Vsetín zdolal Karvinou v prodloužení, rozhodl kapitán Vaněk

Radek Bařina • 20.11.2011

Vybojované dva body si připsali hokejisté VHK Vsetín v duelu s Karvinou. Zkušený soupeř byl v úvodu lepším mužstvem a zásluhou ex-vsetínského Marka Ivana se také ujal vedení. S přibývajícími minutami se vsetínská hra zlepšovala, a když v poslední minutě druhé třetiny vyrovnal svou první branou v sezóně Ondřej Hruška, začínalo se od znovu. Ve třetí třetině byli domácí lepším mužstvem, rozhodnutí však přineslo až prodloužení. V něm vystřelil vítězství pro Vsetín Daniel Vaněk.

2. liga - 21.kolo ne 20.11.17:30
SK Karviná
2:1p(0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 40. Hruška O. (Vítek, Hrčka), 61. Vaněk (Slováček, Sprušil) - 9. Ivan (Štefanka, Luka). Rozhodčí: Škrobák M. - Goňa, Smilek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 952. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Farda, Heš, Hrčka, Žabčík, Mečiar, Hoďa - Slováček, Vaněk, Sprušil - Kubo, Hruška O., Vítek - Kozák, Hambálek, Holík.
SK Karviná: Iláš - Tomi, Samiec, Rosůlek, Mikšan, Blatoň, Studený, Urbánek, Štefanka, Holuša, Moravec, Galvas, Ivan, Javín, Ciupa, Lukáš, Škatula, Sznapka, Hegegy.

Úvod zápasu Vsetína s Karvinou přinesl opatrný hokej s minimem šancí. Zkušený celek z Karviné byl od prvních minut o něco nebezpečnější a již po minutě hry pálil tvrdě od modré Javín - střela ale prosvištěla těsně vedle levé Hromadovy tyče. Valaši poprvé zahrozili až v minutě osmé, k puku, ležícímu volně před Ilášem se ale neprotlačili Kozák ani Vítek. O minutu později prakticky z ničeho udeřilo. Marek Ivan dostal puk do jízdy, Hromada proti němu vyjel, jenže Ivan byl pohotovější, rychlým pohybem si gólmana VHK obhodil a pak bez problémů zasunul do odkryté klece (0:1).

O minutu později přišla asi největší šance Vsetína v první třetině. Ondra Hruška se, ač faulován, protlačil ke střele z mezikruží, Iláš ale jeho pokus dokázal lapačkou vytlačit mimo tři tyče. V následující přesilovce nevymysleli domácí zhola nic a Karvinští tak poměrně s přehledem kontrolovali vedení. Ve 14. minutě se do dobré příležitosti dostal Heš, tvrdou střelou z levého kruhu ale přestřelil. Po dvaceti minutách tak vedla Karviná po zásluze 0:1.

Ani ve druhé třetině se obraz hry příliš nezměnil. Karviná předváděla profesorský hokej a snaživí domácí se, přes zlepšený výkon, jen obtížně dostávali na dostřel Ilášovy svatyně. V 23. minutě se do ojedinělé šance Valachů doslat Slováček, jeho teč ale skončila na betonech hostujícího muže s maskou. Následovala série vyloučení. Vsetín ve dvou přesilovkách nevymyslel zhola nic, snad až na Vítkův průnik zakončený přízemní střelou – Ilášovy betony byly ale na místě.

Karviná byla ve svých dvou početních výhodách o něco nebezpečnější, Javínovu tečovanou střelu od modré ale Hromada s velkou porcí štěstí vyrazil a tentýž hráč neuspěl ani v hostující přesilovce číslo dvě. Usměrnění Moravcovy příhry totiž mezi tři tyče nezamířilo. Hned v zápětí se ovšem právě Javín dopustil faulu a při hře čtyři na čtyři se Vsetínští dočkali vyrovnání. Ondřej Hruška využil rozhozené obrany hostů a jeho přízemní střela proklouzala pod Ilášem až za brankovou čáru. Předsezónní posila domácích tak konečně poznala radost ze vstřelené branky. Po dvou třetinách bylo skóre na Lapači vyrovnané 1:1.

Do třetího dějství vstupoval Vsetín s převahou jednoho muže a nejspíš i to přispělo k tomu, že prvních vteřin nebezpečnějším týmem. Vaňkovu přesilovkou bombu zastavila maska Iláše a při hře pět na pět se neprosadil ani Kozák. O chvíli později zahrozili domácí i v oslabení. Vaněk a Slováček ujeli ve dvou proti jedinému obránci, druhý jmenovaný ale nedokázal usměrnit prudkou přihrávku na místo určení. Hosté odpověděli pohotovou dělovkou Mikšana, přemisťující se Hromada ale dokázal touš udržet ve své výstroji.

I v dalších minutách to byli Valaši, kdo projevoval větší touhu po vstřelení vítězné branky. Chladným dojmem působící hosté se soustředili spíše na bránění a čekali na vsetínskou chybu. V 53. minutě měl rozhodnutí na holi Kubo. Vítek mu v akci dva na jednoho naservíroval puk před opuštěnou branku, Kubovu střelu ale na brankové čáře zastavil tygří skok Iláše. Takřka z protiútoku se mohl prosadit Ivan, jeho lišáckou teč ale zastavily betony dobře chytajícího Hromady. To byla zároveň poslední větší šance hostů. Vsetín pak zahrozil Hambálkovou formací v minutě 57., velký závar před svou brankou ale Iláš ustál. Minutu a půl před koncem fauloval Samiec, závěr třetiny tak domácí dohrávali v přesilovce. Tu ale domácí využít nestihli a utkání dospělo do prodloužení.

Nastavený čas začal dohrávanou přesilovkou Vsetína a těsně poté, co se vyloučený hráč Karviné vrátil na led, se domácí dokázali prosadit. Na konci zdařilého kolotoče stála střílená přihrávka Slováčka, kterou ze vzduchu usměrnil do odkryté branky kapitán Daniel Vaněk. Po výhře 2:1 tedy zůstaly dva body na Valašsku, jeden putuje na sever do Karviné.

Viktor Hlobil (trenér Vsetína): "Nastoupili jsme v kombinované sestavě. Spousta hráčů nám chybí, navíc při rozbruslení se udělalo zle Zúbkovi – zvracel a měl průjem a horečku. Museli jsme to řešit tím, že jsme pozvali ještě Radka Hambálka. První třetina byla z naší strany trochu opatrná, druhá byla rozkouskovaná vyloučeními, ale ve třetí třetině jsme byli jasně lepší a soupeře jsme přehrávali. Škoda že nám to tam nespadlo už dřív, ale jsme rádi i za dva body."

Aleš Flašar (trenér Karviné): "Myslím si, že to byl bojovný zápas. Štěstí se od nás trochu odtočilo zády, protože jsme před prvním inkasovaným gólem měli šanci dát na 2:0 a myslím, že tam by se zápas zlomil. Nicméně bereme bod, doma jsme se Vsetínem prohráli, dnes odsud vezeme bod, takže jsem celkem spokojený. Samozřejmě vždycky mrzí, když se prohraje takovým gólem v prodloužení, ale kluci předvedli bojovný výkon a zaslouží si poděkování."