Byl to dost vyrovnaný hokej. Nehrajeme špatně, říká Boris Babeliak

Anna Pavlína Sedláčková • 13.10.2019

Zápas vsetínských dorostenců s Havířovem se i přes velký počet přesilovek nepodvedl „Měli jsme hodně přesilovek, tam to moc nešlo, musíme to ještě natrénovat,“ vyjadřuje se k nim vsetínský útočník Boris Babeliak, který je taktéž autorem jednoho z vyrovnávacích gólů, které v tomto utkání padly. „Trochu nás to povzbudilo,“ komentuje.

Borisi, co říkáte na vstup Havířova do zápasu?
Z obou dvou stran to bylo vyrovnané, z jedné strany na druhou, oni měli dobrý začátek. Udělali jsme tam jednu chybu, kterou využili v přečíslení dva na jednoho. Úvod jsme měli horší jak oni, přehráli nás, když jsme buď špatně rozehráli, nebo nás přečíslili.

Inkasovali jste gól hned v první minutě, jak jste se k tomu postavili?
Určitě to nebylo žádné povzbuzení, když už hned v prvním střídání byl gól. Otřásli jsme se, ale určitě to nebylo dobré.

Kde jste proti nim asi nejvíc ztráceli?
Podle mě to byl dost vyrovnaný hokej, nemyslím si, že by nás nějak přehrávali.

Dali jste jen vyrovnávací góly, proč se vám nedařilo navýšit?
Měli jsme hodně přesilovek, tam to moc nešlo, musíme to ještě natrénovat. Měli jsme šance i tak, ale dneska ten zápas nebyl dobrý.

Vy jste právě autorem jednoho z těch vyrovnávacích gólů, změnila se poté nálada v týmu?
Tak padl gól do kabiny, trochu nás to povzbudilo. Do druhé třetiny jsme šli s tím, že bychom mohli uhrát lepší výsledek než v první třetině, nedělat tolik zbytečných chyb, to se nám moc nepodařilo, dostali jsme zbytečný gól v přesilovce. Potom ještě z buly na 4:2, už jsme to jenom dotahovali.

Havířov měl častá vyloučení ve třetí třetině. Jak to, že se vám jich nedařilo využít?
Přesilovky jsme dneska nevyužili, měli jsme jich dost, musíme na tom popracovat a vylepšit to.

Toto je vaše několikátá prohra, jak to vnímáte?
Už jsme na tom dost špatně, co se týká tabulky o TOP 6, takže bychom už mohli začít konečně vyhrávat. My v zápasech nehrajeme špatně, ale chybí nám tlak před bránou, šťastné odrazené puky.