Vstupenky online
  80. narozeniny
(21.9.) 5. kolo CHL: Vsetín - Třebíč 4:2 | INFORMACE K PRODEJI PERMANENTEK | Aktuální počet prodaných permanentek: 1538 (13.9.)

Nejvíce si cením toho, že jsme sezónu zvládli finančně, říká jednatel VHK Stanislav Pavelec

Václav Trávníček • 22.03.2010

Pamatujete si tu fotku? Takto zahajoval Stanislav Pavelec loni v září sezónu, která vsetínským hokejistům minulý týden skončila. Jak je s ní jednatel VHK spokojen? „Je třeba hodnotit z několika úhlů a o každém by se dal udělat rozhovor,“ říká. „Co se týká týmu dospělých, očekával jsem lepší herní projev a to pro nás bude úkol do sezóny příští. Nejvíce si ale cením toho, že jsme sezónu v podstatě zvládli finančně, což je v této době obzvláště těžké,“ dodává Stanislav Pavelec v posezónním rozhovoru.

Tak rychlý konec v play off jste si určitě nepředstavoval, viďte?
Já bych spíše napsal nepřál. V play off je totiž všechno možné a naše výchozí pozice nám v podstatě žádné výhody nedávala.

Stalo se vám vůbec někdy, že jste před rozhodujícím zápasem série neměl k dispozici hned šestici hráčů základní sestavy?
Já nevím, jestli to byla šestice nebo i více hráčů. Nás tyto výpadky provázely vloni a nevyhnuli jsme se jim ani letos. To ale k hokeji patří, s tím nic nenaděláte.

Kde se podle vás čtvrtfinálová série lámala?
Ve druhém zápase v Přerově. Po výborném domácím výkonu jsme si věřili a první třetina v Maxi – Tip Aréně nám to i potvrdila. Pak ale přišly dva góly během čtyř minut a situace se otočila. V play off se takové chyby trestají. To se stalo i nám.

Z každého neúspěchu si lze vzít nějaké ponaučení pro příště. Jak se v tomto smyslu díváte na vyřazení ve čtvrtfinále?
Teď si hodně lidí bude klepat na čelo, ale pro mne toto vyřazení má větší význam z hlediska budoucnosti, než loňský úspěch.

Jak celkově hodnotíte uplynulou sezónu?
Je třeba hodnotit z několika úhlů a o každém by se dal udělat rozhovor. Proto stručně. Mládež udělala veliký pokrok, podařilo se přitáhnout k hokeji nejmenší děti, v dorostech a juniorech nám vyrůstají velmi šikovní kluci. Rovněž tým trenérů pracoval o poznání lépe než v předcházejícím roce. Co se týká týmu dospělých, tak tam jsem očekával lepší herní projev a to pro nás bude úkol do sezony příští. Nejvíce si ale cením toho, že jsme sezonu v podstatě zvládli finančně, což je v této době obzvláště těžké.

Jakou máte zpětnou vazbu od sponzorů k uplynulé sezóně?
Je ještě hodně brzy po skončení sezony, budu mít s nimi sezení a rovněž bude setkání našich partnerů a hráčů a to budou příležitosti k vyjádření názorů a k hodnocení.

„Očekával jsem lepší herní projev a to pro nás bude úkol do sezony příští,“ tvrdí Stanislav Pavelec.

Pojďme ke spolupráci se Zlínem, kterou jste chtěl hodnotit až po konci sezóny. Ten nyní nastal, takže: přinesla Vsetínu něco?
Nenastal, protože Zlín ještě hraje a asi si nejprve sedneme spolu, než začneme prezentovat hodnocení veřejně. Hráčskou kvalitu nám to přineslo, jsou samozřejmě ale i věci, na kterých budeme muset zapracovat, pokud ta spolupráce bude pokračovat.

Mnoho lidí říká, že Vsetín ze spolupráce nic neměl. Zlín si měl rozehrát ve Vsetíně pár hráčů, ale když šlo ve čtvrtfinále do tuhého, klub z Baťova města si klíčové hráče stáhnul zase zpět. Máte protiargument?
Tak já ho mám a umím pochopit, jakkoliv se to mnohým nebude líbit. Asi nikdo nenajde silnější argument než ten, že hráči Zlína jsou prostě hráči Zlína. Nám pomáhali, ale bylo jasné, že pokud je bude Zlín potřebovat, stáhne si je. O tom, že nešlo o žádné naschvály svědčí to, že v prvním zápase extraligového play off jak Mokrejš, tak i Ondráček s Bořutou nastoupili. A protože Zlín nemá zase až tak široký kádr, udělal jen to, co by udělal každý klub.

Budete vy osobně stát o prodloužení spolupráce i na příští sezónu?
O spolupráci na příští sezonu budu stát rozhodně. Otázkou bude, jakou ta spolupráce bude mít formu a obsah.

Bude pokračovat spolupráce i s dalšími kluby jako Poruba nebo Třinec?
Jistě, myslím, že je třeba si vážit každé možnost ke spolupráci.

