Do Vsetína přijíždí Litvínov, matador Stantien čeká na jubilejní trefu

Václav Trávníček • 28.09.2006

V s e t í n – Souboj zelených proti žlutým uvidí diváci, kteří v pátek odpoledne navštíví zimní stadion Na Lapači. V utkání devátého kola O2 extraligy proti sobě nastoupí domácí Vsetín a hostující HC Chemopetrol, který v současné době okupuje sedmé místo v tabulce. O bod horší domácí jsou na jedenácté příčce, ovšem pro vsetínského matadora Romana Stantiena může být zítřejší duel památný. Podaří – li se mu vsítit hattrick, zapíše si do svých statistik již sto padesátou branku v české nejvyšší soutěži.

Hokejistům z tradiční hokejové bašty se zatím v letošní sezoně daří. Tým, který v posledních letech živořil ve spodních patrech tabulky (ostatně, stejně jako Vsetín), letos dokázal porazit i tak respektovaná mužstva, jako Liberec (2:1) či mistrovskou Spartu (5:6sn). Celkově je bilance Chemopetrolu vyrovnaná: čtyři vítězství a stejný počet proher. Za vcelku slušný úvod sezony se přičinily změny v kádru.

Novým posilám se zatím daří

Během léta se klub rozloučil s Adamem Šafferem (přestoupil do Plzně), Jiřím Gombárem (Mladá Boleslav, 1.liga), Kamilem Jarinou (Minsk, Bělorusko), exvsetínským Markem Zadinou (Chrudim, 2.liga), Václavem Kočím (Liberec), Tomášem Martincem (Ústní nad Labem, 1. liga) a naposledy Martinem Ťupou, jenž odešel na hostování do Mladé Boleslavi (rovněž 1. liga). Jak lze vidět, ukončení spolupráce mezi klubem a hráči nebylo pro Litvínov přílišnou ztrátou, vždyť jen Kočí a Šaffer zamířili do jiných extraligových týmů (plus Jarina do Minsku), ostatní si nalezli angažmá až v první lize, případně ve druhé.

Naopak posily, které litvínovský hrající manažer Reichel přitáhl do „svého“ klubu, mají zvučná jména. Pro vsetínského fanouška nejsou žádnou neznámou Martinové Jenáček a Altrichter. Ze Slavie se stěhoval Milan Kopecký a angažmá v Bostonu ukončil patriot Jiří „Guma“ Šlégr. Na střídavý start získali Severočeši zkušeného Jaroslava Hübla z Kadaně (1. liga) a na hostování Angela Nikolova ze Sparty. Ze slovenských Košic zase přicestoval František Bombic.

Žlutočerný dres oblékají také tři bývalí hráči Vsetína. Kromě zmiňovaných Jenáčka s Altrichterem (momentálně nemocný), se na soupisce skví jméno Vladimíra Gýny, řečeného též Gyňi.

Loňské duely? 4:0 pro Litvínov!

V loňské sezoně se Valachům proti litvínovské chemii vůbec nevedlo. Což o to, na Lapač si jezdila mužstva pravidelně pro body, vždyť Vsetín byl loni modrý a poslední. Ale všechny čtyři duely dokázali přetavit ve dvanáct bodů i Litvínovští, loni – pro zbytek extraligy – vcelku neškodný soupeř. Branky za valašský celek vstřelili pouze Gorev a Janků, kteří navíc zmizeli jinam už v průběhu sezony. Letos tak má Vsetín soupeři ze severních Čech hodně co vracet…

2. kolo – LIT – VSE 4:0
Branky: 5. Prorok (Benda, Reichel), 24. Benda (Gýna, Trávníček), 33. Prorok (Reichel), 37. Benda (Trávníček).

15. kolo – VSE – LIT 1:2
Branky: 6. Gorev (Jenáček) - 3. Gýna (Zadina), 18. Branda (Benda, Morava).

28. kolo – LIT – VSE 3:1
Branky: 24. Prorok (Reichel, Kubinčák), 29. Branda (Trávníček, Benda), 49. Branda (Benda, Reichel) - 20. Janků (Horák, Jenáček).

41. kolo – VSE – LIT 0:1
Branka: 36. Trávníček (Morava).

Aktuální forma Vsetína: uspokojivá

Vsetín je na tom co do počtů vítězných a prohraných zápasů stejně jako Litvínov, také proto má pouze o jeden bod méně. Valaši dostali na start extraligy osmibrankový příděl v Pardubicích, ovšem hned v následujícím duelu porazili před televizními kamerami Spartu Praha 4:1. Dobrou morálku tým prokázal v utkání proti Třinci, kdy prohrával už 4:1, ale dokázal zvítězit v samostatných nájezdech. Uspějí – li Žlutozelení i v pátečním kole, zvítězí už potřetí v radě, neboť v předchozích duelech přemohli Slavii Praha a Znojemské Orly.

Sestavy v minulých kolech:

Vsetín: Štefl – Kučný, Hrabal, Horák, Galvinš, Bobček, Pelikovský, Ostrčil, Štach – Demel, Stantien, Škoda – Rob, Berzinš, Dubec – Kraus, Sabol, Grill – Duba, Sakrajda, Davídek.

Litvínov: J. Hübl - Hranáč, Skuhrovec, L. Poživil, Nikolov, Gýna, Bombic - Prorok, Reichel, Kubinčák - Benda, Branda, Trávníček - Jenáček, Kopecký, Bednařík - Jánský, Černý, Sklenička - Lukeš.