Do každého zápasu jdu na 100%, říká Mário Brezáni

Ondřej Konvičný • 14.01.2013

Mário Brezáni s blížícím se koncem základní části druhé ligy zlepšuje své výkony zápas od zápasu. Jestli se na začátku soutěže hledal a nebyl vždy vidět, v dnešních dnech je tomu právě naopak. Mário je vedle Zúbka, Mikšovského či Vaňka jeden z nejviditelnějších hráčů VHK. V posledním zápase s přerovskými Zubry byl dokonce zvolen hráčem utkání. Tento zápas však zelenožlutí nezvládli a po překvapivé výhře v Prostějově trošku nečekaně ztratili body v domácím prostředí.

Mário, po překvapivém zisku 3 bodů v Prostějově jste doma tuto výhru nepotvrdili. Co bylo podle tebe příčinou této prohry?
Myslím, že o výsledku zápasu rozhodl jeho začátek. My jsme si v kabině řekli, že si musíme dát na úvod utkání pozor, nedělat chyby, ale přesně to se nám nepovedlo. Přerov chyby bohužel využil, v první minutě jsme dostali dvě branky, potom už se hrálo velmi těžko.

Byly tedy ty dvě branky v první minutě tím, co rozhodlo celý zápas?
Určitě ano, my jsme potom nehráli tak, jak doma běžně hrajeme, neměli jsme téměř žádné šance na vstřelení gólu.

Přesto se vám podařilo snížit na 1:2 a dostat se, alespoň výsledkově, do zápasu. I po snížení tam byly určité náznaky příležitostí ke srovnání.
Náznaky tam sice byly, ale u nich zůstalo. Těch šancí nebylo zdaleka tolik, na kolik jsme doma zvyklí a druhý gól se nám už vsítit nepodařilo.

To je pravda, po druhé třetině jste měli 11 střel, což je opravdu málo. Čím si to vysvětluješ?
Přesně tak, doma jsme zvyklí mít 30, 40 střel na soupeřovu branku, tomu jsme se dnes ani nepřiblížili. Stříleli jsme opravdu málo, a když už, tak jsme nebyli vůbec efektivní. To si myslím rozhodlo. Hraje se na góly a my jsme neměli ani střely…

Přerov je momentálně lídrem skupiny Východ. Připravovali jste se na ně nějak speciálně?
Určitě, připravovali. Říkali jsme si, že si musíme dávat pozor na vyloučení, že mají velmi dobré přesilovky. Když jsme hráli u nich, tak jsme z šesti branek dostali pět v oslabeních. Bohužel, na začátku zápasu jsme nehráli ani oslabení, přesto jsme dostali hned dva góly, které rozhodly.

K tobě samotnému, ty si se na začátku sezóny možná trošku hledal, nebylo to úplně ono. V posledních týdnech však jdou tvé výkony strmě nahoru. Jak to vidíš ty?
Možná, že to bude pravda. Teď jsem si přes Vánoce odpočinul, nabral novou formu. Říkal sem si, že nemůžu nic ztratit, jdu do toho naplno, zápas od zápasu.

Dnes si byl dokonce zvolen hráčem utkání. Jak hodnotíš svůj výkon?
Tak to děkuju. (úsměv) Já k tomu výkonu nemám moc co říct, šel jsem do toho naplno, ale to jde každý hráč. My musíme hrát poctivě od začátku, no ten jsme dnes bohužel nezachytili a díky tomu se nám nepodařilo vyhrát.

Tabulka je od čtvrtého do devátého místa hodně vyrovnaná. Jak se s tímto faktem hraje?
Tak ta tabulka je opravdu hodně našlapaná, týmy jsou natlačené na málo bodech. Teď se hraje o každý bod, každý bod může být v závěru rozhodující. Snažíme se hrát co nejlíp, dnes se to bohužel nepodařilo. Doufám, že v dalším zápase se nám bude dařit více a zvedneme se.

Další zápas hrajete ve Frýdku-Místku, potom doma s Porubou. Oba týmy jsou přímými konkurenty v boji o play-off, určitě bude chtít získat šest bodů?
Určitě bychom chtěli získat co nejvíc bodů. Ve Frýdku to ale bude těžké, Frýdek je nevyzpytatelný a letos hraje opravdu dobře, bude těžké tam vyhrát. Uvidíme, jak to dopadne, já doufám, že tam ty body urveme.