Oproti loňské sezóně jste letos zasahoval víc do kabiny, což bylo dáno i tím, že jste se postavil na trenérskou lavici. Přesto, nemyslíte že i v tom mohla být chyba?
Byl bych moc rád, kdyby k tomu nemuselo dojít. Bohužel umístění, ale hlavně předváděná hra si vyžádala tuto změnu. Dostali jsme se do play off nakonec ze šestého místa, zapracovali jsme řadu mladých hráčů, kteří jsou příslibem pro budoucnost a odhalili jsme ty, kteří v kabině jen přežívali. Z tohoto pohledu moje přítomnost rozhodně chyba nebyla. Když jsme začali sezonu, přípravné zápasy nebyly ideální, ale říkali jsme si, že to přijde. Začátek sezony byl špatný, Vánoce rovněž špatné a po Novém roce to taky nepřišlo. Opravdu nebylo na co čekat.


jurik Očima trenéra Juríka: „Myslím, že ve čtvrtfinále byly dva důležité body. Tím prvním byl třetí zápas na ledě Přerova. V první třetině jsme vedli 1:0, ale během čtyř minut na začátku druhé části jsme dostali dva góly a nedokázali se už do zápasu vrátit. Prohráli jsme. Druhý důvod bych viděl v nevyzrálosti našich hráčů, která se projevila v posledním zápase. Vedli jsme 2:0 a 2:1, ale dobře rozehraný zápas jsme nedovedli do vítězného konce a přišli o rozhodující páté utkání. “ Celý rozhovor čtěte zde.


Který z hráčů vás herně překvapil? Je i někdo, kdo vás vyloženě zklamal?
Spíše bych chtěl vyzvednout ty, kterým jsem dal velmi důrazně najevo, že s jejich hrou spokojen nejsem. Oni se možná ze začátku cítili dotčeni, ale pak chytili příležitost za pačesy a zahráli velmi dobře. Ti, kdo to pochopili, jsou třeba Korčák a Knebl. Taky mladí hráči se v každém zápase vydali. Pranýřovat nebudu nikoho, ať si každý udělá obrázek sám, komu se sezona vydařila a komu ne.

A Který z mladých hokejistů podle vás udělal od loňské sezóny největší výkonnostní pokrok?
Měl jsem radost z Oldy Horáka, škoda,že se zranil. Nahoru šli i Finsterle a Vodák, pokud nevymýšlel. A z našich to byl Farda, Sýs a Vítek, kteří svoji úlohu zvládli velmi dobře. Speciálně jsem zvědavý na brankáře Hromadu, možná bude mít na to ucházet se o místo jedničky v týmu, pokud se mu podaří vyhnout výkyvům formy.

Co trenér Jurík, obstál ve vašich očích v náročné pozici?
Pokud jeho vystoupení budeme brát jako jeden z kroků, tak ano. Jsem zvědavý, s jakým námětem přijde pro sezonu příští a jak se vyjádří k tomu, až mu sdělíme představu naši.

Máte už jasno o trenérech na příští sezónu? Bude Jurík na lavičce A-týmu pokračovat?
Představu máme a teď nastane ten složitý proces vysvětlování si názorů, představ a možností. Právě v úterý nás čeká první jednání s trenérem Juríkem, tak uvidíme.

Kdy začnete skládat tým na příští sezónu? Kdy dáte nynějším hráčům najevo, zda s nimi počítáte?
S Ljošou Jaškinem už jsme nějakou představu namalovali a teď bude záležet na nekonečné spoustě faktorů, které to mohou ovlivnit. Tak třeba zrovna tím prvním může být úterní rozhovor s Jurajem Juríkem.

„Doba, kdy se o všechno staral jeden člověk a my se jen bavili, je nenávratně pryč,“ říká Pavelec.

Před uplynulou sezónou jste s hráči uzavírali smlouvy až během srpna. Stihnete to letos dříve?
To není o stíhání. To je o celkovém vývoji příprav sezony další a tu, bohužel, z velké části nejsme schopni ovlivnit. Ani nevíte, jak bych byl šťastný, kdybych v květnu mohl říct, že mám jasno z osmdesáti procent jak o týmu, tak o zajištění sezony.

Bude se nějak měnit struktura sponzorů?
Tak to by chtělo asi samostatný rozhovor. Mým úkolem a přáním totiž je, abychom všichni byli hrdí, že tady hokejový tým máme a podle toho se o něj i starali. A že každý dle svých možností pomůže a bude na to pyšný. Že si diváci koupí permanentky a že se nebudou těšit z toho, že se jim podařilo přejít ze stání na sezení a ušetřit dvacet korun. Že město podpoří mládež a tím pomůže zajistit kvalitní hráče z domácí líhně a že se rozroste seznam sponzorů, kteří budou hrdí, že se mohou zviditelnit na stadionu a že něco pro naše lidi udělali. A kdyby se podařilo, že k tomu všichni takto přistoupíme, tak věřím, že se brzy nebudeme muset na našem stadionu dívat, jak se ze hry těší fanoušci soupeře. Ale to si musíme všichni uvědomit a hlavně pro to něco udělat. Bohužel doba, kdy se o všechno staral jeden člověk a my jsme se jen bavili, je, troufám si říct, nenávratně pryč.

Jak vypadá situace s bývalým sponzorem p. Říhou, který se s klubem rozešel ve zlém? Neusmíříte se?
Tak to je velký omyl. Pan Říha se nerozešel ve zlém s klubem, my jsme v tom příběhu roli sehráli, bohužel, ale nebylo to o nás. Já se s panem Říhou vídávám a troufám si říci, že mám k němu dveře otevřeny, stejně jako on k nám. Tady fakt problém nehledejte.

Máte zprávy, kdy se začne s rekonstrukcí zimního stadionu?
Nějaké zprávy mám, ale těch jsem měl hodně i vloni a dopadlo to, jak dopadlo, takže co nedělám sám, raději nebudu komentovat. Jen řeknu, že se v přípravné fázi udělalo kus práce a svedly se tuhé boje, aby následné práce proběhly co nejlépe a co nejúsporněji. Já jsem v této chvíli optimista.

×
Dnes v 15:30 | Jun.
VHK ROBE Vsetín
HK MD Šumperk