Vsetín zdolal nepříjemnou Karvinou, rozhodla druhá třetina

Radek Bařina • 23.01.2016

V souboji proti poslednímu celku tabulky potvrdil Vsetín roli favorita a zvítězil 5:1. Úspěch se ale nerodil lehce. Z drtivého tlaku v první třetině totiž Valaši vytěžili jen jedinou branku, a když Karviná v úvodu druhé třetiny proměnila trestné střílení, mnohým přítomným se do mysli vkradla vzpomínka na trápení z prvního letošního vzájemného duelu. Naštěstí pro domácí však René Kajaba a David Vítek dokázali ještě ve druhé třetině vrátit Vsetínu vedení a třetí třetinu už Valaši s přehledem kontrolovali. Povinné tři body tak zůstaly na Lapači.

2. liga - 36.kolo so 23.1.17:30
SK Karviná
5:1(1:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Kajaba (Vaněk, Hrazdira), 30. Kajaba (Nedbálek, Vaněk), 38. Vítek (Řezáč), 55. Vítek (Ostrčil, Hruška), 56. Vávra (Abdul, Kolařík) – 21. Kasperlík M. Rozhodčí: Netopil – Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1237. Střely na branku: 36:17. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.

VHK ROBE Vsetín: Hromada – Tesařík, Řezáč, Nedbálek, Ambruz, Ostrčil, Hryciow, Vrba – Kajaba, Hrazdira, Vaněk, Slováček, Dvořák, Vítek, Abdul, Vávra, Kolařík, Ondráček, Daněk, Hruška.
SK Karviná: Gleich – Trnený, Malík, Javín, Jaroch, Deutsch – Dzlov, Opravil, Chomič, Foltyn, Grygar, Logunovs, Václavík, Vyčesaný, Křibík, Kasperlík O., Kasperlík M., Juhász, Vlček.

Domácí vlétli na svého soupeře už od prvních sekund a nenechávali karvinským žádný prostor na ledě. Jedinou výjimkou byla situace z druhé minuty, kdy v přečíslení pálil hostující Vyčesaný, ale brankář Hromada si s jeho pokusem poradil. Na druhé straně se však zanedlouho slavilo. Vsetínský kapitán Vaněk našel svou přihrávkou Reného Kajabu, který z mezikruží mířil přesně nad Gleichovu vyrážečku. Valaši po vedoucí brance pokračovali v náporu, nejprve Hruška posílal puk z levé strany na najíždějícího Ondráčka, proti kterému se však hostující gólman vyznamenal. Následně z levého kruhu střílel Vítek, ale Gleich jeho pokus vyrazil do ochranné sítě. V polovině první třetiny měl možnost k navýšení skóre Hrazdira, jeho střela však jen orazítkovala pravou tyč hostující svatyně. O minutu později byl v úniku faulován Dvořák, pro kterého bylo nařízeno trestné střílení. Vsetínský útočník si položil hostujícího gólmana, ale ten ještě stačil máchnout lapačkou a zmařit tak domácím gólovou radost. Do další šance se řítil Kolařík, který zpracoval povedenou přihrávku, ale proti Gleichovi neuspěl. Když se ani Abdulovi v závěru třetiny nepodařilo překonat hostující brankáře, odcházelo se do šaten za stavu 1:0.

Druhou třetinu zahájili hosté, jak nejlépe mohli. Už po jednadvaceti vteřinách se jim naskytla výhoda trestného střílení, kterou na rozdíl od domácích dokázali využít. Samostatného nájezdu se chopil Martin Kasperlík a střelou podél levého betonu vyrovnal na 1:1. V 25. minutě si hosté vyzkoušeli svoji první přesilovou hru, která se jim ale vůbec nevydařila. V ní totiž vůbec nebylo znát, že je Slezanů na ledě o jednoho hráče více a naopak to byli domácí, kteří strávili více času s pukem na hokejkách. V polovině utkání se naskytla výhoda jednoho hráče v poli i pro domácí, kteří tuto možnost dokázali okamžitě využít. Již po dvanácti sekundách tečoval Nedbálkovu střelu mimo dosah karvinského brankáře René Kajaba a připsal si tak druhou trefu v zápase. O chvíli později zkoušel z bezprostřední blízkosti trefit mezeru mezi betony Abdul, ale Gleich své chrániče zaklapl včas. V 38. minutě se Lapač radoval potřetí, když Řezáč poslal puk před bránu a David Vítek doslova dotlačil kotouč do hostující svatyně. Po vstřelené brance dostali Valaši další možnost přesilové hry, když za bránou vysekl Nedbálkovi hokejku i s rukavicí karvinský Kasperlík. Početní výhoda však trvala jen minutu, neboť zákrok Vávry ocenili rozhodčí dvouminutovým trestem. V posledních sekundách se už nic významného neudálo a tak si zelenožlutí nesli do třetí části dvoubrankový náskok.

Poslední dějství začínali hosté zkrácenou přesilovkou, ale i v ní se podařilo Kajabovi prodrat před Gleicha, kterého však i s přispěním hostujícího obránce nepřekonal. V 46. minutě měli hosté největší šanci na snížení nepříznivého stavu, když Grygar pálil z mezikruží a Hromada výborným zákrokem vyrážečkou vytěsnil kotouč mimo tři tyče. O pár minut později obdržel Kolařík nahrávku do jízdy a prudkým švihem těsně minul horní tyčku karvinské brány. V 55. minutě zkoušel prudkou ránu Ostrčil, odražený kotouč si na brankovišti převzal David Vítek, pro kterého už nebyl problém zasunout puk za bezmocného Gleicha. Uběhla sotva minuta a Valaši se radovali po páté. Zpoza brány přihrával Abdul na volného Tomáše Vávru, který si kotouč zpracoval a poslal ho nad lapačku karvinského gólmana. V závěru utkání byla k vidění, pro oko diváka, snad nejpovedenější kombinace hostů, z mezikruží mohl snížit Grygar, ale Hromada nechal vyniknout svou lapačku. Vsetín tak i počtvrté v sezoně poráží Karvinou a s pohodlným náskokem jedenácti bodů kontroluje druhou příčku tabulky.

Pavel Hulva (SK Karviná): První třetina byla z naší strany velmi špatná. Vsetín na nás vlítl, hráli výborně. První třetinu jsme ustáli, mohli jsme ji prohrát i 3:1, 4:0, to by nikdo nic neřekl. Potom jsme se trošičku zlepšili, chtěli jsme hrát co nejtěsnější výsledek. Bohužel jsme dostali ten gól v oslabení, zbytečný gól na 3:1. Kdyby to bylo 2:1, tak jsme do poslední třetiny šli s tím, že uhrajeme těsný výsledek. My se teď připravujeme na naši poslední fázi. Nakonec si soupeř ještě svůj výsledek pojistil těma dvěma góly a skončilo to 5:1. Vsetín si ale svým výkonem zasloužil, aby vyhrál, takže jenom gratulujeme a my musíme jít dál.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): Jsme rádi za tři povinné body, a že jsme nedopustili to co minule. Karviná doma nečekaně porazila Hodonín 6:1, takže tím výsledkem byli hodně povzbuzeni. Tady hráli z hluboké defenzivy na brejky. Moc nám to nelepilo a z těch předešlých utkáních bychom se neměli přizpůsobovat soupeři, ale někdy se to stane. My jsme ale za vítězství rádi a těšíme se na další utkání s Porubou a Frýdkem-Místkem.