Dohrávka s Kladnem: oba týmy minule vysoko prohrály

Aleš Koňařík • 07.02.2005

V s e t í n - Zatímco zbytek extraligových klubů si bude užívat reprezentačního volna a podle postavení v tabulce přemýšlet buď o čtvrtfinálovém soupeři či výběru destinace pro předčasnou dovolenou, čeká dnes Vsetín dohrávka 43. kola s Rabatem Kladno. V původním termínu postihla kladenské mužstvo chřipková epidemie, která donutila ulehnout polovinu kádru. Nyní jsou již Středočeši fit a rádi by na Vsetíne navázali na svou šestizápasovou sérii bez porážky, která skončila v posledním kole vysokou prohrou se Slavií 2:6.

Kladno sebevědomě míří do vyřazovací části extraligy. Svou účast mezi nejlepšími osmi si podtrhlo v posledních šesti kolech, které tým ozdobil pěti výhrami, jednou remízou a narazil jen v posledním kole se Slavií. A to i přesto, že s koncem přestupního termínu museli Kladenští oželet služeb zadáka Františka Kaberleho. Starší z bratrské dvojice zamířil do švédského klubu MoDo.

Modrobílému Kladnu jako za starých časů šéfuje obrozené duo Patera – Procházka. Pokud někomu prospěl ochod Jaromíra Jágra do Omsku, byli to právě tito útočníci. Patera je nyní nejproduktivnějším hráčem Kladna (11+27), Martin Procházka pro změnu nejlepším střelcem (19+14). Mezi tyto dva mohykány se vklínil jen pravděpodobně nejlepší bek soutěže Tomáš Kaberle (8+27).

Před svým odchodem do Švédska se po vyléčení vleklého zranění třísel dostal velmi rychle do herní pohody i František Kaberle (22 zápasů, 5+11).

Dnešní soupeři si letos byli vzájemně štědrými hostiteli – Vsetín, který je jinak druhým nejhorším týmem na venkovních kluzištích, si z Kladna přivezl šest bodů za dvě výhry 3:1. Doma pak v televizním zápase promarnil dvoubrankové vedení a nakonec odešel poražen 3:6. Bylo to první domácí utkání pod taktovkou nového trenéra Antonína Stavjani, jemuž v současnosti přidělaly vrásky na čele jak odchody opor, tak i problémy při skládání sestavy,

Celkový výčet hráčů, kteří by se mohli do konce sezóny protočit ve vsetínské sestavě, je poměrně široký. Kromě tria Šimánek, Kotaška, Musil jde o útočníka Štěpána Hřebejka, obránce Zdeňka Jindru (oba Č. Budějovice), Davida Appela z Komety Brno, Romana Kelnera z Havířova a olomoucké útočníky Roberta Najdka, Milana Ministra a Tomáše Karného. Šanci dostanou i hráči úspěšné vsetínské juniorky, kromě Petra Hubáčka a Davida Květoně, kteří se ukázali již proti Liberci, jde o obránce Michala Nedbálka a útočníka Ondřeje Hrušku.

Letošní zápasy: Vsetínu se dařilo zatím jen na kladenském ledě

Kladno - Vsetín 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky:
8. Martin Frolík (Kalla) - 36. Brabenec (Kowalczyk, Jaškin), 51. Radivojevič (Stantien), 57. Selingr (Pavliš).

Vsetín - Kladno 3:6 (2:1, 1:3, 0:2)
Branky:
4. Frolo (Vlach, Veselý), 20. Klesla (Němec), 23. Selingr - 7. Bílek (Procházka, Patera), 26. Špelda (Horna), 35. Špelda (Kysela), 38. Kasík (Gardoň, Frolík), 54. Kaberle (Procházka, Patera), 60. Kysela.

Kladno - Vsetín 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky:
36. Martin Frolík (F. Kaberle, Kalla) - 35. Veselý (Klesla, Somík), 59. Klesla (Somík), 60. Brabenec (Somík).

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Čechmánek - Kotaška, Frolo, Chvátal, Němec, Spitzer, Hrabal - Dubec, Vlach, Selingr - Kovář, Vak, Demel - R. Hruška, Musil, Šimánek - R. Hubáček, Květoň, Korotvička.

Kladno: Orct - Ševc, T. Kaberle, Špelda, Zeman, P. Kasík, Jelínek, V. Čech - Bílek, Patera, Martin Procházka - Kysela, Gardoň, Hluchý - Horna, Zajíc, Mrázek - Martin Frolík, Kalla, Michael Frolík.