Dalibor Gergela: Myslím, že můžeme hrát na středu tabulky

Kristýna Guricová • 27.08.2008

V s e t í n – Stejně jako v předchozích přípravných zápasech, patřil i v utkání s Topolčany k nejaktivnějším. Ocitl se v několika nadějných šancích a za svou aktivitu byl tento hráč s číslem 97 na zádech nakonec po zásluze odměněn, když v poslední vteřině utkání skóroval střelou do prázdné brány. Pečetil tak výhru Valachů 3:1 a současně vylepšil svůj bodový zisk z tohoto střetnutí na 1+1. Po utkání jsme proto třicetiletého útočníka Dalibora Gergelu vyzpovídali a pobavili se s ním nejen o dojmech z právě skončeného zápasu…

Dalibore, dnes jste porazili Topoľčany, jaké to bylo z vašeho pohledu utkání?
Dneska byl strašně těžký led, takže to bylo spíše o bruslení než o kombinaci. Zatím se nám ale v přípravě celkem daří, snad to bude dobré i v sezóně a vydrží nám takové výsledky, jaké máme teď.

V přípravě nastupujete v útoku s Markem a Vaňkem, jste zatím s vaší souhrou spokojen?
Zatím je to perfektní. S Márou jsme spolu hráli strašně dlouho v Kroměříži, předtím ještě i ve Zlíně v juniorech, takže super a Vaňoš je mladý, trochu to tam tahá, takže si myslím, že to bude dobré.

Hned zítra vás čeká utkání se Štenberkem, to bude asi hodně náročné?
Vůbec ne, je to příprava jako každá jiná a v přípravě se musí trénovat naplno, je potřeba nahnat fyzičku na sezónu takže myslím, že nic nového to pro nás není.

Jaký má podle vás současný kádr VHK potenciál?
Myslím si, že máme určitě šanci hrát na středu tabulky ve 2. lize, možná to bude i na hraní někde vpopředí. Uvidíme, vše se ukáže až podle toho, jak na tom budou ostatní mančafty.

A co nálada ? Jaká atmosféra momentálně panuje v kabině?
Řekl bych, že je to super. O Vsetíně bylo vždycky známo, že je to tady dobré a navíc se tu s většinou kluků známe ze Zlína nebo ze Vsetína, takže je to úplně v pohodě.

Jak se vůbec seběhlo, že jste se letos ocitl ve vsetínském dresu?
Seběhlo se to tak, že jsem byl ve Valašském Meziřící a zavolal mi sportovní manager Alexej Jaškin. Máme spolu celkem dobrý vztah a tak jsem si říkal, že ve Vsetíně to bude určitě super, že budou chodit diváci, takže jsem byl rád, že jsem od něj tu nabídku hrát tady dostal. Přijal jsem ji bez váhání a jsem tady spokojený.

A co by Dalibor Gergela na závěr prozradil fanouškům ze svého soukromí?
Třeba to, že jsem ze Zlína a jsem čerstvě ženatý, nevím, co víc by je ještě mohlo zajímat (smích).