Daniel Vaněk: Musíme hrát důrazný, aktivní hokej, to nám svědčí!

Michal Veselý • 23.09.2010

Po první třetině by na Vsetín vsadil jen málokdo. Valaši se nemohli dostat do tempa, a když se po chybě v obranném pásmu dostal soupeř z Hodonína do vedení, nevypadalo to dobře. Do prostřední části nastoupil, ale úplně jiný Vsetín. Vyrovnání zařídil ve dvojnásobné přesilovce Vaněk a nastartoval dokonalý obrat. Ve druhé části se trefili ještě obránce Spizter a nesmírně aktivní Dubec. Závěrečnou část svěřenci kouče Juríka zkušeně ubránili a připsali si důležité tři body. „Tento zápas nás nastartuje,“ má jasno Daniel Vaněk.

V první třetině viděli diváci Na Lapači nezáživný hokej. Vsetínští se sice snažili, ale nešlo. Nedařilo se v přesilovkách, vázla kombinace. Když se k tomu přizpůsobili i Drtiči, neviděli nezvykle tišší diváci hezký hokej. „I na rozvičce jsme byli takoví ospalí. Prvních deset minut jsme tápali, trenéři po nás chtěli, abychom hráli aktivní hokej, to jsme plnili tak z poloviny. Soupeř do toho nešel taky naplno, v první třetině to byl oboustranný špatný hokej,“ hodnotí špatnou úvodní třetinu Vaněk. Na jejím konci Valaši po velké chybě inkasovali zásluhou Peše branku.

Do prostředí části ale nastoupil úplně jiný Vsetín. „Byl trošku vítr v kabině. Začali jsme hrát aktivní důrazný hokej, napadali jsme, sráželi se a nahazovali puky. Trenéři nás hrozně seřvali, změnili jsme hru a přineslo to ovoce,“ pochvaluje si Daniel Vaněk. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat, v přesilovce se trefila právě vsetínská devítka. „Chodíme na přesilovky pořád ti samí hráči. Tahle byla dvojnásobná, Šáfa (Šafařík) uviděl obrovskou ulici, tak mi to dal. Já jsem nevěděl, co s tím. Nechtěl jsem přihrávat, tak jsem to zkusil z první. Netrefil jsem to ideálně, ale brankáře to překvapilo a puk mu propadl mezi nohama,“ popisuje vyrovnání člen druhé řady. Jeho branka probrala i tiché obecenstvo, „diváci byli hodně do té doby zamklí, my je musíme dostat tou naší hrou. Srazit soupeře dát gól, to jde pak v ruku v ruce.“

A jaká byla taktika do závěrečné třetiny? „Trenéři nás pochválili, taktika byla jasná, hlavně se z toho nepos… Měli jsme hrát aktivně, hlavně se nezačít bát o výsledek. Měli jsme to trošku v hlavách, hlavně neudělat chybu. Soupeř byl hodně v naší třetině, my jsme hráli jednoduše, odpalovali jsme puky. Tento zápas nás nastartuje, když budeme hrát naši týmovou hru, tak to půjde. My nemůžeme hrát hokej, jak nějací mazáci ve stylu pojď sem – kam jdeš. My jsme bojovníci, kteří hrají na čtyři lajny. Taktika je jasná nahodit puk a dostat ho brány, to nám bude svědčit,“ je přesvědčen centr druhé řady. Daniel Vaněk může být spokojen, nové složení útoku Ševčík – Vaněk – Brynecký si sedlo a mladému útočníkovi nevadí ani hra na čtyři formace. „Trenér to odhadl dobře, tohle složení nám sedí. Hlavně aby nám to vydrželo, nesmíme po sobě začít řvát. Musíme si pomáhat, myslím, že nám spolupráce opravdu klape. Nevadí mi hrát na čtyři útoky, Já s tím nemám problém, můžeme hrát každé střídaní opravdu nadoraz, 40 vteřin a jdeme z ledu,“ říká závěrem Daniel Vaněk.