Další pokus o vítězství, Vsetín zkusí vyzrát na Oceláře

Michal Veselý • 18.01.2006

V s e t í n - V dalším kole se vsetínští hokejisté utkají s Třincem. V posledním kole oba týmy prohrály doma, Třinec s Budějovicemi a Vsetín 0:1 s Litvínovem. Valaši mají svému soupeři co vracet, v letošní sezoně jej ještě nedokázali porazit a nyní mají poslední možnost. Vsetínští už devět zápasů nedokázali zvítězit a v posledních třech utkáních dokázali jen jednou skórovat. Třinečtí hokejisté prohráli dvakrát za sebou a hlavně debakl v Liberci hodně bolel.

Třinecký boj o postupovou osmičku

Oceláři stále bojují o možnost zahrát si v playoff. Momentálně jsou na devátem místě, když na osmou pražskou Spartu ztrácejí jeden bod, jejich motivace je tedy jasná. V kádru Třince jsou mimořádně produktivní hráči druhého útoku Peterek (11+26) a Kudrna (19+17). V bráně je oporou exvsetínský Radovan Biegl a v obraně „tvrdí muziku“ také exvsetínský Tomáš Frolo. Dalším hráčem který prošel Vsetínem je útočník Martin Paroulek a v neposlední řadě Pavel Janků, který zde hostoval v této sezoně. V posledním zápase nehrál útočník Martynek a nad jeho startem visí otazník.

Ze vsetínské kabiny

Jediné pozitivum z domácí kabiny je vyprázdnění marodky, proti Třinci naskočí do hry nejproduktivnější obránce Josef Hrabal. Vsetín se už může v klidu připravovat na baráž a jeho sestava se pomalu stabilizuje, v mužstvu se už zabydleli útočníci Janeček se Zdráhalem. S oběma trenéři počítají na klíčová utkání o „bytí a nebytí“ v extralize.

Letošní zápasy, tři porážky Valachů

Třinec – Vsetín 3:1 ( 1:1, 0:0, 2:0) Branky: 19. Skořepa (Frolo, Polanský), 47. Peterek (Tesařík), 59. Huna (Polanský, Pletka) - 12. Demel (Stantien).

Vsetín – Třinec 0:4 ( 0:1, 0:0, 0:3) Branky: 7. Pletka (Paroulek,Tesařík), 46. Pletka (Paroulek), 47. Tesařík (Kroupa,Vítek), 52. Skořepa (Vítek).

Třinec - Vsetín 2 : 1 (1:0, 0:0, 1:1) Branky: 8. Hašek (Hunkes), 60. Huna (Skořepa, Fabuš) - 44. Steiner (Brincko)

Pravděpodobné sestavy

Vsetín: Hovi - Kučný, Ponomarev, Horák, R. Bauer, Bolf, Spitzer, Nedbálek, Hrabal - Demel, Stantien, O. Hruška - Jenáček, Steiner, Květoň - Rob, Zdráhal, Dubec - Duba, Janeček, Sakrajda.

Třinec: Biegl - Tesařík, Výtisk, Hunkes, Pácal, Kroupa, Chmelíř - Fabuš, Skořepa, I. Padělek - J. Kudrna, Peterek, Hašek - Janků, Polanský, Paroulek - Huna, Lipina, Tomas.