Výborně! Starší dorostenci přehráli Letňany

Filip Bazala • 14.01.2012

Po prohře nad Mladou Boleslaví byl trenér Jenáček zklamán z výkonu některých hráčů a doufal, že v zápase proti Letňanům se situace zlepší. Stalo se. Valaši se v první třetině dostali do tříbrankového vedení a mohli hrát v klidu. Ve druhé třetině ještě přidal čtvrtou branku Zvonek a bylo téměř rozhodnuto. Letci už se na žádný zvrat nezmohli. Ke konci zápasu vstřelil čestnou branku Karabáček, ale víc už se nestalo. Vsetín zaslouženě zvítězil 4:1 a připsal si důležité tři body.

ESD - 32.kolo so 14.1.11:00
HC Letci Letňany
4:1(3:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Helešic (Grygar, Stodůlka), 10. Šiaftudinov, 20. Surý (Forch, Ščotka), 23. Zvonek (Šiafutdinov) - 58. Karabáček (Kraus, Brejcha). Rozhodčí: Libiger - Goňa, Smilek. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 33:12. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
VHK ROBE Vsetín: Svoboda - Hajda, Žabčík, Hryciow, Vašíček, Zuzaník, Ščotka, Zvonek, Surý, Neuwirth, Forch, Stodůlka, Helešic, Kuchařík, Grygar, Šiafutdinov.
HC Letci Letňany: Eder - (od 20. Švihálek) Hes, Minář, Kraus, Rulf, Vacek, Machala, Brejcha, Uhlíř, Nebeský, Kaplan, Chvátal, Kafka, Karabáček, Jenček, Arnošt, Homolka, Litera.

Do utkání vstoupili aktivněji Letci, kteří se již v prvních okamžicích utkání usídlili v třetině domácíh. Vsetín se od začátku musel bránit, když Kafka sám před Svobodou nestihl zvednout puk nad jeho beton. Ve 4. minutě mohl poslat Letce do vedení Jenček, který v brejku ujížděl na Svobodu, i když si jej položil, tak puk se ukryl pod jeho tělem a za brankovou čáru se nedostal. V 7. Minutěsi vyzkoušeli Letci svou první přesilovku, ale žádnou velkou šanci si nevytvořili. Následně Svoboda chytil do lapačky těžkou střelu z hokejky Krause. Skóre utkání otevřel v čase 8:53 Helešic. Vsetínský hráč do branky doklepnul Grygerův blafák. O minutu později se skóre měnilo znovu. Kamil Šiafutdinov na červené zařadil rychlost na mach 3. Ukázal záda letňanským obráncům a střelou pod horní tyčku zvýšil na 2:0. Ve 13. minutě hráli domácí přesilovku, ale příliš mnoho šancí si nevytvořili. Hra v plném počtu jim vyhovovala lépe, když puk po Vašíčkově střela od modré dopadl před Surého, který zády k brance vystřelil, přičemž puk skončil pod Ederovými betony.

Domácí zklidnili svou rozehrávku a soustředili se plně na útok. Byl to právě letňanský brankář Eder, který měl mnoho práce. Poradil si však bravůrně s Žabčíkovou dělovkou od modré, ale i s Ščotkovým nahozením. Minutu před koncem první třetíny udeřili opět Valaši. Obranu zaměstnal Forch, jenž našel volného Martina Surého, který bekendem vyhnal z branky Edera.

Ve druhé části se do branky Letců postavil Švihálek, kterého otestoval Hryciow prudkou střelou od modré čáry. Ve 23. minutě opět udeřili domácí. Štírek Šiafutdinov našel volného Zvonka, který prostřelil brankáře Švihálka. Po inkansované brance se Letci zatáhli do vlastní třetiny pod velkým tlakem Valachů. Švihálek měl v brance, co dělat, aby odolal vsetínským atakům. Ve 27. minutě zasunul puk k tyči Šiafutdinov, ale touč se nedostal za brankovou čáru, který byla posunutá, tudíž hlavní sudí Libiger pouze rozpažil ruce. Ve 28. minutě se mohl znovu měnit skóre. Zuzaník se vracel ze střídačky a dostal do jízdy puk, položil si sice brankáře Švihálka, ale puk už nedovedl zvednout přes jeho betony. O minutu později kombinovali za vsetínskou brankou Litera s Arnoštěm, ale jejich střela z nulového úhlu měla pražádný efekt. Hosté hráli druhou třetinu pod velkým tlakem. Domácí totiž dobře bránili, zklidnili svou rozehrávku a dobrým bruslením bortili rozehrávku soupeře. I přes časté vylučování oba celky nepřidaly po brance, a tak se šlo do třetí části za stavu 4:0.

Do třetí dvacetiminutovky nastupovali domácí ve čtyřech, neboť Zuzaník seděl na trestné za podražení. Letci sice zamkli domácí do pevného zámku, ale puk po Hesově ani Minářově střele se do branky Valachů nedostal. Mnohdy chyběl Letcům klid na zakončení, neboť získaný puk nastřelili na branku, namísto rozvedení kombinace. V 46. minutě ujel obraně Letců Helešic, který sám před Švihálkem neuspěl. O minutu později hráli hosté přesilovku, ale chybělo jim důrazné zakončení. Ani domácím se však nedařilo v přesilovce, když byl vyloučen Rulf. Těsně po jejím konci se do brejku dostal Kaplan, který v posledním momentě nepřehodil puk přes Svobodův beton. Jako přes kopírák se protáhnul před Švihálka Zvonek, který na něj vyzkoušel střelu zápěstím. Prudkou střelu Švihálek vyrazil a poradil si i s dorážkou Šiafutdinova z druhé vlny.

Tři minuty před koncem zápasu byl vyloučen Žabčík za podražení. Kraus našel před brankou volného Karabáčka, který se přesnou střelou z otočky trefil přímo mezi Svobodovy betony. Svoboda tak přišel o svou nulu. Vsetín přesto zlepšil svou herní výkon oproti zápasu s Mladou Boleslaví a připsal si cenné tři body.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): „Dneska jsme potřebovali vyhrát, protože Letňany byly o bod pod námi. O proti včerejšímu špatnému výkonu celého týmu to byl lepší výkon. Ještě to ale nebylo podle našich představ. Měli jsme lepší vstup do utkání než Letňany. Pak za stavu 3:0 to byla taková hra, kdy se soupeř snažil s tou hrou něco dělat. Vyměnil golmana, byla tam spousta vyloučení, které hru rozkouskovalo, ale jsme rádi za tři body. Doufám, že příští zápasy půjdeme herně ještě nahoru, protože čtyřtýdenní herní pauza byla na týmu hodně znát.“

Štěpán Moravec (HC Letci Letňany): „Zpočátku to bylo vyrovnané utkání. Prvních osm minut to byl vyrovnaný hokej. Měli jsme nějaké šance, ale nedali jsme je. Pak v první třetině dva rychlé góly, soupeř začal kontrolovat hru a přidal třtí branku. Po první třetině to bylo 3:0 a soupeř se uklidnil. Pak už se nám těžko hrálo. Vsetín kontroloval hru a hrál dobře. Jsme rádi za tu branku v přesilovce, kterou se nám podařilo ke konci zápas vsítit. Soupeři gratulujeme a těšíme se na něj v Praze.“