Vstupenky online

Poslední venkovní zápas zavede Valachy do daleké Kadaně

Jan Tajzler • 05.03.2021

Naposledy v základní části se hokejisté Vsetína vydají na led soupeře a cesta to bude dlouhá. Kadaň leží od Vsetína ve vzdálenosti 444 km, oba kluby jsou hodně vzdálené i v tabulce a od zelenožlutých se nečeká nic jiného než plný bodový zisk. Trhači ovšem v posledních zápasech dokázali potrápit i celky z elitní čtverky a v posledním domácím utkání sezony se určitě budou chtít ještě vzedmout k boji o čest. Zápas na severu Čech startuje v sobotu od 17:00.

Kadani končí poslední bezstarostná sezona

V Kadani se druhá nejvyšší soutěž hraje nepřetržitě od sezony 1998/1999, žádný jiný z týmu Chance ligy nehraje v této soutěži tak dlouho. Nicméně Kadani letošní sezonou končí i nesestupová jistota. Za poslední tři sezony, kdy byla Chance liga uzavřena, obsadila Kadaň postupně poslední 14. příčku v roce 2018, znovu poslední 15. příčku v roce 2019, vloni 15. pozici obhájila, tentokrát však končila předposlední, protože v soutěži už byl i Sokolov, no a letos klesající tendence pokračuje, Trhači uzavírají nabobtnanou Chance ligu obsazením znovu poslední 18. pozice a dvě kola před koncem základní části už se na tom nic nezmění.

Nabízí se otázka, co bude s Kadaní dál. Majitel Petr Klíma se však nevzdává a věří, že pod jeho vedením se klub zvedne a zvládne příští rok náročnou sezonu, kdy profesionální soutěž opustí hned čtveřice klubů. Letošní sezonu však Trhači zakončí na dně tabulky, v sezoně vyhráli pouze ve 6 případech, naposledy se tak stalo 1. února, kdy v Kadani padl Šumperk 3:4. Pak znovu přišla série proher, korunována ostudou v Sokolově, kde Kadaň prohrála 10:0. V reakci na to Klíma přerušil přípravu týmu na ledě. Hráči si nejspíš jeho reakci vzali k srdci, Trhačům se sice v dalších zápasech zvítězit nepodařilo, ale podlehnout Slavii 1:2 či Kladnu 2:3 přece není pro mladý tým ostudou.

Útok Trhačů se opírá o tři individuality, které jsou v kanadském bodování odskočení zbytku. Nejproduktivnějším mužem je Jan Svoboda (8+16), nejvíce tref do černého zaznamenal Roman Chlouba (10+15). Silnou trojici Trhačů uzavírá Tomáš Koblížek (9+11). Z obránců podpořili produktivitu Marcel Kottek (3+8) a Jakub Trefný (3+7). V brankovišti Kadaně už letos nastoupilo kvarteto brankářů. Nejvíce prostoru dostal dvacetiletý Richard Běhula, jeho čísla však nejsou oslnivá a není se čemu divit, Kadaň inkasovala 169 branek, což se podepisuje i na statistikách brankářů. Běhula průměrně inkasoval 4,39 branek na zápas, úspěšnost zákroků má pod 90 procenty. Trhači však mohou do branky postavit i zkušeného Miroslava Hanuljaka.

Vsetín jede pro povinné body

Valaši jsou v závěru základní části ve formě. Do elitní čtveřice už to Stantinovi svěřenci nestihnou, ale stále mohou pomýšlet ještě na 5. místo, což by znamenalo jít v předkole na nejhoršího soupeře, který obsadí poslední postupovou 12. příčku. Momentálně se Vsacané nacházejí na 7. pozici, mají však stejný bodový zisk jako 6. Litoměřice a 5. Poruba, pokud by rovnost bodů platila i po posledním kole, pak by nejlepší pozici obsadil Vsetín, protože s oběma celky má lepší vzájemnou bilanci, v případě Poruby rozhoduje lepší skóre ze vzájemných utkání.

Silnou zbraní Valachů je v posledních zápasech propracovaná defenzíva korunovaná spolehlivými výkony obou brankářů. Vsetín v posledních třech duelech inkasoval pouze dvakrát, což je skvělá vizitka. Ve středečním kole se první nuly mezi muži dočkal juniorský brankář Jakub Málek. Společně s Davidem Gábou tvoří vsetínský tandem 3. nejlepší brankářský tým v Chance lize, před Vsetínem už jsou pouze brankáři Přerova a Vrchlabí.

Vzájemné utkání v sezoně 2020/2021

16. kolo, 26.9.2020 Vsetín – Kadaň 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Kadaň navštívila Lapač v sobotu 26. září a na Lapači rozhodně předvedla sympatický výkon, když favorizovaným domácím zdramatizovala závěr zápasu a ze ztracených 0:3 snížila na rozdíl jediné trefy. Vsetínští tehdy povinné vítězství potvrdili až trefou do odkryté branky. V závěru základní části by vítězství Kadaně nad Vsetínem bylo určitě senzací kola, to však zelenožlutí zcela jistě nebudou chtít dopustit a k dalekému soupeři vyrážejí naplnit povinnost favorita.

Sestavy v posledním kole:

Kadaň: R. Běhula – Havlín, Seemann, Kottek, Trefný, Naar, Horáček, Delmarche – T. Koblížek, Jan Svoboda, Houška – M. Zabloudil, Morong, Chlouba – Veselý, Matyáš Svoboda, Homer – Adámek, L. Koblížek, Hradecký.

Vsetín: Málek – Ondračka, Smetana, J. Jenáček, Bartko, Kudělka (C), Štach (A), Š. Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – Gajarský, R. Vlach, Kucharczyk (A) – Půček, Šilhavý, Klímek – L. Bednář, A. Zeman, Berger.

banner pod článkem