Čtvrtá prověrka je zde, Vsetín se představí na ledě Havířova

Jan Tajzler • 19.08.2019

Vsetínský A-tým odehraje v úterý již čtvrté přípravné utkání před nadcházející sezonou. Cesta Valachů povede do Slezska na půdu tradičního soupeře z Havířova. Toto utkání bude určitě pikantní i pro novice ve vsetínském dresu Branislava Rehuše a Ondřeje Bláhu, kteří ještě na jaře hájili barvy Azetu. Utkání startuje v havířovské Gascontrol areně v 18:00.

Havířovská příprava? Zatím jako den a noc

Celek havířovského Azetu se v loňské sezoně dokázal postarat o jedno z největších překvapení Chance ligy, když s podceňovaným kádrem dokráčel celkem suverénně do play-off. Havířov platil za tým, který umí potrápit favority, o čemž se během loňské základní části přesvědčil nejen Vsetín, ale především českobudějovický Motor ve čtvrtfinále play-off.

Řada hráčů však Havířov po úspěšné sezoně opustila, mezi největší ztráty Slezanů bezesporu patří odchod brankáře Ondřeje Bláhy, jenž sáhl právě po nabídce Vsetína, stejně tak tomu bylo i v případě Branislava Rehuše. Určitě pak mrzí i konce kariéry v případě Marka Haase či obránce Jakuba Dudka.

Krom brankářského postu museli v Havířově řešit další odchody převážně na defenzivních postech. Ondřeje Bláhu by měl nahradit perspektivní Aleš Stezka, jenž působil v Benátkách nad Jizerou. Do obrany se po ročním angažmá v Českých Budějovicích vrátil Ondřej Kachyňa. Stabilním členem havířovské defenzívy by se měl stát také Lubomír Malina, jenž poslední sezony trávil v Přerově. Do útoku se zatím připojil pouze Jan Dvořák, jenž zkoušel štěstí v zámořské WHL. Aktuálně v Azetu ukončili try-out Vojtěch Tomi a brněnský odchovanec Petr Krejčí.

Havířov stihl odehrát v přípravném období doposud čtyři utkání. Šlo o dvojzápasy s polským Krakovem a rivalem z Frýdku-Místku. S oběma soky eviduje Havířov vyrovnanou bilanci. Svěřenci trenéra Jiřího Režnara nejprve porazili Krakov na domácí půdě 4:2. Druhé domácí utkání však přineslo porážku 0:3 od Frýdku-Místku, ovšem následující odveta se vyvedla lépe Azetu, když v Polárce zvítězil 3:2. Pak však nedokázal navázat na vítězství v Krakově, kde tentokrát podlehl 2:4. Dvě vítězství a dvě porážky, to je aktuální bilance úterního soupeře vsetínských hokejistů.

Vsetín je v přípravě stoprocentní. Bude to platit i ve Slezsku?

Zelenožlutí zatím mohou být s přípravou spokojeni, alespoň co se výsledku týče, nenašel vsetínský tým v dosavadních třech střetnutích přemožitele. Valaši navíc už nyní získali cennou trofej, když se při premiérové účasti stali vítězi turnaje ZUBR Cup. K triumfu vedl povedený zápas na ledě přerovských Zubrů, kde Dopitovi svěřenci vyhráli 3:1. Díky kontumaci původně plánovaného derby se Zlínem ve prospěch Vsetínských stačilo zelenožlutým vyhrát už pouze domácí utkání se Slavii Praha. Poslední zápas přinesl přestřelku, Valaši vedli ve druhé třetině už 5:2, ale Pražané se nevzdali a srovnali. Nakonec se však radoval domácí tým, když sešívané udolal 7:5.

Utkání v Havířově je jedinou prověrkou naplánovanou v rámci tohoto týdne, poté se budou svěřenci trenérů Dopity a Jenáčka plně věnovat tréninkovému procesu. Zápas v Havířově startuje v 18:00, a pokud se do Slezska nechystáte, můžete utkání sledovat v podrobné online reportáži.

Sestavy v posledním utkání:

Havířov: Stezka – Matai, Chroboček, Mrowiec, Malina, Kachyňa, Nepokoj – Kotala, Maruna, Bambula – Bednář, Veselý, Dvořák – Tomi, Pořízek, Pawliczek – Krejčí, Cihlář, Bochnak – Juhász.

Vsetín: Bláha – Teper, Slováček, Hryciow, Dudáš, Ondračka, Drtina, Holomek, Jeřábek – Dostálek, Pechanec, Jonák – Procházka, Rehuš, Březina – Klímek, Volf, Karafiát – Vítek, Šilhavý, Hořanský.