Další eso pro útok Vsetína! Z Boleslavi přichází Martin Procházka

Redakce • 13.05.2019

Je tomu už devatenáct let, co se na Lapači naposledy představil Martin Procházka. Hned v první sezoně slavil na Valašsku titul. Kdyby něco podobného potkalo i jeho jmenovce a novou posilu Vsetína, fanoušci by se asi nezlobili. Osmou posilou v řadě je opět útočník, bývalý hráč Mladé Boleslavi a odchovanec pražské Sparty Martin Procházka. Vítej Martine!

Rodák z Roudnice nad Labem strávil poslední čtyři sezony v české nejvyšší soutěži. Poprvé nahlédl do Extraligy v dresu Sparty Praha a dařilo se! V sezoně 2014/2015 během 20 utkání nastřílel pět branek, což v jeho mladém věku bylo slušné číslo. Pozdější sezony se v nabitém pražském týmu nedokázal natrvalo usadit a přicházely hostování či střídavé starty do Litoměřic, Kladna, Liberce, Plzně až jej v sezoně 2017/2018 Sparta Praha pustila do Mladé Boleslavi. Uplynulou sezonu si Martin Procházka zahrál mimo Boleslav i na měsíčním hostování za Slavii Praha a poprvé si tak zkusil utkání na Lapači. Pražský klub si ze Vsetína odvezl bod i díky Martinovi Procházkovi, když v 51. minutě vyrovnával na 2:2. Nyní si na Lapači vyzkouší i roli domácího hráče.

Martin Procházka

► Datum narození: 1.3.1994 (25 let)
► Výška/váha: 192 cm, 92 kg
► Držení hole: pravé
► Místo narození: Roudnice
► Bývalé kluby: Sparta Praha, Mladá Boleslav
► Profil na eliteprospects.com: ZDE

Na Vsetíně bych měl mít více prostoru, říká Martin Procházka

„S vedením týmu jsme se bavili už uplynulou sezonu. Měli o mě zájem. Byl to zájem dlouhodobý, a i proto jsem se rozhodl právě pro Vsetín. Chci týmu pomoci splnit jeho cíle,“ říká nová posila Valachů. „Poslední sezony jsem v Extralize nedostával tolik prostoru. Rozhodl jsem se tedy udělat takový restart kariéry. Na Vsetíně bych toho prostoru měl mít mnohem více. I to rozhodovalo při volbě, kde budu nadcházející sezonu pokračovat,“ odhaluje důvody volby nového angažmá. „Zápas za Slavii na Vsetíně? Byl to pro mě zážitek! Už jenom když jsme sem přijeli. Pražáci na Vsetíně no (směje se). V Extralize jsou samozřejmě taky dobří fanoušci, ale když jsem přijel sem, tak to pro mě byl hukot. Pamatuji si, že v zápase se hrál hodně rychlý a bruslivý hokej, což mě i překvapilo. Vsetín měl kvalitní tým a věřím že se před touto sezonou ještě zlepší a bude to ještě lepší než vloni,“ vzpomíná na svůj první zápas na Lapači. „S pár kluky v kabině se znám. Lukáš Volf, Radek Jeřábek, David Gába, Jirka Drtina, Ondra Slováček, takže do neznáma se úplně nechystám,“ zakončuje Martin Procházka.

Měl nabídky z Extraligy, jsme rádi, že bude u nás, říká Radim Tesařík

„O Martina jsme se zajímali už i uplynulou sezonu. Sledovali jsme jej dlouhodobě. Je to výborný útočník s pravým držením hole, což je přesně to, co jsme do týmu potřebovali. Dělali jsme vše pro to, abychom ho na Vsetín přivedli. Bylo to náročné, protože měl i jiné nabídky z Extraligy. Ve finále jsme tedy moc rádi, že se rozhodl jít nakonec právě k nám na Vsetín,“ říká Radim Tesařík.