Hokej je zpátky! Vsetín restartuje Chance ligu sobotním duelem s Litoměřicemi

Jan Tajzler • 19.11.2020

Po 52 dnech se hokejového restartu dočkají také hokejisté VHK ROBE Vsetín. Druhá nejvyšší soutěž se znovu rozběhne v sobotu, kdy se na Lapač vydá celek Litoměřic. Právě Severočeši byli posledním soupeřem Valachů před nucenou pauzou způsobené nejprve karanténou a následně vládními opatřeními. Český hokej byl nucen formát soutěže upravit, hrát se bude nadále bez přítomnosti diváků. Ti budou moct průběh soboty z Lapače sledovat díky přímým přenosům na portálu hokejkatv.cz, pro držitele permanentek je přenos zcela zdarma.

Litoměřice znovu oporou mládežnické reprezentace

Litoměřický klub se i letos snaží poskytnout zázemí pro hráče ucházející se o nominaci na Mistrovství světa hráčů do 20ti let. Českou dvacítku čeká vrcholná akce sezony již v prosinci, a tak není čas s nasazováním nadějných mladíků otálet. Jedním z nich je bezesporu aktuálně nejproduktivnější obránce Kališníků Šimon Kubíček (1+3). Podobně jako Kubíček jsou na tom také Jan Mlčák nebo Daniel Poizl. Naopak mimořádné zkušenosti může nadějným mladíkům rozdávat Jan Výtisk, jenž se po extraligovém konci ve Vítkovicích rozhodl pokračovat v bohaté kariéře právě v Litoměřicích.

Litoměřický útok přišel během letní pauzy o klíčové postavy loňské sezony, s odchody Daniela Voženílka, Markuse Korkiakoskiho a Martina Kadlece najednou zmizelo z Litoměřic hned 181 kanadských bodů. Roli jednoho ze zkušených útočníků se snaží přebrat Matěj Beran, ten je momentálně s bilancí 4+4 nejproduktivnějším hráčem a zároveň nejlepším střelcem týmu. Zkušenosti mladému týmu dodá také Peter Jánský (2+2). Z mladíků se prosazuje Patrik Miškář (3+5) a poprvé po svém odchodu se na Lapač podívá také Martin Procházka (2+4).

Brankoviště Litoměřic je rozděleno mezi dva muže, více zápasů zatím odchytal Tomáš Král, zkušenosti nadále nabírá také Adam Beran. Litoměřice stihly odehrát šest soutěžních utkání a stejně jako pro Vsetín bylo pro ně vzájemné měření tím posledním. Kalíšnici se prezentovali výsledky jako na houpačce, výhru střídala porážka a tento trend zatím vždy platil. Naposledy se Litoměřice radovaly například proti Kladnu, které udolaly 3:2 v prodloužení, aby následně podlehly Vsetínu 3:4. Litoměřice na rozdíl od Valachů budou doufat, že jejich trend jim tentokrát přinese cenné vítězství ze vsetínského Lapače.

Podaří se Vsetínu navázat na úspěchy před pauzou?

Vsetín se před nucenou pauzou dostával do slibné formy, čítal tři výhry v řadě a právě poslední úspěch na litoměřickém ledě přinesl i potřebnou výhru na ledě soupeře. Pak ale přišla karanténa a než se Vsacané dali do kupy, museli se vyrovnávat stejně jako celá hokejová veřejnost v Česku s přísnými vládními opatřeními. Zlom přišel 4. listopadu, kdy vláda povolila hokejistům trénovat na ledě, avšak na rozdíl od extraligy si Chance liga musela na výjimku k restartu počkat.

Formát soutěže je nyní upraven. Nebude se hrát dle původního plánu 51 utkání, ale pouze 34. Následovat bude play-off dle původního plánu. Sobotní konfrontace Vsetína s Litoměřicemi tak bude poslední v základní části. Valaši se budou snažit navázat na úspěšné výsledky.

Pojďme si ještě shrnout, jak to vypadá s produktivitou v týmu. Kanadskému bodování vládne jak vstřelenými brankami tak i celkovým počtem bodů Antonín Pechanec (3+4). Pouze o bod za ním je zkušený Branislav Rehuš (2+4), na třetí pozici se shodnou bilancí 2+3 sídlí David Březina a Sebastian Gorčík.

V obranných řadách se zatím o bodový příspěvek starala posila Jan Bartko (1+4). Ovšem povedený vstup do sezony zažíval také Michal Hryciow (2+1). Nejvíce prostoru v brankovišti dostal dle předpokladu David Gába, úspěšnost zákroků má nyní na úrovni 92,55% a průměrně inkasoval pouze 1,76 branky na zápas. Po návratu Jana Strmeně do Českých Budějovic, bude Gábu doplňovat Jakub Málek.

Bitva mezi Vsetínem a Litoměřicemi startuje na vsetínském Lapači v sobotu od 17:00, utkání můžete sledovat buď prostřednictvím onlajn reportáže a nebo si naladit přímý přenos z dílny hokejkatv.cz. Pro držitelé permanentek je přímý přenos zdarma, více informací zde.

Sestavy v posledním kole:

Vsetín: Gába – Ondračka, Smetana, Hryciow, Bartko, Jenáček, Babka – Machač, Kucharczyk, Půček – Rehuš, J. Kloz, Gorčík – Hořanský, A. Zeman, Vítek – Klímek, Gajarský.

Litoměřice: A. Beran – Marcel, J. Holý, Výtisk, Mlčák, Jebavý, Kubíček, Poizl – M. Beran, Válek, P. Novák – Jícha, Miškář, Jánský – Koffer, Vitouch, Toman – Jindra, Čermák.