Vstupenky online
PRODEJ VSTUPENEK A PERMANENTEK ZDE! | Počet prodaných permanentek: 1637

Maxim Žukov se zotavuje po zranění, do tréninku by se mohl zapojit příští týden

Redakce • 28.11.2022

Maxim Žukov, brankařská jednička VHK ROBE Vsetín, se zotavuje po zranění v dolní části těla. Lékaři mu naordinovali klidový režim spojený s rehabilitacemi. „Pokud všechno půjde tak, jak má, mohl by Max příští týden pomalu začít s tréninkem,“ informoval po pondělním vyšetření Roman Peschout, trenér gólmanů VHK. Při Žukovově absenci stráží brankoviště A-týmu dvojice David Sachr - Adam Pavlíček.

Třiadvacetiletý Žukov, jenž na Valašsko zamířil v létě z Jihlavy, se zranil v utkání s Prostějovem. „Podstoupil magnetickou rezonanci, abychom vyloučili vážnější zranění, a vyšetření od specialisty. Domluvili jsme se, že dostane na několik dnů klidový režim,“ uvedl Peschout. „Bohužel se stav jeho zranění nezlepšil tak rychle, jak jsme si představovali. Proto jsme se domluvili na další kontrole, která se uskutečnila v pondělí. Její výsledky jsou naštěstí mnohem pozitivnější,“ popsal trenér gólmanů.

Jak tedy situace vypadá? „Max po pondělku pokračuje v klidovém režimu s tím, že bude docházet na rehabilitace. Nadále jsme v kontaktu se specialistou a vývoj léčby zranění monitorujeme. Pokud všechno půjde tak, jak má, mohl by Max od příštího týdne pomalu začít s tréninkem,“ konstatoval Peschout.

Momentálně tak brankoviště Valachů stráží David Sachr, jenž odchytal poslední tři utkání, a v sobotu pomohl Vsetínu jistým výkonem zdolat na domácím ledě Třebíč. Záda mu kryje Adam Pavlíček z juniorky. „Adam je s námi v procesu tréninků a zápasů od chvíle, kdy se Max zranil. Řešíme i otázku potenciálního příchodu dalšího gólmana. Už jenom proto, abychom se pojistili na situaci, kdyby se v budoucnu nedej bože opět zranil někdo z dvojice Žukov - Sachr,“ zakončil Peschout.

banner pod článkem