Čtvrtfinále s Přerovem bude kvalitní série, myslí si Lukáš Finsterle

Václav Trávníček • 07.03.2010

Na čtvrtfinále bychom si přáli spíše Přerov, než Hodonín, tvrdili svorně vsetínští hokejisté. Karty byly před nedělním utkáním s Opavou rozdány zcela jasně. Jestliže by Valaši vyhráli za tři body, posunuli by se v tabulce na šesté místo a jejich čtvrtfinálovým soupeřem by se stali skutečně Zubři. Přání se jim splnilo, na ledě Slezanu zvítězili 3:1. „Čtvrtfinále s Přerovem by měla být kvalitní série,“ hlásil po vítězství útočník Lukáš Finsterle, který úvodní brankou duelu nasměroval Vsetín za šestým místem po základní části.

Takže je po vítězství nad Opavou úkol splněn?
Myslím si, že ano. Je pravda, že jsme si přáli na čtvrtfinále spíše Přerov, než Hodonín. Přestože jsme Drtiče v posledním utkání porazili. V play off je ale těžké si vybírat. Jde o úplně jinou soutěž. Je jedno, s kým budeme hrát. Vždy si budeme muset plnit na ledě své úkoly, to bude platit pořád.

Je Přerov hratelnější soupeř, než Hodonín?
Asi bude série víc vyhecovaná, než kdybychom hráli proti Drtičům. Jsem ale přesvědčený, že se bude hrát dobrý hokej. Čtvrtfinále Vsetín versus Přerov? To by měla být kvalitní série.

Jakoby si dnes oba týmy uvědomovaly, co je ve hře. Puky často odskakovaly, nedařila se rozehrávka. Bylo to nervozitou?
Nevím. Podle mne se Opavě moc nechtělo hrát, působila odevzdaným dojmem. Proto se nám podařilo dát první gól a jít do vedení. Když se domácím podařilo vyrovnat, jejich hra se zlepšila. Utkání pak začalo být trochu vyhecovanější a jsem proto rád, že jsme jej zvládli a vyhráli za tři body.

Za vítězstvím jsi Vsetín nasměroval první brankou, která padla po ukázkové spolupráci s Markem Kneblem. Šlo o nacvičenou věc, viď?
Je pravda, že na tréninku nacvičujeme situace dva na jednoho, ale toto nacvičené nebylo. Na ledě se vlastně ani nepotkáme. Marek zůstal na střídání déle a poslal mi napříč pásmem pěknou žabičku. Já jsem puk nějak trefil a spadlo to tam.

Zároveň jsi poté zkoušel situaci několikrát zopakovat, je to tak?
Uff. Moc si to neuvědomuji, ale asi ano…

Každopádně jsi v poslední minutě mohl tečovat střelu Daniela Vaňka do prázdné branky. Nemrzí tě, že se ti teč nepovedla a nepřidal jsi druhý zásah v utkání?
Nemrzí. Je mi to jedno. Hrajeme týmově, takže je úplně fuk, kdo ten gól dá. Nejdůležitější je, že jsme dnes vyhráli.

Vítězství vás musí těšit i proto, že se vám jej podařilo vybojovat i bez opor Josefa Štrauba nebo Petra Mokrejše. Byla jejich absence poznat?
Snad ne. Všichni na ledě plnili své úkoly a taktika se nám vyplatila. Podařilo se nám získat tři body, které každý chtěl a zvládli jsme to i bez Pepy s Petrem.

Co očekáváš od prvního čtvrtfinále, které se hraje ve středu v Přerově?
Že půjde o těžký zápas. Uvidíme, jestli Pepa s Petrem do zápasu naskočí, nebo ne, ale snad budou k dispozici. Každopádně si myslím, že půjde o kvalitní utkání a určitě bude hodně záležet na tom, jak zachytají oba gólmani.

Bude čtvrtfinálová série tak trochu soubojem gólmanů Tihlář versus Plšek?
Bude to souboj gólmanů. Zároveň bude rozhodovat každá maličkost, každá chyba. Ta může stát oba soupeře vítězství.