Dali nám dvě branky v naší přesilovce, to by se nemělo stávat, má jasno František Zúbek

Kristýna Zigmundová • 09.10.2016

V sobotním duelu proti Kopřivnici se zkušený foward blýskl hned v úvodu utkání, kdy v 6. minutě vstřelil první branku svého týmu a okamžitě ho tak poslal do vedení. „Jen jsem usměrnil kotouč gólmanovi mezi nohy.“ Zápas se ale přehoupl do poslední třetiny a v té dala Kopřivnice Valachům lekci. „Dvě branky jsme dostali ve vlastní přesilovce, to by se nemělo stávat.“ Nakonec vše dobře dopadlo a domácím se ještě podařilo vstřelit branku na 5:3. „Je to výhra za tři body a ta se počítá.“

Jak hodnotíte utkání?

Je to výhra za tři body, s tím jsme do zápasu šli. Hra podle nás ještě nebyla optimální, ale každá výhra se počítá.

Podařilo se vám vsítit úvodní branku utkání, můžete popsat tuto situaci?

Po buly se Pokec (Dominik Pokorný) dobře probojoval k bráně a vystřelil. Kotouč se mu odrazil znovu na hokejku, tak objel bránu a pokoušel se znovu zakončit. Odvedl tam výbornou práci, jen se mu kotouč opět odrazil, tentokrát ke mně a já jsem jen usměrnil kotouč gólmanovi mezi nohy.

Do druhé třetiny jste nastoupili za stavu 2:0, ale soupeř se tohoto brankového náskoku nezalekl a jeho, z počátku obranná hra, se změnila v útočnou.

My jsme trochu přestali hrát naši hru, což budeme ještě rozebírat, kde se stala chyba, a soupeř to vycítil a začal hrát celkem dobře. My jsme s tím moc nepočítali, mysleli jsme si, že budeme mít zápas zcela pod kontrolou a ve vlastních rukách, ale trošku nás zaskočili.

Kopřivnici se podařilo vstřelit první branku až v úvodu třetí třetiny, kde se stala chyba?

Udělali jsme špatnou rozehrávku v útočném pásmu, kde to zachytil soupeř a šel od půlky hřiště sám na bránu a trefil to tam pěkně.

Hned jste ale reagovali brankou na 4:1.

Díky Bohu, potom to mohlo být ještě hodně zamotané, takže bylo dobře, že jsme ten gól dali.

Soupeř vám, ale dokázal vstřelit ještě dvě branky, proč si myslíte, že tomu tak bylo?

Myslím si, že to bylo, kvůli našim, zcela zbytečným, chybám. Při hře bychom si mohli trochu mezi sebou pomáhat. Jednu branku nám tam vstřelili, když měl Michal Hryciow kotouč, mohl na něj někdo zakřičet, ať nahraje. On to ale jen hodil a myslel si, že to někdo dobruslí. Kotouč ale přistál na hokejce soupeře a byl z toho gól.

Dvě branky jste dostali ve vlastní přesilovce.

To by se vůbec nemělo stávat, ale stalo se a my se z toho musíme poučit.

Pořád se omílá téma obrany, jak jste v této věci pokročili?

Stále na tom pracujeme, tréninky máme připravené tak, aby se to zlepšovalo. Sezóna je ale dlouhá, takže si myslím, že to bude jen lepší a lepší.

Za stavu 4:3 to vypadalo, že soupeř ještě nakonec vyrovná.

Nevyrovnal, protože se nám znovu podařilo dát rychlý gól na 5:3 (smích). Zase jen díky Bohu, že se nám to podařilo a my se tak mohli do konce zápasu vyvarovat nějakého dramatu.

V dalším zápase jedete do Opavy, tento zápas vidíte jak?