Do Vsetína se vrací seniorský hokej!

Eva Stejskalová, Václav Trávníček • 29.05.2008

V s e t í n - Po roční nedobrovolné přestávce se na vsetínském stadionu na Lapači opět bude hrát nejen mládežnický, ale i seniorský profesionální hokej. Valaši se dohodli na převodu druholigové licence s Blanskem. Na dnešní tiskové konferenci to potvrdili zástupci radnice i nově vzniklé hokejové společnosti.

„Uzavřeli jsme s HC Blansko smlouvu o převodu práv na druhou ligu, což dnes posvětil i výkonný výbor ČSLH,“ potvrdil bývalý vsetínský hokejista Stanislav Pavelec, který vystupuje jménem nově založené společnosti VHK (Valašský hokejový klub), s.r.o. Ta byla vytvořena za účelem provozování seniorského hokeje a poskytování servisních služeb pro vsetínskou hokejovou mládež a angažuje se v ní také bývalý vsetínský hokejista Alexej Jaškin nebo trenér hokejové mládeže Vlastislav Palatý.

Šestinásobný mistr republiky tak dostane novou šanci navázat na své úspěchy, i když zatím jen ve třetí nejvyšší hokejové soutěži. „Velmi mě těší, že se podařilo dodržet, co jsme slíbili fanouškům – a to, že se na Vsetíně bude na podzim zase hrát seniorská soutěž. Omlouváme se jen, že jsme jim nemohli dát dříve konkrétnější informace a odkazovali jsme se stále na probíhající jednání. Věřím ale, že nám to odpustí,“ říká vsetínská starostka Květoslava Othová, která doufá, že nákup druholigové licence přispěje i k rychlému dořešení převodu zimního stadionu ze společnosti ZETEX na město. „Zrovna dnes proběhla další diskuze se zástupci majitele. Byla oboustranně vstřícná a konstruktivní, přičemž jsme se ubezpečili, že je v zájmu všech předložit materiál již na červnovém zasedání zastupitelstva,“ informovala starostka.

Na Lapači tak opět brzy začnou trénovat i muži. „Začínáme intenzivně oslovovat potenciální sponzory a dáváme dohromady mužstvo. Budeme jednat s některými hráči, kteří v minulosti oblékali dres vsetínského klubu a jež jsme vytipovali. Rádi bychom také navázali spolupráci s kluby jako je Zlín, Třinec a další na případných střídavých startech nebo hostování. Mluvili jsme například i s Pepou Štraubem,“ přiblížil svou představu Stanislav Pavelec. „Určitě maximálně využijeme i potenciál naší hokejové mládeže, aby mohla navázat na své dosavadní úspěchy,“ dodává Vlastislav Palatý.

V nejbližších dnech se podle zástupců nové společnosti vyřeší i otázka trenérského postu. „Těmito otázkami se teď intenzivně zabývá sportovní manažer Alexej Jaškin,“ říká Pavelec a dodává: "Začínáme na zelené louce a určitě to nebude jednoduché. Věřím ale, že se nám to podaří a zase bude na Vsetíně kam chodit a o čem mluvit. Jsem přesvědčen, že se tady zase bude hrát krásný hokej, i když v nižší soutěži. Už teď se těším na derby s Valašským Meziříčím, Novým Jičínem, Hodonínem a dalšími kluby."