Vsetín zvládl přestřelku s Technikou Brno a upevnil druhou příčku

Jan Tajzler • 14.01.2015

Brankové hody byly k vidění v rámci přímého souboje o druhou příčku mezi Vsetínem a Technikou Brno. Domácí se velmi rychle ujali vedení 3:0, a hostující střídačka musela sáhnout ke střídání brankářů. Brankář Novák dokázal vsetínské střelce zastavit a Brňané stihli ještě do konce první třetiny vyrovnat. Ve druhé třetině se Technikům povedlo dokonat obrat ve skóre, jenže Vsetínu se do šaten za nepříznivého stavu nechtělo a v závěru prostřední periody znovu získal vedení na svou stranu. Definitivní rozhodnutí utkání přišlo ve třetí třetině z hole Davida Vítka.

2. liga - 32.kolo st 14.1.17:30
HC Technika Brno
6:4(3:3, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Vítek (Vaněk, Tesařík), 9. Slováček (Hrazdira, Ambruz), 13. Zúbek (Podešva, Ondráček), 39. Vaněk (Kolařík, Vrba), 40. Daněk (Hruška, Tesařík), 55. Vítek (Kolařík, Tesařík) – 15. Brzobohatý (Bustin, Benýsek), 15. Maršálek (Crhák), 19. Brzobohatý (Bustin, Novák), 34. Kolář (Brzobohatý,Bustin). Rozhodčí: Vaněk – Moravec, Smilek. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1072. Střely na branku: 39:32. Vyhraná buly: 39:42. Průběh utkání: 3:0, 3:4, 6:4.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Tesařík, L. Vrba, Haloda, Nedbálek, Báchor, Tichý, Hryciow, Štědrý – Vítek, Vaněk, Kolařík – Slováček Hrazdira, Ambruz – Štrbík, Daněk, Hruška – Zúbek, Ondráček, Podešva.
HC Technika Brno: Chvátal (13. Novák) – Habrovec, F. Vrba, Kolář, Koukal, Havíř – Látal, Brzobohatý, Jurča, Crhák, Zábranský, Bustin, Benýšek, Odehnal, Maršálek.

I když šlo o souboj mezi 2. a 3. týmem tabulky, první minuty nabídly k vidění spíše nepřesnosti, hráčům obou týmů chyběl klid na hokejce. To jako první dokázali prolomit domácí hokejisté. V průběhu 8. minuty našel Vaněk zpoza brány Davida Vítka a ten nadvakrát překonal Chvátala. Domácí fanoušci ještě ani nedokončili gólové oslavy a radovali se znovu. Ondřej Slováček dostal nabito od Davida Hrazdiry a střelou nad rameno brněnského gólmana se nemýlil. Chvíli na to se dostal do samostatného úniku Daniel Vaněk, ale Chvátal ho skvělým zákrokem vychytal. Hosté dostali možnost přesilové hry, využít ji nedokázali a chvíli po jejím skončení v čase 12:14 Podešva krásně našel Františka Zúbka a ten z první nedal Chvátalovi šanci. To už bylo na hostujícího brankáře příliš a přepustil místo v brankovišti Josefu Novákovi. Toto střídání vlilo hráčům Techniky do žil novou krev a začali úřadovat. Technici v 15. minutě skvěle založili útok, dostali se do útočného pásma a z dorážky snižoval na 1:3 Michal Brzobohatý. Ještě ve stejné minutě předvedl vsetínský obránce Juraj Tichý obrovskou chybu za vlastní bránou, ze které nadvakrát těžil Michal Maršálek. To byla pro zelenožluté studená sprcha. Brno se dotalo zpátky do zápasu a Valaši jim nabídli přesilovku 5 na 3. Brankář Novák rozehrál kotouč a poslal tím své spoluhráče do přečíslení 2 na 1. Bustin přihrál Michalovi Brzobohatému a ten srovnal na 3:3. Asistenci na gólu si připsal i gólman v černém dresu.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

Ondřej Slováček

Druhá třetina začala podobně jako ta první. Nezáživně a místy nudně. To se změnilo ve 33. minutě, kdy zelenožlutí předvedli nacvičený signál s využitím hybridního zakázaného uvolnění. Do obrovské šance se dostal kapitán Vaněk, ale rozhodčí hrubě chybovali a odpískali zakázané uvolnění. Hlavní rozhodčí Vaněk však přiznal chybu svých čárových kolegů a vhazovalo se ve středovém kruhu. Technika se ujala vedení, když na časomíře svítila přesně 14. minuta 2. třetiny. Daniel Kolář nahodil z úhlu puk na Hromadu a ten mu záhadným způsobem propadl do sítě. Tento gól Vsetínské nabudil a začali ukazovat, kdo je na Lapači pánem. Ve 36. minutě zívala prázdná brána na Davida Vítka, ten do ní bohužel kotouč nasměrovat nedokázal. O to úspěšnější byl v čase 38:23 Daniel Vaněk, který dostal nahrávku zpoza brány a v koncovce si věděl rady. O minutu později se domácí opět radovali. Kotouč putoval po ose Tesařík, Hruška a Josef Daněk. Poslední jmenovaný se prosadil krásnou střelou k tyči.

Na začátku třetí třetiny několikrát chybovala vsetínská obrana, ale měla za zády muže s maskou, který její chyby hasil. Vsetín byl ve třetí třetině lepším týmem, i přes to, že Technika občas „vystrčila růžky“. V 53. minutě dostal před bránu nabito Jurča, ale Hromada se skvěle přesunul. Brněnský Koukal se krátce poté provinil proti pravidlům a nabídnutou přesilovku dokázali Valaši po krásné kombinaci využít. Postaral se o to David Vítek, který dorážel střelu Tesaříka. Vsetín po zbytek hrací doby utkání kontroloval a nepustil soupeře do výraznější šance a i přes odpor Brna bere 3 body.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): „Nakonec se nám zápas hodnotí dobře, i když jsme si ho zbytečně zkomplikovali. Měli jsme asi nejlepší úvod do zápasu v letošní sezóně, výborný pohyb a velmi dobře jsme hráli dopředu, dali jsme i tři góly. Trochu jsme ale podlehli uspokojení, které hráči Brna tvrdě potrestali, a během hluché pětiminutovky bylo skóre 3:3. Potom jsme začali hrát více obrany, ale dostali jsme takový nešťastný gól a bylo 3:4. Naštěstí se nám v závěru třetiny podařilo otočit a dohráli jsme na 6:4. Dneska jsme měli spoustu „okének“ vzadu, individuálních chyb, ale jinak jsme hráli velmi dobře dopředu, kromě šesti gólů jsme měli spoustu dalších šancí. Pokud zlepšíme defenzivu, tak by náš výkon o víkendu mohl být ještě lepší.“

Vlastimil Odehnal (VSK Technika Brno): „Začali jsme velmi špatně, do desáté minuty jsme dělali hromadné chyby v obranném pásmu. Nekrytí hráči, přečíslení, a bylo to 3:0. Pak se zápas trochu otočil, vyrovnali jsme, ve druhé třetině jsme vedli. Jenže jsme udělali hloupý faul. Přesilovky hrál Vsetín dobře, my bránili špatně, dostali dva nebo tři góly. Z kraje třetí třetiny jsme měli několik šancí, které jsme nevyužili, a proto zápas skončil 6:4.“