Dopita vstřelil čtyři branky

Aleš Koňařík • 09.01.2002

P h i l a d e l p h i a / V s e t í n - Galapředstavení v hlavní roli s Jiřím Dopitou. Takový byl včerejší zápas Letců proti Atlantě, ve kterém Dopita čtyřikrát vystřelil na bránu a čtyřikrát rozvlnil síť. V předchozích 25 zápasech přitom Dopita zaznamenal pouhé dvě branky, v centru třetí pětky odehrál kolem sedmnácti minut na zápas, bodově se neprosazoval. Ve Filadelfii teď doufají, že přizpůsobování Dopity stylu NHL je u konce.

Ex-vsetínský kapitán má za sebou problematické údobí. První zápas v NHL, hned zranění kolene, rekonvalescence a šest týdnů ze hry. Po návratu zazářil v jednom zápase proti Washingtonu, pak se z kolonek střelců a nahrávačů jeho jméno vytratilo. Až do úterního podvečera. „Bylo skvělé jej dnes vidět,“ řekl po utkání útočník John LeClair, „doufám, že tento zápas pomůže jeho sebevědomí.“

Dlouhé čekání na podobný zápas vysvětlovat i trenér Bill Barber. „Je mu přes třicet a nikdy v NHL nehrál. Všichni od něj čekali příliš mnoho, ale k přizpůsobení potřeboval nějaký čas. A dnešní zápas pro něj a jeho sebedůvěru může být zlomovým.“

Po druhém Dopitově gólu v druhé třetině střídal brankář Atlanty Milan Hnilička a už jen z lavičky přihlížel, jak jeho náhradník Rhodes inkasuje od českého útočníka další dvě branky. Čtyřmi góly v řadě Dopita vyrovnal i klubový rekord a zařadil se do společnosti Erica Lindrose, Ricka Tocceta či Johna LeClaira.