlásili za vítěze všechny a každé dítě si kromě pamětní "olympijské" medaile odneslo i perníkovou medaili jako odměnu za předvedený výkon. Všechny závody odstartovaly, a všechny medaile pak na krk dětem věšeli právě naši hokejisté Robin Staněk a Adam Hořanský, kteří navíc během akce rozdali i pár autogramů, rozhovorů, nebo se ochotně vyfotili s fanoušky.

Po dětských závodech přišel na řadu hlavní 5km závod vedený podél břehu Bečvy, kterého se už aktivně zúčastnili i naši hokejisté společně s marketingovým manažerem Patrikem Kopáčem, který hájil čest vedení VHK. Všichni bojovali statečně a výsledky nebyly vůbec špatné. Ze 71 závodníků se Adam Hořanský umístil na krásném šestém místě (čas 20:49), obránce Robin Staněk na 17. místě (22:59) a zahanbit se nenechal ani Patrik Kopáč, který si "z kanceláře" doběhl pro 21. místo s časem 23:17.

Po závodě hráči ještě odevzdali vítězům kategorií medaile a ceny, než se nebe stihlo zlověstně zatáhnout a s posledním potleskem pro nejrychlejší závodníky se spustil déšť, který celou akci "slavnostně" ukončil. Děkujeme všem za účast a gratulace všem vítězům i poraženým! Uvidíme se znovu za rok.

CELÁ FOTOGALERIE ZDE

VÝSLEDKY JEDNOTLIVÝCH ZÁVODŮ ZDE