Barážové milníky: Z Kladna s bodem, začíná se lámat chleba

Filip Bazala • 23.03.2013

Vraťme se ještě naposledy k utkání s PZ Kladno a naposledy se ohlédněme za fakty zápasu, které rozhodovaly o konečné dělbě bodů, kdy Kladno vybojovalo dva a Vsetín znovu veze z venkovního stadionu bod. Mohly být i tři, ale také žádný. Soutěž je v polovině a stále je vše naplno otevřené. Nejlepší výchozí pozici má s šesti body Hradec. Vsetín a Ústí mají po pěti bodech. Šanci promluvit do boje o postup však má stále dvoubodové Kladno, které to ovšem bude mít ještě hodně těžké. Před námi je čtvrté kolo baráže. Vsetín doma vyzve Ústí nad Labem a Hradec Králové přivítá PZ Kladno.

Klíčový okamžik: Branka na 1:3
Vsetínští junioři vlétli do utkání velmi dobře, protože po první třetině vedli 0:3. Ovšem, kdo byl na zápase přítomen, viděl, že takové vedení bylo velmi šťastné, jelikož Kladno hrálo vyrovnanou partii, ale nedokázalo proměnit šance. Za stavu 0:3 se vsetínští hráči dopustili chyby, kdy nechali před Kohnem v oslabení volného Nováka, který snížil stav zápasu a tím nastartoval svůj tým, který nabral sebevědomí a jistotu. Rozjetý vlak vsetínští nebyli schopni zastavit a domácí otočili stav až na 5:4, aby později zvítězili v prodloužení 6:5.

Hvězda: Vojtěch Butor
První dva body do tabulky baráže si kladenští připsali hlavně díky dvojici Butor – Vodička, kteří zařídili všechny branky Kladna. Skvělé individuální hráče Valaši nedokázali uhlídat ani jim nijak čelit a domácí tak mohli rozjet brankový koncert, který jim přinesl nakonec první vítězství.

Smolař: Vsetínský tým
Těžko vyzdvihnout jednoho hráče týmu, protože selhání Valachů v Kladně nebylo o jednotlivcích. Předčasné uspokojení se s výsledkem bylo vidět na všech frontách a žádná formace, kterou trenér Jenáček poslal na led nebyla schopna hru uklidnit a začít opět hrát svou hru. Kapitán týmu Josef Daněk po zápase narážel právě na to, že je třeba hrát svou hru, se kterou jedině mají vsetínští junioři šanci postoupit. Dodal i důležitou větu, že k dalším zápasům je třeba přistoupit s větší pokorou a skromností.

Co zaujalo: Chybějící hráč na soupisce VHK
Běží padesátá minuta a Vsetín prohrává 5:4, když ztratil vedení 4:1. Valaši si vytváří tlak, který k radosti skupině fanoušků v hledišti proměňuje přesnou ranou Michal Ondra do sítě Kladna. Při hlášení střelce si časoměřiči všímají, že hráč č. 30 chybí na soupisce. Přichází anulace branky a Michal Ondra musí ze zápasu odstoupit. Tým Vsetína dostává těžkou ránu, ale i tak se dokáže soupeři ještě vzepřít a po skvělé práci Martina Kývaly při forčekingu v útočném pásmu bere puk Vodičkovi a uklízí jej za Kamešova záda a vybojovává pro Vsetín nakonec cenný bod.

Číslo dne: 6
Šest branek nasázeli kladenští jinak zatím skvěle bránícímu Vsetínu. V prvním zápase Ústečtí Lvi nebyli schopni překonat Tomáše Kohna, to se podařilo až při nájezdech. Ve druhém zápase s Hradcem Králové obdrželi Valaši také jen jednu branku a vypadalo to, že o obranu se budou moct opřít. Šest branek za 35 minut však všechno vrací na začátek a je třeba znovu začít hrát ze zabezpečené obrany.

Další zápas: První odveta
Není čas si cokoliv vyčítat a řešit, kdo, proč a jak. Na tyto věci bude čas po skončení sezóny. Jeden den volna a v neděli opět zpět na led do klíčového zápasu. Začíná druhá polovina baráže a hrát se budou odvety. Vše je stále velmi otevřené a zvítězit může prakticky kdokoliv.

Příští soupeř: HC Slovan Ústečtí Lvi
Zástupce extraligové soutěže je na tom bodově podobně jako Vsetín. Výhra na Valachy a Kladnem znamená pět bodů. Poslední zápas Ústečtí nezvládli na ledě Hradce, kde po velkém boji padli 4:3. Nyní míří Lvi na Vsetín, se kterým se již potkali v prvním zápase. Poměr střel i šancí byl více na straně Valachů a v domácím prostředí se dá očekávat, že svěřenci trenéra Jenáčka budou chtít svou sílu prosadit ještě více. Důležitým aspektem bude také atmosféra, která vsetínským velmi pomáhá. Do jaké míry to bude hrát roli v zápase s Ústím uvidíme v neděli 24.3 od 17:00, kdy zápas startuje.

Očekávání: Pro zachování šance na postup je třeba vítězství
Nechceme, aby to vyznělo nějak nátlakově ani velmi sebejistě, ale pokud chce Vsetín pomýšlet na postup do extraligy, musí Ústecké Lvy porazit. Očekává se vyrovnaná bitva, ve které se ukáže, jaký je rozdíl mezi extraligovým klubem a vítězem ligy juniorů. První duel příliš branek nepřinesl a od druhého zápasu se dá očekávat podobný scénář, nejspíš půjde znovu o bitvu brankářů. Kdo bude úspěšnější, Tomáš Kohn nebo David Novák?