Vsetín znovu nezvládl závěr a prohrál

Jan Hrbáček, Michal Samiec, Michal Veselý • 02.12.2005

T ř i n e c - Vsetínští v dalším pokusu o zisk bodů opět selhali, když znovu inkasovali v poslední minutě a ztratili tak možnost zisku minimálně bodu za remízu. Skóre utkání otevřel uprostřed druhé třetiny domácí Jiří Hašek, jenž v přesilovce dorážel střelu obránce Hunkese. Za Vsetín zvedl rukavici naděje na začátku třetí časti Ondřej Steiner. Jenže tradice špatně sehraných závěrů se znovu naplnila a v čase 59:43 rozhodl o vítězství třineckých Rudolf Huna. Vsetínu nepomohly ani dvě nové posily - slovenský obránce Dušan Brincko a útočník Pavel Zdráhal. Mizérie tak nadále přetrvává. Kdy skončí?

- 29.kolo pá 2.12.17:00
HC Oceláři Třinec
2:1(1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Hašek (Hunkes), 60. Huna (Skořepa, Fabuš) - 44. Steiner (Brincko). Rozhodčí: Bolina - Bejček, Padoubek. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2796. Průběh utkání: 1:0, 1:1.
HC Oceláři Třinec: Vojtek - Hunkes, Pácal, Tesařík, Výtisk, Kroupa, Chmelíř, Hegegy - Kudrna, Peterek, Hašek - Paroulek, Skořepa, Fabuš - Tomas, Huna, Pištek - Bordowski, Polanský, Martynek. Trenéři: Juřík, Mach a Daneček.
VHK ROBE Vsetín: Altrichter - Horák, Bauer, Ponomarev, Kučný, Brincko, Augusta - Janků, Stantien, Jenáček - Valko, Steiner, Demel - Dubec, Zdráhal, Rob - Květoň, Duba, Sakrajda. Trenéři: Kopřiva a Vlach.
Do utkání desátého Třince s posledním Vsetínem vstoupili lépe hosté z Valašska, když byli první dvě minuty utkání aktivnějším týmem. Nedokázali se však dostat do vážnější šance. Naopak domácí hned první střelou debutanta Heggegyho trefili tyč. Utkání posléze upadlo do podprůměru, ovšem domácí hned ze své první početní výhody udeřili. Když už se zdálo, že se hosté osvobodí, vystřelil Hunkes do betonů Martina Altrichtera a dvojice Hašek – Kudrna dostala touš do sítě.

V další třinecké přesilovce domácí využili pasivity hostí při bránění a otevřeli si ve svém útočném pásmu doslova střelnici. Zejména Skořepova šance volala po brance, ale třinecký útočník nedokázal usměrnit puk do odkryté poloviny branky hostí. Třinec nevyužil ani další šance první třetiny, například šanci Paroulka, který již posílal puk po zemi za Altrichtera, ale ten famózně holí zachránil Valachy od pohromy. Třinecké neproměněné šance mohly vzápětí mrzet, protože se na Vojtka řítil osamocený Pavel Janků, ten však svůj blafák poslal pouze do betonů třineckého brankáře.

Druhá část hry nepřinesla 2796 divákům ve Werk Aréně mnoho pohledných akcí hodných extraligy. Začátek druhého dějství se ještě nesl ve znamení zvýšené aktivity domácích, ale Třinečtí nedokázali některé slibně vyhlížející náznaky šanci přetavit ve druhou branku. Hosté díky tomu pomalu srovnávali hru, ovšem ani v přesilových hrách nedokázali vyzrát na pozorného Vojtka. Mohli naopak děkovat Altrichterovi, který na ležící na ledě v poslední chvíli vymrštil lapačku, do které schoval Haškovu trefu.

Úvod třetí třetiny přinesl velkou šanci domácích, když střelu Hunkese švihem z mezikruží ukryl opět vynikající gólman Vsetína do své výstroje a následně překazil radost i Tomasovi. Udeřilo však zčistajasna na druhé straně. To když v polovině 44. minuty tečoval Brinckovo nahození za bezmocného Vojtka Steiner a rázem bylo vyrovnáno. Hosté ucítili šanci na všechny tři body a obraz hry se najednou změnil. Vsetínu se úspěšně dařilo napadat rozehrávku domácích, dokázali Třinecké dostat pod tlak, jenže do vyložených příležitostí se nedostávali.

Výbornou šanci získat všechny tři body měli Valaši po vyloučení Haška z 55. minuty, místo toho však mohli inkasovat. Do úniku se dostal střelec první branky domácích Kudrna, ale jeho střelu zlikvidoval efektně i efektivně semaforem Altrichter. Když s úderem 60. minuty nedokázal vsetínský Květoň usměrnit po Stantienovo příhře puk do odkryté části třinecké branky, zdálo se, že zápas dospěje do prodloužení.

Nestalo se tak. Třinečtí předvedli rychlý přechod do útočné třetiny, Altrichter puk po Fabušově ráně jen vyrazil a pohotový Skořepa jej přiťukl na volného Hunu. Ke vsetínském zděšení dokázal Huna ze vzduchu usměrnit puk za Altrichterova záda. Skvělá práce vsetínského brankáře, na kterého šlo během celého zápasu 47 střel, tak přišla vniveč.

Jan Daneček (Třinec): "Chtěli jsme rozhodnout v první třetině a to se málem povedlo, ale těsně vedení jsme nenavýšili. Od půlky zápasu se Vsetín dal dohromady, ve druhé polovině nás přehrával a byl lepší. V koncovce se nám sice podařilo šťastně skórovat, ale s hrou spokojeni nejsme."

Břetislav Kopřiva (Vsetín): "Pro nás jsou to osudové rány. První třetinu jsme nehráli dobře a byli jsme nespokojeni. Ale od druhé části už to nabralo směr, jak jsme si představovali a zápas byl vyrovnaný. Dali jsme vyrovnávací gól a málem přidali i vítěznou branku těsně před koncem. Ale chtěli jsme až moc, pak soupeř zaútočil a rozhodl. Samozřejmě, že jsme hodně zklamaní."