To, že tady trénuje pan Dopita, pro mě bylo důležité, říká Roman Rác

Kristýna Zigmundová • 03.08.2018

Sedmadvacetiletá posila do útoku Roman Rác si sice v prvním přípravném utkání body nepřipsal, jeho práce na ledě byla ale hodně znát a je jasné, že Roman bude jedna z opor týmu. „Musím přiznat, že jsem se cítil výborně. To co mě může ale trápit je, že jsem mohl opravdu dát tak pět gólů. O to ale teď ani moc nejde. Je důležité, abychom natrénovali a v přípravných zápasech pořádně makali a dostali se do formy na ligu,“ říká po prvním přípravném utkání Roman.

Romane, jak se udál váš přestup na Lapač?
Po sezóně jsem se rozhodoval, kam zamířím, a trenér Dopita měl o mě zájem. Viděl jsem to jako pro mě nejvhodnější možnost.

Byl nějaký důvod, proč jste nesetrval v Havířově?
Ano, byl. Poslali mě tam z Olomouce. Moc rád jsem tam ale nehrál, proto jsem čekal, než mi skončí smlouva, abych mohl jít hrát jinam.

V rozhodování o působení tady na Vsetíně tedy sehrál roli i pan Dopita?
Ano. Trénoval mě v Olomouci, moc dobře se známe. Já vím, jaký hokej chce hrát, a on ví, co může čekat ode mě. To, že tady trénuje pan Dopita, pro mě bylo hodně důležité, protože jsem do teď neměl moc štěstí na trenéry, takže jsem moc rád i z tohoto pohledu.

Jak vám zatím vyhovuje tréninkové tempo?
Tréninkové tempo je úžasné. Je tam toho hodně, což je v prvních týdnech hodně důležité. Teď toho musíme hodně nabruslit, ale postupně budeme zvolňovat a ladit formu na ligu.

A tempo zápasu?
Tak v tomto zápase tam nebyla moc taktika. Bylo to takové nahoru dolu, ale já osobně jsem si ho užil.

V zápase jste byl jeden z nejvýraznějších hráčů, měl jste tam několik šancí. Jak jste to vnímal?
Musím přiznat, že jsem se cítil výborně. To, co mě může ale trápit je, že jsem mohl opravdu dát tak pět gólů. O to ale teď ani moc nejde. Je důležité, abychom natrénovali a v přípravných zápasech pořádně makali a dostali se do formy na ligu. Postupně budeme jistě nějaké herní situace trénovat. Zatím jsme je totiž moc netrénovali, takže to byla spíš taková improvizace.

Neříkali jste si v šatně něco k zakončení?
No, tak dneska nám to moc nešlo. Každý chce dávat góly, ale prostě nám to asi moc nebylo souzeno. Jejich gólman měl docela formu, takže se to všechno sešlo. Ale jak říkám, nebudeme nějak prožívat to, že jsme spálili hodně šancí. Nás na druhou stranu také hodně podržel gólman.

Sledoval jste loni počínání Vsetína?
Ano, sledoval jsem, jak kluci hráli. Fandil jsem jim a jsem i moc rád, že si tady můžu zahrát. Navíc si myslím, že síla týmu je každým rokem větší, a doufám, že i letos na to navážeme a posuneme se zase o krok dopředu.

Nepřišlo vám, že od druhé třetiny měla Poruba více ze hry?
Neřekl bych, že by byli lepší nebo něco podobného. Spíš tam měli hodně přesilovek, a to je dostalo na koně a párkrát nás tam i zavřeli.

Říkali jste si po druhé třetině za stavu 0:0 něco?
Trenéři si stále dělali nějaké poznámky a o přestávkách nám vždycky něco řekli. Co se jim nelíbilo, co bychom měli změnit atd. Myslím si, že tak budeme i nadále pokračovat a ladit naši hru.

Co říkáte na místy až přemrštěnou porubsku agresivitu?
Tak od nich jsme to i očekávali. Jsou nováček soutěže a chtěli ukázat, že to u nich bude nepříjemné. Jsem ale hlavně rád, že se nikdo nezranil. Kontakt prostě k hokeji patří.

Jak jste vnímal první inkasovanou branku?
Myslím, že se tam nějak nešťastně odrazil puk. Bylo tam víc takových situací a bylo jen otázkou času, komu to tam spadne první. Bohužel to byli oni, ale myslím si, že nás náš gólman hodně podržel. Utkání tedy hodnotím jako dobrý přípravný zápas, lepší než trénink. Ukázalo nám to, na čem máme ještě zapracovat.

Odehrané v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno