Dorostenci narazí na vedoucí celek, junioři jsou nabuzeni dvěma vysokými výhrami

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 09.10.2019

V minulém týdnu byli vsetínští fanoušci uchuzeni o domácí utkání mládeže, nyní jim to los obou soutěží vynahradí. Hned tří ze čtyř zápasů totiž odehrají Valaši na svém ledě. Dorostenci se zde ve čtvrtek představí proti vedoucímu Zlínu, čímž také uzavřou první polovinu základní části. Tu druhou začnou v sobotu utkáním s Havířovem. To junioři v tomto týdnu začnou teprve druhou šestinu první části, a to na ledě Litomyšle. Následně se pak doma utkají s Přerovem.

Junioři vstoupí do druhé šestiny základní části na ledě Litomyšle

Valaši svým posledním zápasem proti Warriors uzavřeli první šestinu soutěže. V Brně se hosté dostali do vedení v 11. minutě a záhy své vedení ještě navýšili. Za stavu 0:2 z pohledu domácího celku se vstupovalo do druhé třetině, kdy Vsetín naplno využil svých ofenzivních dovedností. Žluto-zelení přidali v prostředním dějství dalších pět branek a v poslední dvacetiminutovce pak další čtyři. V 51. se prosadili i Warriors, když poprvé překonali Tkadlece ve vsetínské bráně. David Tkadlec ve třetí třetině nahradil Jakuba Málka, a to za vysokého vedení Vsetína 7:0.

Zápas: 11.10. Litomyšl – Vsetín 17:00

Minulý týden nezačal pro hráče Litomyšle zrovna radostně. V pátek se totiž vydali na led vedoucího Havířova, kde se tak odehrávalo podobné utkání jako stejný den v Brně. Domácí AZ se v průběhu první třetiny dostal do čtyřbrankového vedení a ve druhém dějství ještě tři góly přidal. V poslední dvacetiminutovce už se pak prosadili i hosté, a to když čtyři havířovské góly doprovodily přesné trefy Martina Večeřy a Lukáše Vytlačila. Další utkání odehráli Litomyšlští doma, a to právě s Warriors, na které v tu dobu ztráceli právě tři body. Domácí se dostali do vedení, ale hosté zásluhou Mudrycha vyrovnali. Stav 1:1 ale vydržel jen necelé tři minuty, protože Litomyšl opět odskočila a po šedesáti minutách se skóre zastavilo na rozdílu 4:1.

Zápas: 13.10. Vsetín – Přerov 13:00

Minulý pátek Zubři poněkud překvapivě podlehli doma Šumperku. Drakům nevstřelili ani branku, naopak gólman Postava se musel za svá záda otáčet třikrát. Chuť si však Přerovští zlepšili v utkání s Porubou. Už na samotném startu soutěže vyhrál Přerov nad Ostravany poměrem 8:1, nyní ještě dvě branky přidal. Po první třetině to navíc na takový debakl vůbec nevypadalo, jelikož domácí vedli po dvaceti minutách pouze o jeden gól.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Málek (41. Tkadlec) – Liss, Zeman, Holáň, Houser, Ondračka – Pospíšil, Jurek, Novosad, Hilšer, Klímek, Vašenka, Vavřík, Frimel.
Litomyšl: Batěk – Zahradník, Bláha, Fila, Drbal, Myška – Edl, Večeřa, Jakubec, Svatoš, Voříšek, Sajdl, Farkas, Háněl, Hricuš, Vytlačil, Dudek, Lichtag
Přerov: Suchánek – Vohrabal, Gréč, Šabršula, Takáč, Moučka, Kopeček – Kuba, Rozsahegyi, Dvořáček, Petr, Fencl, Kolařík, Dobša, Zmeškal, Hradil, Šimanský, Borot, Mynář.

Dorostenci budou proti favoritům moci těžit z domácího prostředí

Dorost se v minulém týdnu nejprve utkal s týmem ze Šumperku, kterému sice patřil první gól utkání, ale od druhé třetiny byl úspěšnějším týmem Vsetín, který nejenže v druhé části zápasu vyrovnal, ale také se dostal do vedení, ve kterém vydržel až do konce. Druhé utkání proběhlo na ledě Poruby, které vsetínští dorostenci podlehli. Během první třetiny se dostali do třígólové ztráty, kterou se snažili napravit ve druhé a třetí třetině, nakonec však prohráli 2:3.

Nepřehlédněte:

Obránce Filip Krajčík a útočníci Matyáš Dědek a Adam Turek byli nominování na přípravný kemp reprezentace U16 v Ostravě, který se bude konat 21.10.

Zápas: 10. 10. Vsetín – Zlín 17:00

Zlín se v minulém týdnu utkal s Kometou, kde byly síly obou týmů vyrovnané. První třetina skončila remízou 1:1. Ve druhé části zápasu se do vedení dostali Berani, kteří se udrželi v čele po celou třetinu. V 44. minutě však přišel vyrovnávací gól Komety. V prodloužení se více zadařilo Zlínu, když se 24 sekund po začátku nastaveného času trefil Lukáš Chludil, který vsítil všechny tři branky svého celku v tomto utkání. Sobotní zápas s Šumperkem, byl taktéž vyrovnaný. Po většinu času se ve vedení držel Zlín, který však ve třetí třetině dvakrát inkasoval a opět se šlo do prodloužení. Berani se už ale nenechali zastrašit a v poslední minutě vstřelili gól.

Zápas: 12. 10. Vsetín – Havířov 12:00

Havířov má na svém kontě zatím šest výher a pouze jednu prohru. V minulém týdnu AZet odehrál jen jeden domácí zápas, a to v sobotu s Kometou. V tomto duelu byl úspěšnější právě Havířov, protože hned v první třetině se mu podařilo dostat do vedení 2:1. Druhá třetina byla bez gólu. Rozhodla až třetí třetina, kdy Kometa vyrovnala na 2:2, a hrálo se prodloužení. V něm zvítězil Havířov, který tak získal dva body do tabulky. Za zmínku stojí i zápas z minulého týdne s Vítkovicemi, které Havířovští přehráli 6:3.

Vsetín: Nešpůrek (18. Janura) – Velikovský, Kočí, Mikula, Dořičák, Kunst – Bednařík, Rybár, Kopřiva, Babeliak, Adámek, Kuchařík, Hrnčíř, Dědek, Turek, Jurek.
Zlín: Hamrla – Nábělek, Sýkora, Burian, Čapka, Hoferek – Chludil, Broža, Tomeček, Ševčík, Mojžíš, Matúšů, Laciga, Ramert, Frömel, Jecho, Lavička.
Havířov: Zlatnický – Wlodara, Bílek, Kremnický, P. Kubíček, Puzoň, Zmarzlák – Belan, Pavlačka, Kubík, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Csabi, Horváth, P. Kusak.