Vstupenky online

Chceme dávat víc gólů, má jasno Radim Kucharczyk

Helena Hegeďová, Kristýna Zigmundová • 25.09.2016

V duelu proti brněnské Technice mu patřila úvodní branka zápasu, která se díky udržené nule ukázala také jako vítězná. Řeč je o Radimu Kucharczykovi, hráči s extraligovými zkušenostmi, který se ohlédl za sobotním utkáním. "Oni přijeli hrát jako zeď, a to se jim vyplácelo," řekl na účet defenzivní hry soupeře. "Hodně si přejeme hrát směrem dopředu, bohužel zrovna dneska jsem to tam neviděl."

Jak hodnotíte dnešní zápas?

No, nic moc. Oni přijeli hrát jako zeď, a to se jim vyplácelo. 

Čekali jste od Techniky takový výkon, jaký předvedla? 

Ono to bylo o tom, že my takovým týmům musíme dát alespoň tři góly. Oni potom cítí, že by tu ještě něco mohli dát, nějaké náhoďáka, a vzít si odtud bod. Jak říkám, musíme jim dát alespoň dva nebo tři góly hned ze začátku, tohle bylo málo. Pak si zachytal i náš gólman a měl tam dobré zákroky. Myslím, že takhle to bude víceméně pořád. Ty týmy přijedou bránit a čekat na nějaký brejk. Zatím nepředvádíme to, co chceme hrát. Sice vítězíme, góly dáváme, ale hra není podle našich představ. 

Otevřel jste skóre dnešního zápasu. Byl jste rád, že tam ta první branka konečně padla? 

Já jsem tu spíš od toho, abych nahrával Flinovi (Lukáš Finsterle), a ten dal sto gólů za rok (smích). 

To je nějaká domluva? 

Ne, to ne (smích). Ale já mu pořád říkám, že on je tady od toho, aby nic nevymýšlel a dával góly a já jsem tady od toho, abych mu to tam dával. To byl samozřejmě vtip, ale lepí mu to, tak se mu to tam pokouším dávat. To, jestli jsem dal gól já nebo on, to je fuk. Jsem rád, ale neřeším to. 

Třetí třetina už pro vás vypadala střelecky přívětivěji… 

Ono to bylo o tom, že jsme dali gól na 2:0 a oni už nejspíš věděli, že ty dva góly nedají a více otevřeli hru. Tak jsme to tam nasypali. My ale chceme dávat víc gólů, takže i to pro nás bylo málo. Hodně si přejeme hrát směrem dopředu, bohužel zrovna dneska jsem to tam neviděl. 

Ve středu vás čeká zápas s Porubou, která začala spolupracovat s Vítkovicemi a je největším konkurentem o postup do kvalifikace, jak to vidíte? 

To vůbec nevím (smích). Já tu soutěž moc neznám a týmy teprve poznávám. Říká se ale, že tým mají dobrý, ale abych řekl pravdu, tak teď vůbec nevím, co od nich čekat. S tou spoluprací, víte jak to je – přijedou jim tam tři, čtyři hráči co se neznají a někdy si to úplně nesedne, ale nevím, uvidíme.

banner pod článkem
×
Dnes v 18:00 | Muži
LHK Jestřábi Prostějov
VHK ROBE Vsetín