Vstupenky online

Cílem je začínat play off doma, vítězství v základní části by byl bonus, říká Jakub Teper

Josef Kutěj • 20.01.2019

„Jestli Kladnu tak rychlá branka neuškodila? Nevím, to se musíte ptát jich. Nás však nakopla a pak jsme to rozjeli po svém.“ Takhle stručně s úsměvem komentuje vítězné utkání proti Kladnu vsetínský obránce a sympaťák Jakub Teper. „Ono před prakticky vyprodaným Lapačem, perfektními fanoušky a výhrou 6:1 proti Kladnu, to ani jinak, jak s úsměvem brát nejde.“ Mezi řečí dodává.

Kubo, jak hodnotíte utkání proti Kladnu?

Jak bych to zhodnotil, výhra 6:1, s Kladnem, maximální spokojenost. Až na ten úplný začátek, jinak si myslím, že jsme si to od začátku do konce pohlídali a utkání jsme měli v našich rukou.

Spekulovalo se o příjezdu Jágra a Plekance, byly přípravy na utkání v tomhle směru něčím výjimečné?

Ne, nebyly. Je to celou sezónu. Každý o tom mluví, jestli budou, nebo nebudou hrát. Samozřejmě Jágr, je výjimečný hráč, ale pro nás to nic neznamená. Na utkání jsme se připravovali jako na každé jiné a jsme rádi za vítězství.

Jak jste již zmínil, Kladno již v 17 sekundě vstřelilo branku, viděl jste ji?

Úplně ne. Vím, že tam bylo buly, které jsme prohráli. Oni vystřelili od modré čáry a bohužel to tam padlo přes clonící hráče. Prostě střela od modré, měli jsme to asi zablokovat, aby to tam nepadlo, ale naštěstí jsme tam nasypali góly tak to tolik nevadí.

Nemohla Kladnu ta rychlá branka trochu uškodit? Nenakopla vás o to více?

Jestli jim uškodila to nevím, možná je to trochu ukolébalo, ale to se musíte zeptat jich. A určitě, my chceme jít do každého utkání, obzvlášť tady doma s tím, že musíme do soupeře vletět a to, že dostaneme rychlého gól, jsme si říkali, že nás nemůže složit, že musíme hrát dál.

Váš obraz hry se po vyrovnávajícím gólu poměrně výrazně změnil, pomohla tomu ta branka?

Tohle nakopne každý mančaft. Nám ten gól určitě pomohl, začínalo se od nuly a pak jsme to začali roztáčet (směje se).

Kladno po vyrovnání zůstalo jakoby opařené a na ledě byl vesměs jen jeden tým, nebylo by lepší tak hrát od prvního buly?

Možná jsme se s nimi zbytečně oťukávali. Ale jak říkám, tady doma bychom do nich měli vlétnout od první minuty, ne až po chvíli. Nevím, těžko říct čím to je. Vždy si řekneme, že musíme na soupeře vletět hned, ale někdy nám to trvá déle, naopak někdy to jde od začátku. Dnes to chvíli trvalo, ale dobře to dopadlo.

Během posledních kol se vracíte zpět k přesilovkovému formátu ze začátku sezóny, kdy to klapalo náramně. Přece jen přesilovky už nebyly tak výrazné.

Přesilovky se snažíme hrát pořád stejně. Samozřejmě zkoušíme si nějaké nové signály, které třeba nevyšly, nebo takhle, ale já si myslím, že máme nějaké 2-3, které pořád točíme, a že nějak extra je neměníme. Ano občas něco zkoušíme, ale ten základ je pořád stejný. Jen to občas padne a někdy ne.

Vy sám jste dnes vstřelil krásnou branku, můžete ji trochu popsat?

Myslím si, že to byla souhra náhod. Protože se puk dostal do rohu, kde se k tomu dostal Luboš Rob a ten to krásně posunul za sebe do prostoru. Byl jsem tam já, ale za mnou byl i Ondra Slováček, takže někoho z nás dvou ten puk musel najít. Skončilo to u mě na hokejce a se štěstím to tam propadlo.

Před utkáním s Přerovem vám přišel nový spoluhráč Radek Jeřábek. Jak jej vnímáte?

Je to mladý talentovaný hráč a myslím si, že nám může pomoci.

Jsou v týmovém výkonu ještě nějaké rezervy nebo je na maximu?

To je vždy. Vždy je ještě šance projev hry a výkon vylepšit a někam posouvat. Nikdy se nesmíme spokojit s tím, co máme a co hrajeme. Nejsme takoví hráči, abychom si mohli říct, jo teď to stačí, jsme 100 %. Tohle ne musíte k tomu přistupovat s pokorou.

Blíží se vyřazovací část, jste na druhé příčce o 2 body, vnímáte nějak, že je možnost vyhrát základní část?

Po pravdě před sezónou bychom si na tohle asi netroufli myslet, taky jsme za to teď velmi rádi, ale chceme vyhrát každý zápas a jdeme od utkání k utkání, a když se to povede tak to bude super. Když ne, tak si myslím, že se nic nestane. Když zůstaneme tam, kde jsme tak to velký rozdíl nebude. Cíl je jít do play-off v domácím prostředí.

V čem je rozdíl, když na Lapač dorazí Kladno, Jihlava, výsledky 9:1, 6:1 a z toho přijde utkání jako to proti Benátkám?

S těmi hokejovými týmy ze shora je to vždy o tom, že je to otevřený hokej. Oba týmy, chceme hrát hokej a chceme se oba o výsledek poprat. Nás tady doma ženou lidi a to nám pomáhá a myslím si, že tohle může být ten faktor, který nám pomáhá nad těmi silnými soupeři. Oproti tomu přijede, nechci říct slabý tým, ale například Benátky, které mají velmi mladý tým, a proti nim člověk musí tvořit. Oni pak 60 minut vyhazují a bušíte do plných, je to těžké a pro nás o to složitější. Někdy se ty góly nepodaří dát a oni nám tam párkrát ujedou potom je to o to horší. Je to pak něco jako loňská Třebíč.

Jako jeden z mála jste tady zažil postupovou sezónu, co říkáte na atmosféru, přece jen 5000, skoro plný dům.

Připomnělo mi to postupovou sezónu. Utkání s Porubou, nebo Brodem, také bylo hodně lidí a výborná atmosféra, to se tady na Vsetíně nemění. Vsetín je tímhle známý již desítky let, lidi tady hokej žerou a žijí spolu s týmem a my za to můžeme být jen rádi.

Další utkání zamíříte na horký led Havířova. Úplně na ně neumíte. Jak na ně?

Havířov je opravdu těžký soupeř a to hlavně u nich doma. Pravdou je, že na ně příliš neumíme, když se koukneme na vzájemné výsledky. Musíme se kouknout na video, připravit se na ně a doufám, že nám to tam s nimi konečně padne a vyhrajeme tam. Jedeme tam pro tři body.

banner pod článkem