Vsetínští hokejisté zaplatili třemi body za chyby v obraně

Zbyněk Stanečka • 27.09.2002

V s e t í n - Los extraligy svedl proti sobě v rámci šestého kola celky desátého Vsetína a třetího Znojma. Domácí Valaši chtěli odčinit porážku z Pardubic, naopak Orli bojovali o první příčku průběžné tabulky. Vsetín v zápase pětkrát prohrával, vyrovnat však dokázal jen čtyřikrát. Vítězná branka padla za Bieglova záda sotva minutu před závěrečným hvizdem. Zápas navíc nedohrál zkušený obránce Jaškin, který musel po jednom zákroku odstoupit v průběhu druhé třetiny. Vsetín nyní čekají tři zápasy v řadě na ledě soupeřů.

- 6.kolo pá 27.9.17:00
HC LERAM Orli Znojmo
4:5
23. Vampola (Luža), 30. Kucharczyk (Kuboš), 41. Demel (Hudler, Stantien), 51. Streit (Hudler) - 6. Vorel (Křetinský), 27. Vorel (Milan Procházka), 38. Haman (Uram, Erat), 50. Ludvík (Pavel Kumstát, Plch), 59. Milan Procházka (Vorel). Rozhodčí:Mikula - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 3485.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Bartek, Luža, Kuboš, Němec, Jaškin (21. Ptáček), J. Polák - Vampola, Stantien, Demel - Kucharczyk, Hudler, Streit - Sochor, Vak, Ambruz.
HC LERAM Orli Znojmo: Altrichter - Havíř, Soudek, Snopek, Benák, Křetinský, Pavel Kumstát - Barus, P. Pucher, Plášek - Haman, Erat, Uram - Milan Procházka, Vorel, Mikulík - Petr Kumstát, Ludvík, Plch.
Vsetín začal první třetinu aktivněji. Už v první minutě ohrozil Altrichta Stantien. Vzápětí se snažil Streit vysunout do brejku Hudlera, ale obrana Orlù v poslední chvíli srazila kotouč mimo dosah vsetínského centra. Největší starosti měl brankář hostù s Demelovou tečovanou ránou z rohu. V 6.minutě přišla odpověď Znojma na úvodní nápor Vsetína. Na konci oslabení ujel zelenožlutým Vorel, který dokázal blafákem vyzrát na domácího Biegla. Vedoucí branka jakoby polila hosty živou vodou. V 7.minutě se před Bieglem zjevil osamocený Ludvík, ale stavem se mu pohnout nepodařilo. V polovině třetiny měli vsetínští početní výhodu. Za zmínku ale stojí jen Lužova střela, kterou Altrichtem jen se štěstím kryl. Do závěru první třetiny se ještě snažil zkorigovat Demel, ale jeho pohotová střela prosvištěla jen těsně vedle. Poslední, kdo mohl ještě v první dvacetiminutovce rozsvítit červené světlo byl hostující Erat. Biegl ovšem opět potvrdil svou velmi dobrou formu z posledních zápasů a po jedné z chyb obrany opět zachránil.

Domácí vstoupili do druhé třetiny s jediným cílem, vyrovnat a případně i otočit skóre. První část tohoto plánu splnil Vampola už ve druhé minutě. Mezi kruhy získal puk, blafákem rozhodil Altrichta a do odkryté branky vyrovnal. Hosté mohli odpovědět v páté minutě, kdy těsně před Bieglem tečoval Plch. Jeho pokus naštěstí skončil vysoko nad domácí brankou. O dvě minuty si ale k nelibosti domácích fanouškù kotouč za Bieglova záda přeci jen našel. Nedůslednost vsetínské obrany využil opět Vorel a znovu získal vedení na stranu Znojma. Valaši ještě jednou v druhé části vyrovnali. V polovině utkání, na konci přesilovky, nahodil kotouč na Altrichta Kucharczyk. Brankář Orlů kotouč neudržel mezi betony a k radosti zaplněných ochozů ho propustil do své svatyně. Už se zdálo, že se třetina dohraje za nerozhodného stavu 2-2, ale v 18.minutě potrestal další okénko v obraně Vsetína Haman střelou, kterou Biegl nemohl přes dva hráče vidět, tak strhnul vedení na stranu znojemských orlů.

Úvod závěrečné dvacetiminutovky se Vsetínu opět podařil. Už v první minutě, když domácí dohrávali přesilovku vyrovnal po příhře Hudlera Demel, který našel skulinu v postoji brankáře Altrichta. Za dvě minuty mohl Vsetín konečně otočit stav a dostat se do vedení. Ambruz ale nedokázal protlačit kotouč pod padajícím brankářem Znojma. Byli to tak opět znojemští, kteří se dostali do vedení. V 9.minutě potrestal další individuální chybu Valachů Ludvík, který byl zcela osamocený u rohu Bieglovy branky a po přiťuknutí Kumstáta pohodlně skóroval. Vsetín se ale dokázal vyburcovat vrátit do zápasu. Hudler dojel vyhozený puk, o který hostující obránci neměli moc velký zájem, zpětnou přihrávku našel Streita, který zamířil přesně k tyčce znojemské branky. Závěr poslední třetiny naznačoval, že na Lapači se bude hrát o pět minut déle, než bývá zvykem. V 19.minutě se, v dnešním zápase poněkolikáté, ukázalo okénko v obraně vsetínského týmu které se štěstím přetavil hostující Procházka ve vítěznou branku.

Jan Neliba (Vsetín): "Brali bychom dnes bod, jenže jsme sehráli velmi nešťastný zápas. Navíc jsme ztratili obránce Jaškina, má pravděpodobně zhmožděné rameno. Je to pro nás citelná ztráta, kvalitních beků se nám nedostává."

Miloslav Hořava (Znojmo): "Sehráli jsme na Vsetíně těžký, fyzicky náročný zápas. Štěstí se nakonec přiklonilo na naši stranu."